ASETİLSALİSİLİK ASİT

 

söğüt-ağacı

Söğüt ağacı

 

 

“Herşey zehirdir, mühim olan dozdur.”

Astrolog, botanikçi ve toksikoloji biliminin kurucusu ve modern tıbbın kurucularından Paracelsus

 

Asetilsalisilik asit (Aspirin’in ham maddesi) ilk sentezlenme GDH (Güneş Doğuş Haritası).

 

aspirin

 

Güneş Aslan (vitae, sağlık) burcunda ve 4. evdeki, 6 lordu (hastalık) Akrep Satürn’e (4. köşe ev) kare yapıyor. Binlerce yıldır, hastalıklara (6.ev) karşı kullanılan bir madde. Satürn haritanın da lordu (Pars Hyleg noktasının da temsilcisidir).

12. ev (şifa) lordu Ay Oğlak burcunda ve hastalıklar (6.ev) evinde, sanki orayı düzenleyen (Oğlak) gibi. Dispozitörü de Satürn Akrep burcunda ve 4.evde (Bu madde aynı zamanda ağaç çeliklerini ve bitkileri köklendirmek için de kullanılır). Athla çemberine göre de panacea Ay Oğlak’tır.

Bu madde binlerce yıldır söğüt ağacından elde ediliyor. Söğüt ağacı= Ay + Satürn. Klasik astrolojide tüm ağaçlar Satürn’le sembolize ediliyor ve söğüt, sulak tatlısu alanlarında (Ay) yetişen bir ağaç.

Satürn’ün dispozitörünün ve 8-9 lordlarının Başak’taki (farmakoloji) kavuşumu maddenin ilk kez laboratuar koşullarında insan eliyle (Merkür-Başak) suni bir şekilde sentezlenmesini anlatıyor. Ve bu stelyum hem şifa (12) hem Athla panacea lordu Ay Oğlak hem de MC ile büyük toprak üçgeni oluşturuyor. Maddeyi ilk kez sentezleyen alman kimyacı Felix Hoffmann’ın Kuzey Ay Düğümü de (yeni olanı deneyimlemek. Daha fazla bilgi için bkz: Ay Düğümleri) tam bu stelyumun üzerine düşüyor.

Güneş – Satürn karesi, sağlık getirdiği kadar riskler de taşıyor. Güneş ve Satürn klasik astrolojide birbirlerine düşman (birbirlerine karşılıklı zarar verebilen) iki gök cismidir. Yaşamsal canlılık ve metabolizma hızı Güneş’le temsil edilir. Satürn ise yavaşlıkla ve uzun yaşamla (durabilitatis) ilgilidir. Güneş’in Satürn’e verdiği zarar, yüksek yaşamsal canlılık ve bunun sonucu olarak kısa bir yaşamdır (Yavaş metabolizma hızına sahip canlılar uzun yaşarlar). Satürn’ün Güneş’e verdiği zarar ise yaşamsal canlılığın, metabolizma hızının ve yaşam kalitesinin düşmesidir. Satürn’ün Güneş’e olan karesi: Kalp krizine (Aslan-Güneş) karşı önleyici ve ateş (Güneş) düşürücü. Fakat aşırı kullanımı nedeniyle her yıl yüzlerce kişi ölüyor: Ölümle ilgili 4’teki Satürn’e, aşırılığın temsilcisi Jüpiter’li stelyum sextile. Sextile özgür irade açısıdır.

Satürn’ün kolektif bir gök cismi olan Uranüs’le kavuşumu ilacın yaygınlaşması ve alanında bir ilk (en azından sentezleme) olmasıyla ilgilidir.

Venüs Yengeç burcunda, kendi dispozitörü, şifa lordu (12.ev) Ay’dan karşıt alıyor. Ay’ın Yengeç Venüs’üne saldırması, maddenin bazı kanser türlerine (Yengeç) karşı olan şifasını ve kedilerde (Venüs) bir enzim eksikliği nedeniyle ölümcül oluşunu da anlatıyor. Aynı zamanda bu madde mide için de (Yengeç) sakıncalı kabul ediliyor.

Haritaya dikkatli bakılırsa, aslında bu haritadaki parlayan ay fazının, Ay Düğümlerine yakın olduğunu görüyoruz. Demek ki bu bir Ay tutulması haritasıdır. Sentezlemeden iki gün sonra Kova burcunda Ay tutulması gerçekleşmiştir. Tutulma Satürn’le her iki taraftan da kare yapmaktadır (t-kare). Uranüs kadar, toplumsal yaygınlaşmadan bu tutulma da sorumludur.

 

Devrim Dölen

13 Mayıs 2015, İzmir

Not: Bu yazıda verilen tıbbi ve zirai bilgiler en.wikipedia.org/wiki/Aspirin ve agaclar.net sitelerinden alınmıştır.

 

 

 

 

 
Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Mart 2014’ten beri astroloji eğitmenidir.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

 

 

2 Yorumlar

  1. Ben ikizler burcuyum ,bugun onemli bir hastalik teshis edildi bende.saturn /olum,bunu bana biraz daha aciklayabilirmisiniz lutfen?Tesekkur ederim:)

    • Merhaba, Satürn ölüm değil aksine uzun bir yaşamı temsil eder. Bu yüzden ihtiyarlığı da temsil etmektedir. Hatta yaşam uzunluğu hesaplamalarında (durabilitatis gibi) görüldüğünde uzun bir yaşamla ilgilidir. İkizler Güneş’inizin karşısından Satürn geçiyor (yay). Haritanızı bilmiyorum ama ne var ki yukarıdaki analizde de yazdığım gibi birbirlerine iki düşman gök cismi. Satürn yaşamsal canlılığınızı test sürüşünden geçiriyor ve hareketliliğinize “dur, sakin, yavaş” diyor. Daha uzun ve kaliteli bir yaşam için derindeki sorunların çözülmesi adına bir fırsat gibi düşünmeye çalışın. Zira Satürn ihmal edilen sorunları çözülmeleri için yüzeye çıkaran ve test eden bir gök cismi olarak bilinir ve sorumluluk yükler. Geçmiş olsun. sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.