25 NİSAN AY TUTULMASI

 

 

25-Nisan-Ay-Tutulması

 

 

 

25 Nisan gecesi bildiğiniz gibi bir Ay Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma bizler için senenin en önemli tutulması çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneş’i üzerinde yer alıyor ve ülkemiz tutulmanın da izlenebileceği bölgeler arasında.

Tutulmalardan tarih boyunca korkulmuştur. Dolayısiyle insanlığın bilincinin en derinine yerleşmiş kadim korkulardan da birisidir tutulma. Ne varki bazı tutulmalar olasılığa uygun olarak korkutucu olsalar da yenilenme enerjisini taşırlar. Örneğin Babil’liler için “Kralın Ölümü”dür. Çünkü eskiden yönetimde (Güneş) yenilenme sadece kralın ölümü ile gerçekleşebiliyordu.. Gördüğünüz gibi eski çağın bazı senaryolarını çağımıza uydurmak zorundayız.. Tüm klasik çağın üstatlarını okuyanlar bilirler ki; bu insanlar engin bilgilerine rağmen bugün aynı bizler gibi yaşadıkları çağ ile harmanlanmışlardı..

Daha evvel aynı bölgede Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana 17 adet tutulma gerçekleşti (Ve hiçbirinde kral/ülke ölmedi :) ) Her sene ortalama 4 tutulma yaşarız bu yüzden bu yüksek sayı olasılık dışı değildir. Her birine zoom yaptığımda ve tabiki en önemlisi tutulma haritasına baktığımda konuyu ekonomik ve askeri anlamda ele almaktan başka bir çare göremiyorum. Aynı zamanda Türkiye uzun yıllar boyunca hem ekonomik hem de askeri anlamda hayatta kalma çabası verdi. Boğa-Akrep aksında gerçekleşen tüm tutulmalar aslında bunun çok güzel örnekleridir..

Finans piyasasının nabzını tutanlar bugün piyasaları temsil eden Satürn, Akrep burcuna geçtiğinden beri parayla ilgili tüm eski politikaların dezenformasyona uğradıklarını biliyorlar.. Şirketler, vergilendirmeler, IMKB-Dolar etkinliği vb.. Paraya dair tüm bildiğimiz kurallar o tarihten bu yana artık değişti. ( Geçen sene yazdığım Satürn Akrep Burcunda yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. ) Bu tutulma da, Satürn Akrep burcunda anlattığım devam eden sürecin bir başka yansımasıdır. Daha önce de oldu, şimdi oluyor ve sonra tekrar olacak ;) Korkutucu senaryolar da gerçekleşeceklerdir evet günün birinde. Ama “tesadüfi sembolikleri” astrolojiden iyi ayıklamak zorundayız.. Örneğin geçtiğimiz günlerde yaşanan ve halen kendisini hissettiren Koç stelyumu tutulmadan daha iyicil değildi ;)

Boğa-Akrep aksı taşıdığı pozisyonlarla birlikte tüm para piyasalarının devam eden etkinliğinin yeni bir sürecidir. (Tutulma haritasında Boğa burcundaki Venüs – Mars kavuşumu çok tehlikelidir. Örneğin Hitler bu pozisyonu haritasında taşır. Fakat bu kavuşumun karşısına geçen Satürn askeri anlamda bu kötülüğü engelleyecektir.  Bu yüzden gözler finans piyasasında çok.)

Popüler yazıları takip ettiğinizi ve korkutucu senaryolara alışkın olduğunuzu tahmin ettiğim için hemen şunu söylemeliyim. Tutulmalar mundane, yani geniş çaplıdırlar ve ikili ilişkilerinizle vs. ile kişisel olarak geniş çaplı bir travmaya neden olmazlar. Ülkede para politikaları değişiyorsa siz de ancak dolaylı yoldan etkilenirsiniz. Örneğin hesap açtıracağınız bankayı iyi seçin, kredi çekecekseniz veya bireysel emeklilik yaptıracaksınız iyi düşünün ve euro bölgesinde işlem yapıyorsanız 4 kere daha düşünün ;)

Tutulmayı doğum haritasında bir gezegeninin üzerinde yaşayacaklar bu anlamda sadece kişisel etkileneceklerdir. Örnek vermek gerekirse 20 Nisan – 30 Mayıs aralığında doğmuş Boğa’ların ve 23 Ekim – 2 Kasım aralığında doğmuş Akrep’lerin Güneş’leri buradadır. Dolayısiyle onların, yukarıda saydığım konulara ek olarak harita bazında da temsil eden konularda temkinli olmasında, yenilenme enerjilerine ve konularına da karşı koymamalarında fayda vardır..

Tüm olaylar daha büyük bir manzaranın komplike bir başka sürecidir. Olayların sonucunu etkileyecek tepkilerimiz ve verdiğimiz kararlar kaderimizi oluşturur ve kaderimizin kalitesi, olayın konusuna (çoğunlukla) değil, olaya verdiğimiz tepkiye bağlıdır ;) Bazen kader bizi sürüklemeyi çok seviyorsa da :)

iyi kalın,

Devrim Dölen

© Aktif “link” kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.