ASTROLOJİ EĞİTİMLERİ

Spread the love

GALAKTİK ASTROLOJİ EĞİTİMLERİ

2019-2020 DÖNEMİ

 

SUNU

Galaktik Astroloji’nin resmî logosunda gördüğünüz pentagram, yıldızın 4 köşesine karşılık gelen 4 elementle ve yine yıldızın üst ucunda, 5. köşesinde yer alan eterle evrenin işleyiş düzeninin simgesidir. Pentagramı özel kılan; yalnızca fizik dünyayı ve düzeni anlatan 4 elementi değil, aynı düzenin nasıl en iyi ve fonksiyonel bir şekilde kullanılacağını gösteren ve 5. element şeklinde kabul gören eteri de bünyesinde barındırmasıdır ve eterin en tepede olmasının yegâne nedeni de budur.

Dolayısıyla evrensel işleyişin kendisini, yani nasıl bir birey olduğumuzu, nelerden hoşlandığımızı, ne yöne gideceğimizi veya gitmemiz gerektiğini, nasıl tamamlanacağımızı, nasıl sonlanacağımızı, bizleri bekleyen gelecek olasılıklarını vs. tüm determine kurallarıyla tanımak astrolojinin ilk kısmı ve eğitimin de 1. ve 2. sınıfları, fakat bu düzenin içinde buna uygun hareket edebilmek, dengemizi nasıl bulacağımızı tanımlayabilmek, dünyaya hangi amaçla geldiğimizi idrak edebilmek, anlam ve amaç arayışı ise astrolojinin en önemli ödevi ve eğitimin de 3. sınıfıdır. Daha doğru bir tanımla, zamanın kalitesini öğrenmek 1. ve 2. sınıfların, zamanı (elden geldiğince) kullanabilmek 3. sınıfın ana konusudur.

Gerçek varlığımız tarihimizin hiçbir döneminde bu kadar kısır ve başka kriterlere göre şekillenen bir hâlde değildir, yani bugünkü gibi sadece tespitlerle uğraşmıyor, bilakis astrolojiyi akla gelebilecek her ezoterik disiplinle birlikte kullanıyorduk ve görünen o ki bunu unuttuk; unutmak bir yana, bir de inkâr etmeye başladık ki olabilecek en acı şey kanımca budur. Dolayısıyla şu an gelinen noktada tek bir hakikat var: Gerçek özümüze dönüş yapmak zorundayız, çünkü her geçen gün daha da eriyoruz; fikrimce ikinci, üçüncü, yirmisekizinci bir olasılık yok. Astroloji ezoterik bir disiplindir, dolayısıyla önemli bir kısmı zamanı lehimize kullanmaktır; her zaman da öyleydi.

Ben de bu amaçla bazı ezoterik, okült ve bireysel gelişime veya bütünü tanımaya hizmet eden başlığı astrolojiye entegre ve adapte etmeye çalışıyorum. Astroloji, kardeş bu tür disiplinlerle şu anki hâlinden çok daha işlevsel ve onlarla çok daha bütüncül olacak ve zenginleşecektir. Kişisel gelişimle de ilgilenen, bu hususlarda gerek bilgi sahibi olan gerekse buna ilgi duyan, yol arayan veya bulmaya çalışan ve astroloji liderliğinde entegre sistemlerle çalışmak isteyen herkes ve tabii ki söylemeye gerek duymuyorum, bu alanlarda olmayan astroloji öğrencileri de online ve yüzyüze eğitimlerime davetlidir, sonuçta hepimiz birbirimizden öğrenmek zorundayız. Sadece bilgi yığını, tek başına tespit artık bizi kurtaramaz ve bu zaten hiçbir işe yaramaz. Bundan hareketle yalnızca bilgi almayacaksınız, bilakis hangi sırada neyi kullanmanız gerektiğini de mümkün olduğunca, elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım.

Bir çift söz de Galaktik Astroloji için etmek istiyorum. Böyle bir astroloji uzaydan düşmüş, gökten zembille inmiş, sonradan üretilmiş, ilginçlik olsun, can sıkıntısını gidersin diye ortaya çıkmış değil. Galaktik Astroloji bir sideral astrolojidir (fakat Vedik Astroloji değildir; ben Vedik öğretmiyorum, hem zaten bilmiyorum da; bu eğitimi veren gayet yetkin meslekdaşlarım mevcut) ve öncüllerimiz tarafından yüzyıllar boyunca, çok ama çok uzun bir dönem içerisinde kullanılmıştır, olasılıkla en eski astrolojimizdir. Antik dönemde birçok Helenistik astroloğun sideral astroloji uyguladığı artık bilinmeyen bir şey olmaktan çıktı, fakat bundan önce Bâbil’de zaten vardır. Yani ister buradan ister şuradan bakın, sonuç değişmiyor. Batı Astrolojisi yolunu Tropikal Zodyakla çizince, yıllar geçtikçe bu en eski üstâdlardan bazılarının neyi kullandığını unuttuk veya tercih etmemiş olduk. Ben burada eski bir bilgiyi tekrar hatırlatmaya çalışıyorum ve ayrıca dediğim gibi başka bir astroloji dalı da öğrenmiyorsunuz; aynı bilgileri alır, Tropikal Zodyak da kullanıyor olsanız aynen adapte edebilirsiniz. Galaktik Astroloji, bilindik astrolojiye farklı ve çok eski bir enstrüman kullanarak ama aynı kurallarla bakmaktan ibaret. Dolayısıyla kendine has bir karakteri tabii ki vardır, ancak üçüncü bir yol değildir; ataların astrolojisidir, zaten olandır.

