Türkiye'nin en güvenilir yaz saatleri tablosu
Telif haklarının başlama tarihi : 2007 Astro Türkiye © Tüm hakları saklıdır.

Bu web sitesinin tüm tasarım, uygulama ve içerik yönetimi Astro Türkiye ekibi tarafından hazırlanmıştır.
Bu sitede yer alan grafik, video, makale, yazı ve bilgileri ; AstroTürkiye yazarlarından izin almadan web siteleri, yazılı basın, bloglar, gruplar ve forumlarda yayınlayanlar hakkında yasal işlem uygulanacaktır. Bu konuda İstanbul ve İzmir mahkemeleri yetkilidir.online survey
Mail Gruplarımız
Twitter Button from twitbuttons.com
ANASAYFA


AKTÜEL

Türkiye

Dünya

Zodyakta Zaman

Astratempus


BİBLİOTHECA

Astropedia

Bilgi

Astrosanat

Astroproje

Astrospor

Astromizah

Astrotest

Astrodrama


ASTROVİZYON


EKSTRA

Arşiv

Duyurular

Linkler

Site Radiks

Hakkımızda

Kullanım Hakkı

İletişim
KATEGORİLER
survey services
online survey

ASTROLOJİDE VENÜS'ÜN BURÇ YORUMLARI
Copyright © Ayda Ersan, İstanbul
VENÜS KOÇ'TA

Gönül maceralarını seviyorsunuz, kibar, sert görünümlü kimselerden hoşlanıyorsunuz. Aşkı mutlaka kazanılması gereken bir savaş, bir mücadele gibi ele alıyorsunuz. Sevgi söz konusu olunca, gücünüzü ölçülü kullanmayı, coşkunuzu frenlemeyi ve arzularınızı gemlemeyi bilemiyorsunuz. Romantiksiniz, dolu dolu yaşamaya, sevmeye ihtiyacınız var. İdealist olduğunuz  için sevgiyi yüceltiyor, önyargısız olduğunuz için de, hep gerçek sevgiyi bulduğunuzu sanıyorsunuz. Aşık olduğunuz zaman bunu fazlasıyla kanıtlıyor ve açığa vuruyorsunuz. Aşk sizin için alışkanlığın dışında her şey demek. Aslında zamanın ve olayların  hükmünü reddediyorsunuz.

Rüyanız: Yaşam görüşünüz olan "Yenilik, meydan okuma ve gününü yaşama"yı sürekli gündemde tutabilmektir.
Erkek iseniz: Her gördüğünüz dişi sizin ideal aşkınız olmayabilir.
Kadınsanız: Çok dürüst oluşunuz erkeklerin sizden çekinmesine neden olabilir.


VENÜS BOĞA'DA

Aşk, sizin gözünüzde, bir "yatırım".  Sizin için aşk ve menfaat iç içedir. Sürekli olarak yararlı ittifaklara ihtiyacınız var. Gerekli yere gerekli olan zamanı ayırırsınız; aceleci değilsiniz, heyecanlarınızı frenlersiniz. Aslında siz aşkta, ihtiraslı ve paylaşmayı sevmeyen birisiniz. Bu ihtirasınız "zaman" ve "menfaat" prensiplerinizle bağdaşmayabilir. O zaman acı çekebilirsiniz. Bir ilişkiye "yatırım yaptığınız" zaman sonuna kadar peşini bırakmazsınız. Her şeyde olduğu gibi, sevgi konusunda da, kanıtlar, hep kanıtlar istersiniz. Ama bir kez "iyi seçim"i yaptığınıza kanaat getirdikten sonra, sevdiğinize sadık kalır, onunla paylaşmayı biliriniz.

Rüyanız: Yarın korkusu olmadan başınızı koyabileceğiniz güçlü bir omuz.
Erkekseniz: Kadın gibi kadın en büyük arayışınız , ama bunun için biraz gayret gerek..
Kadınsanız: Aşkın fiziksel yanını seviyorsunuz ama utangaçlığınızı bir yere koymanız gerekmiyor mu?


