21 ARALIK 2020 JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMU VE ZAMANIN RUHU

Spread the love

 

Zamanın işaretçileri olarak ifade edilen Satürn ve Jüpiter kavuşumları astrolojik anlamıyla oldukça önemlidir.Bu kavuşumlar aynı elementte 200 yıl kalır ve 800 yılda bir döngüyü tamamlar.Bu kavuşum önümüzdeki dönemde 2020 yılında hava elementinde yani Kova burcunda gerçekleşecek.

21 Aralık 2020’de gerçekleşecek olan bu görünüm; sosyal reformlar, zihinsel anlamda yepyeni bir süreç ve insan bilincinin katmanlarında değişim olarak değerlendirilebilir.

Geçmişin izlerini takip etmeden geleceğin bilgisine ulaşmak bir noktada oldukça zordur. Tarihsel süreç içerisinde bu kavuşumları elementsel bazda değerlendirdiğimizde 1356 ve 1425 yıllarında Akrep burcunda,1524 ve 1583 yıllarında Balık burcunda yani su elementlerinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Bu dönemin yani zamanın ruhuna baktığımızda sanatsal yaratıcılığın tavan yaptığı bir dönem olan Rönesans karşımıza çıkmakta.

 

jüpiter-kavuşum-satürn

 

Yukarıdaki görsel 15. yüzyılda tahta kalıpla basılmış bir estampı göstermekte.Akrep burcunda konumlanmış Jüpiter’in Boğa ile boğuşmasını ve yine aynı burçta bulunan Satürn’ün korkunç birleşmesini göstermekte. Bu görselin bir felaketi önceden haber verdiği düşünülmüştür. (Lichtenberger)

 

Emine GÜCEK

Astroloji Akademisi mezunu

1 Yorum

  1. Kova çağına girdiğimizi söyleyen bir çok yazı popüler olmuştu (büyük ihtimalle astroloji pek bilmeyen new age akımcıları tarafından, 2012 meselesi gibi). Hayır Kova çağına girmedik. Yakınında bile değiliz.

    Çağlar astrolojik olarak ilkbahar ekinoks noktasının (0 derece Koç burcu) bulunduğu takımyıldızın değişmesiyle belirlenir. Ve yaklaşık olarak ekinoks noktası (yani 0 derece Koç) 2250 civarında Kova Takımyıldızında olacak.

    Ne var ki üstte gördüğünüz Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin kavuşumunun da 2020 yılında gerçekleşmesi yoluyla bir ön izleme şansına sahip olacağız :)

    Emine Gücek’e teşekkürlerimle.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.