2015 İLKBAHAR EKİNOKSU

 

 

summer_kids

 

Bugün Güneş’in Koç burcunun ilk derecesine değmesinin, ilkbahar ekinoksunun günü…

Tüm kültürlerde özel bir önem atfedilen bu astrolojik günün tüm astrolojiseverlere olumlu bir yıl getirmesini diliyoruz…

Bir Koç gibi düşünmeden koşmak çimlerde,
Bir Boğa gibi doğanın kokusunu almak, çiçeğe dokunmak,
Bir İkizler gibi doğayı merak etmek,
Bir Yengeç gibi kuzuya sarılmak,
Bir Aslan gibi hayat enerjisiyle dolmak,
Bir Başak gibi doğanın mantığını anlamaya çalışmak,
Bir Terazi gibi doğayla bile uyumlu olmak,
Bir Akrep gibi doğanın gizemine kafa yormak,
Bir Yay gibi onu keşfetmek,
Bir Oğlak gibi doğanın çağrısına uymak,
Bir Kova gibi kafayı yukarıya kaldırmak,
Bir Balık gibi bilmek ve çekilmek,
gerek, bazen çoğunlukla veya her zaman.

Bir de vegan olmak.

Güneş’in ingress haritası bize bir yıl içinde neler olacağını gösterir. Bu ingress haritasında geçtiğimiz günlerde paylaştığımız altın oran açısını (Mars-Satürn arasında) bir değişiklik yapıp burçlar üzerinden değerlendirmek istiyorum. Burç yorumları astrolojinin muazzam detaylı yapısına nazaran oldukça kısır kalsa da, aramızdaki astrolojiseverlerin yaklaşık % 50’siye uyacaktır tek bir açı olarak ele alındığı için.

Koç: Altın oran 1. ve 9. evleriniz arasında oluşacak. Yıl boyu yeni bir eğitim planı uygulamak, yeni bir gelişim sistematiği edinmek faydalı bir girişim olacaktır. Planlarınızda uzun vadeyi hedeflemeyi ve mutlaka hareket etmeniz gerekeğini unutmayın. Bu planlarını sistematik olarak arkadaşlarınız vasıtasıyla da uygulayabilirsiniz.

Boğa: Altın oran 8. ve 12. evlerinizde oluşacak. Eğer şimdiye kadar ezoterik konularla ilgilenmediyseniz bu yıl ilgilenmek için iyi olabilir. Aksi halde 8. ve 12. evler zorluklara gebedir. Öte yandan bu açı uzun vadeli sıkıntıları hafifletmek için de bir plan dahilinde uygulanabilir.

İkizler: Yeni, uzun vadeli anlaşmalar ve ekip çalışmasına uygun planlar devrede. Kendinize yeni bir gelecek planı yapmalı ve bunu uygulamaya geçirebilmek için çevrenizdekilerden yardım almalısınız bu sene. Yeni bir aşk ilişkisi tüm gelecek planlarının yeniden yapılanmasına yardımcı olabilir.

Yengeç: Yeni bir iş planı. Yeni bir iş anlaşması. iş ve kariyer öne çıkıyor zira altın oran 6 ve 10. evlerde oluşuyor ve geleceğe fazlasıyla vurgu yapıyor. İş için taşınmak bazı Yengeç’ler iin bu konuda iyi bir karar olabilir. Yeni bir temel için harekete geçmelisiniz.

Aslan: Altın oran 5 ve 9. evlerde oluşuyor. Size uzun vadede faydalı olacak yeni bir hobi veya yeni bir spora başlama olasılığı getiriyor. Öte yandan bu açı bir tatil ihtiyacını da gidermek durumunda olduğunuza dair bir gösterge. Kendinizi şarj etmeli ve tekrar herşeye ilk baştaki gibi bir enerjinizle başlamasınız. Bu yıl çok fazla kısa yolculuk var.

Başak: 4 ve 8. evlerde oluşan altın oran yeni bir temel kurma ve yeni temel üzerinde uzun vadeli dönüşebilme imkanı sunuyor. Bundan bir yıl sonra eğer bu yeni temeli atabilirseniz, geçmişe baktığınızda çok şaşıracağınız bir noktada olabilirsiniz. Yıl içindeki uzun vadeli konular hep paraya bağlı olacak. Bu konuda yanlış kararlar almamaya çalışmalısınız. kökenlerinize dair bir düşünce kendinizde de tekrar eden olguları görmek ve uzun vadede bunları iyi yöne doğru dönüştürmek açısından faydalı olacaktır.

Terazi: 3. ve 7. evlerde oluşan altın oran uzun vadeli anlaşmaları temsil ediyor. Bu konum evlilik gibi uzun vadeli anlaşmaları da anlatabilecek yapıda. Başklarından aldığınızdan bilgilerle başka insanlara yardım edebilme ve onların hareket kabiliyetlerini arttırabilme şansınız var. Ne yaparsanız yapın uzun vadeli düşünmeye ve planlarınızda eksik bırakmamaya çalışın.

Akrep: 2. ve 6. evlerde oluşan altın oran iş ve kaynak kelimelerini birbirine bağlıyor. Bu yıl yapılan çalışmalar ve hakedilen-harcanan kaynaklarla ilgili uzun vadeli planlar yapma ve bunları uygulayabilme şansı. Gizli bilgiler veya gizli düşmanların faliyetleri, şaşırtıcıdır ki sizin faydanıza olacak bu sene.

Yay: Kendini var etme yılı desem sanki abartmış olmayacağım. 1. ve 5. evlerinizde oluşan altın oran bu yıl kendinizi yeni baştan varedebileceğiniz uzun vadeli planları devreye sokmak için gelmiş gibi. Buna yeni gelecek planları da dahil. Tek yapmanız gereken uzun vadeli düşünmek, günü kurtarmak için yarını feda etmemek. Bir çok yay için bu sene çocuk konusu da gündemde olacak gibi.

Oğlak: 4. ve 12. evlerinizde oluşacak altın oran daha ziyade psikolojik işlmeye eğilimlidir. Öte yandan yer değişikliği yapmak veya kolektif bilinçle ilgilenen oğlaklar için gizli bilgiye ulaşabilmek açısından değerlendirilebilir. Psikoloji ile içli dışlı bir sene. Kendi bilinçaltı yapınızı anlamak ve toparlamak için de elbette kullanabilirsiniz.

Kova: Kitlelere hitap etmeyi görev edinen kova için çok uygun bir yıl gelmiş gibi. Çünkü altın oran 3. ve 11. evlerde oluşuyor. Çok fazla kısa yolculuk, grup-topluluk aktivitesi ve medya. Bunlar konusunda uzun vadeli düşünmek işe yarayacaktır. Yeni bir kültür edinmek de yılın önemli bir konusu olacak.

Balık: 10. ve 2. evlerde gerçekleşen altın olan kaynakları ve toplumsal statüyü yeniden düzenlemek için etkili bir bakış ve yeni hareket planı gerektiğini söylüyor. Yeni bir yetenek geliştirmek veya halihazirdaki yeteneklerinizi topluma sunmak adına uzun vadeli planlar zamanı. Patronlarla maaş artışı için de görüşmek için uygun bir yıl olabilir.

 

musmutlu bir yıl olsun ve ingress haritanın 5. ev Boğa Venüs’ü ve Koç stelyumu tüm hayatlara yeniden canlılık getirsin…

 

Devrim Dölen

21 Mart 2015, İzmir

 

 

 
Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Mart 2014’ten beri astroloji eğitmenidir.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.