VENÜS İKİZLER'DE

Aşkta hem oyuncu, hem seyircisiniz. Bu iki yönlülük sizi, duygu değişimlerine çok duyarlı kılıyor. Yalnızlıktan nefret edersiniz. Bir yuvaya ihtiyacınız var; ama, bu durumda da, özgürlük ihtiyacınıza ters düşersiniz ve bu duruma tahammül etmeniz güçleşir. Hayatınızda hep bu tür ikilemler vardır. Akıllısınız ve özgürlüğünüze aşırı düşkünsünüz. İnsanları etkiliyorsunuz ve bu hoşunuza gidiyor. Duygusal yanından çok arkadaşlık yanı ağır basan ilişkilere girmeyi tercih edersiniz.

Rüyanız: Sevdiğiniz kişinin, özgürlük ihtiyacınızdan doğan kaçamaklarınızı şikayetsiz kabullenmesidir.
Erkekseniz: Tam bir Peter Pan’sınız, sevimli, uçarı fakat arayınca bulunmayan. Ya bir gün aranmak isterseniz?
Kadınsanız: Sosyal kelebek olmak güzel tabii ama karar vermekte bu kadar zorlanırsanız etrafınızda kimse kalmayabilir…


VENÜS YENGEÇ'TE

Eğer sizi canından çok seven bir annenin onaylayıcı bakışlarını üzerinizde hiç hissetmediyseniz, güvensizlik duygusuyla titrersiniz. Terk edilme ve yanlış anlaşılma korkusuyla, bazı gerçekleri yaşayacak yerde, onları hayal etmekle yetinirsiniz. Hassas ve duyarlısınız, size gerekli olan, sizi anlayacak, güvence altına alacak seven bir kalp ve sizi koruyacak sıcak bir yuvadır. Bunları elde ettiğiniz ve kendinizi güvencede hissettiğiniz andan itibaren, harikalar yaratabilirsiniz.  Çocuklarınızı, aşkınızı, dostlarınızı ve sevdiğiniz her şeyi korumada üstünüze yoktur.

Rüyanız: Bazen çocuğu, bazen de erişkini oynayabilmek.
Erkekseniz: Her sevdiğiniz kadında annenizi aramaktan vazgeçin. En sonunda çocukluğunuzdaki gibi cezalandırılabilirsiniz…
Kadınsanız: Erkekler sizin çocuklarınız değildir. Onları sevin, koruyun ama bazen de bırakın sizin için şövalyelik yapabilmenin zevkini çıkarabilsinler.


VENÜS ASLAN'DA

Size göre aşk, görkemli, canlandırıcı ve romantik olmalıdır. Cömertsiniz, almaktançok vermeyi tercih edersiniz. Canlı ve hareketlisiniz, beğenilmeyi ve bunun size söylenmesini istersiniz. Aşkı, başrolünü sizin oynadığınız bir oyun olarak görürsünüz. İkinci derecede roller asla size göre değildir. Gururlusunuz, duygularınızın vedüşüncelerinizin çevrenizdekilerce hep onaylanmasını istersiniz.

Rüyanız; Değerinizi bilecek, hem buyurgan, hem de cömert duygularınızı değerlendirebilecek ve bunu hareketleriyle de gösterecek bir sevgiliye sahip olmak.
Erkekseniz: Güller, şarap ve şık bir yerde yemek... Bunlara hiçbir kadın dayanamaz tabii... Kozları karşınızdakine bir an bile vermek yenilgi anlamına mı geliyor?
Kadınsanız: Cömert ve yüce gönüllü bir kadınsınız. Ama bir düşünün sevdiğinizi sandığınız kimseler bu kadar şımartılmayı hak ediyor mu?


VENÜS BAŞAK'TA

Gerçek yaşamın ağırlığının bilincindesiniz ve bu size duygularınızı "hesaplama" eğilimini veriyor. Aslında aşkın bir mucize olduğunun ve duygu-acı -bolluk-yoksulluk ilişkilerinin de bilincindesiniz. Aşırı derecede hassasınız, kuşku ve endişe içindesiniz, yara alma korkusuyla rizikoya girmekten çekiniyorsunuz, çünkü yaralarınız kolay kolay kabuk bağlamaz. İnsanları ayıran, onların birbirleriyle ilişkilerini bozan anlaşmazlıklara karşı kendinizi koruyabilmek amacıyla, duygularınızı gemlemeyi tercih ediyorsunuz. Size "ihtiyaç duyulmasına" ihtiyaç duyarsınız. Sizce, aşk, işe yaramalı, somut uygulamalarla sonuçlanmalıdır. Aslında tutkulu bir aşk deneyiminden çok, aşkın işleyişine meraklısınız.

Erkekseniz: Aşk yardımseverlik demek değildir. Sevgiyi size ihtiyaç duyana değil gerçekten hak edene vermeyi öğrenmeniz gerekiyor.
Kadınsanız: Pratik yönünüz kadınsı özelliklerinizi bastırıp biraz fazlaca ön plana çıkıyor olabilir. Evet ayılı pijamayla da çekicisiniz ama ipek geceliğe hiçbir erkek hayır diyemez..


VENÜS TERAZİ'DE

Sizin için yalnız yaşamak söz konusu olamaz. Başkalarının hakkınızda düşündüklerine önem verir, adımlarınızı onlarınkine uydurmakta tereddüt etmez, onların fikirlerini benimsersiniz. Bütün dünya ile barışıksınız; bu durumda, bir seçim yapmak zorunda kaldığınızda, güçlük çekeceksiniz demektir.
Herkesle uyumlu olmak fikrini öyle benimsemişsiniz ki, nerede ise siyahla beyazı bağdaştırmak durumundasınız. Aşk ise, size göre, şefkat, uyum ve karşılıklı ödünler üstüne kurulu hassas bir konu.

Rüyanız: Tanınmak, toplumda bir yer edinmek ve evlenmek.
Erkekseniz: Aşkı ve flörtü seviyorsunuz ve kendinizle eşit birisiyle ilişki kurmak istiyorsunuz. Yüzeyselliği yenerseniz asıl aşka ulaşabilirsiniz.
Kadınsanız: Zarif ,kültürlü ve klas görüntünüzle açamayacağınız kapı yok. Fakat taşbebek imajınızı kırmaya çalışan erkeklere kapıyı göstermek yerine tevazu göstermeyi deneyin…


VENÜS AKREP'TE

Aşkın ve nefretin, aynı noktada birleştiğine inanırsınız. Duygusal enerjinizi, iç dünyanızı değiştirmek, etkilemek için kullanıyorsunuz. Aşkın sıkıntıları, kişiliğinizin gelişmesinde sıçrama tahtası rolünü oynar, işinize yarar. Sevdiğiniz kimsenin kusurlarını, benliğindeki, şiddete yönelik ilkel yanı "sevmek" cesaretine sahipsiniz. Sizce, kalbin vazgeçilmez ihtiyaçları insana huzur veremez. Yücelten, yenileyen ilişkiler yerine sizi huzursuz kılan ilişkilere eğiliminiz var. Aşkta erotizmle saflığı bir araya getirmek istiyorsunuz. Dostoyevski’nin şu tümcesi, tam size göre; "En büyük aşk, en çok acı verendir".

Erkekseniz: Büyüleyiciliğinizden eminsiniz ve tensellik en büyük silahınız.. Tutkulu tavırlarınız karşınızdakini size köle de edebilir düşman da. Dozu iyi ayarlamalısınız.
Kadınsanız. Tam bir ‘femme fatale’ sınız. Çekiciliğinize kimse karşı koyamaz iddiasında olabilirsiniz. Aşkın yatak odasının dışında da sürebileceğini görmeniz zor olabilir.


VENÜS YAY'DA

Yeknesaklığa dönüşür korkusuyla aşktan kaçıyorsunuz ve bu tutumunuz duygusal  alanda sorunlar yaratıyor. Aşk sizin gözünüzde, arzunuzun egemenliğindeki bir yolculuk gibi. Herkes sakin bir deniz yolculuğunu tercih ederken siz, efsanevi bir kişiyle dünyayı baştan başa kat etmeyi düşlüyorsunuz. Eğer, sevdiğiniz kimse, böyle bir yolculuk karşısında kararsızlık gösterirse, siz de bocalıyorsunuz. Ama, eğer sizin coşkunuza katılırsa, bu kez, ayak bağı olduğunu düşünerek bunalıyorsunuz.

Rüyanız: Entelektüel konuları baş döndürücü bir aşka tercih etmenizi ve geniş hareket alanına ihtiyaç duymanızı anlayış karşılayacak bir sevgili.
Erkekseniz.: Kaçan kovalanır gibi  bir sevgi anlayışınız var. Evet öyle ama  bazen kaçmaktan yorulup birisinin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yani ideal kadın kaçmayı da bilmeli kovalamayı da değil mi?
Kadınsanız: Bir erkek kadar rahat çapkınlık yapabilecek rahatlığa ve özgürlüğe sahipsiniz. Ama asil tavırlarınız asla basitliğe izin vermez. Çekiciliğinizin asıl sırrı da burada zaten.


VENÜS OĞLAK'TA

Duygularda sertlik, heyecanlarda soğukluk. Tutumunuz, yasaklamalar, paylamalar ve kısıtlamalarla dolu bir çocukluk geçirdiğiniz izlenimini veriyor. Sonuç? Duygu sizin için tehlikeli! Gerçekte, güvensizliğiniz ve korkunuz büyük bir duygusallık hazinesini maskeliyor. Derin duygularınız var. Ailevi ilişkilere ve evlilik bağlarına saygılı bir kimsesiniz. Hiçbir şey, tensel istekleri ve kalp bağlarını birbiriyle karıştırmanıza neden olamaz.

Rüyanız: Güvenebileceğiniz birine rastlamak; savunmanızı yıkabilecek bir eşe sahip olmak.
Erkekseniz: Sevginin kalıcı olmasını ister ve bunun için çaba harcarsınız. Yaş farklılıklarının önemsizliğini ve aşırı kontrollülüğü aşabilirseniz aradığınız sevgiyi bulabilirsiniz.
Kadınsanız: Fazlasıyla ciddi ve soğuk görünebilir dişil özelliklerinizi pratik yapınızın arkasına saklayabilirsiniz. Zaman zaman kontrolünüzü kaybetmiş gibi yaparak ulaşılabilir kadın olduğunuzu göstermelisiniz.


VENÜS KOVA'DA

Kalp işlerinde, çok sevimli bir sakarlığınız var, duyguları beceriksizce kullanıyorsunuz. Heyecanlarınız size öylesine sıkıntı veriyor ki, ne yapacağınızı bilemediğinizden, çareyi onları gizlemekte buluyorsunuz. Her bakımdan serbest bir ilişki istiyorsunuz. Aşk konusunda bilinçlisiniz ve pek hayale kapılmıyorsunuz. Aşkı, özgürlüğü ve dostluğu hep birlikte kapsayan bir ilişkiye ihtiyacınız var.

Rüyanız: Tamamıyla açıklığa dayalı bir ilişki yaşamak ve sevdiğiniz kimsenin sizin diğerlerinden farklı olduğunuzu hesaba katması.
Erkekseniz: Sevgiliniz de sizin gibi özgür ve orijinal olmalıdır. Ama sevme anlayışınız her kadına çok da cazip gelmeyebilir. Biraz daha tradisyonel olmayı deneyin.
Kadınsanız: Adaletli yapınızla her erkeğin haddini bildirmeye kalkışabilir ve tam bir özgürlük savaşçısı imajı çizebilirsiniz. Tutkusuz olmak sevmemek anlamına gelmez unutmayın.


VENÜS BALIK'TA

Romanlardaki gibi esrarlı aşkları seversiniz. Son derece duyarlısınız, ama hissettiklerinizi tam olarak dile getiremiyorsunuz. Sizden, düşlerinizi ya da gizli hayallerinizi başkalarıyla paylaşmanız beklenemez; onları kendinize saklarsınız. Aşkta, ancak kendinizi geçici olarak verirsiniz. Buna karşılık, dostluklarınızda ve aile ilişkilerinizde hiçbir özveriyi esirgemezsiniz.

Rüyanız: Sevdiğiniz kimsenin sizinle kendini kapıp koyuvermesi ve düşlerinize alışmayı öğrenmesi.
Erkekseniz: Şefkatli, duyarlı ve her kadının isteyebileceği bir sevgilisiniz. Ama aşırı duyarlılığınız ve bağımlılığınız zaman zaman sıkıcı olabilir. Melankolikliğinizi dengelemelisiniz.
Kadınsanız: Tam bir esin perisi ve gizemli kalmayı başarabilen bir dişisiniz. Baştan çıkartmayı iyi biliyor ve kullanmaktan çekinmiyorsunuz. Ama kurban durumuna kolayca düşebileceğinizi de aklınızdan çıkartmayın.

Copyright © Ayda Ersan, İstanbul