Tropikal Zodyak görüntüler dünyasının astrolojisidir, çünkü Güneş odaklıdır ve bu dünyayı da her zaman içinde bulunduğumuz, içine doğduğumuz psikolojik, sosyal ve toplumsal eğilim ve birikimlerimize göre yaratırız. Ancak bazı değer ve değerlendirmelerimiz o kadar kemikleşmiştir ki bunu anlamayız bile. Bir insanı dış gözlemle “güzel”, “yakışıklı” vs. şeklinde nitelendirebiliriz ne var ki bu, kültürel, psikolojik ve toplumsal değerlerimizin bir yansımasıdır. Tabii ki “yanlış” değildir ama böyledir, çünkü örneğin böyle bir değerlendirme 50 yıl sonra bugünkü gerçekliği yansıtmayacaktır ve aynı durum mevsimlerin de başına gelecektir, zaten geliyor da.

Üstünüzdeki örtü kalktığı zaman, tüm gözlüklerimiz çıktığı anda o kişi, o olay özünde, kendi içinde (=a priori) nedir, geriye ne kalmaktadır? Bu, Galaktik Astroloji’nin sunduğudur. Gerçekten kimsiniz? Gözleme göre çok konuşan doğanızın (= İkizler) altında meselâ maddî güvence veya realiteye, garanticiliğe, sabra ve değişime gitmemeye sahip bir karaktere (= Boğa) ait olabilir misiniz ya da yaşadıklarınız buna uygun geçiyor olabilir mi? Her zaman nazik tabiatınızın altında, iki toplumun liderlerine herkesin gözü önünde el sıkıştıran bir Bill Clinton (= Venüs Terazi) kimliğinin ötesinde, ilişkilerinde ani bir “düşme” (=Venüs Başak’ta düşük) yaşayacak bir Clinton olabilir misiniz?

Ancak şunu da ekleyeyim: Galaktik Astroloji, bu sözlerden yola çıkılarak, bir “iç dünya astrolojisi” değildir; kişinin galaktik özünü tanımak için onunla bir süre, hatta bazen çok kısa bir süre vakit geçirmek yeterlidir.

Galaktik Astroloji’nin en büyük artısı, hem asaletsel hem de sembolik yoruma izin vermesidir. Asaletsel yorum genellikle bir olaydır ve kişinin tüm hayatı hep aynı tür olaylarla geçmez; burada doğrudan asalet kullanırız ve bunda bir değiştirme yoktur, mevzu genelde kadersel ve kendisine müdahale edilemeyecek şekilde işler. Sembolik yorum ise böyle değildir. Asaletler Öğretisinin sideral astrolojide bu kadar net, sorunsuz, direkt ve olduğu gibi uygulanabilmesinin nedeni ise, asalet kurgusunun sideral kökenle doğrudan ilintili olmasındandır. Dolayısıyla sideral bir harita (en azından sınırları üç aşağı beş yukarı çizilebilen) determine bir yoruma direkt izin verir ve ancak bu gerçekliğimizi tanır ve algılarsak iyileşme için bir adım atmış oluruz.

İyi, heyecan ve bilgi dolu bir 2019-2020 eğitim dönemi diliyorum…

Sevgiler, selâmlar,

Devrim Yılmazer

Eğitmen Devrim Yılmazer Hakkında

24 Şubat 1975 Ankara doğumludur. Viyana Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Gazetecilik ve İletişim Bilimleri bölümünü yüksek lisans derecesiyle tamamladı. Bitirme tezini 01.07.2009’da “Antik Yunan Literatüründe Astroloji, Kader ve Özgür İrade” başlığı altında teslim ederek 27.11.2009’da mezun olmuştur. Bu bitirme tezi, Almanya’da Almanca olarak AstroNova Yayınevi’nden kısa bir süre sonra çıkacaktır.

2006’da üniversitede yan bölüm olarak okuduğu Felsefe Bölümü için Astroloji ve Bilim başlıklı makalesini verdi. Bunların dışında, geçmişte yayınlanmış olan XI. Ev dergisine çeşitli makaleler yazdı. 1989 yılından bugüne, 29 yıldır astrolojiyle içiçedir.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde, 1 buçuk yıldan biraz daha uzun bir süre Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendir. 2011 yılında kurulan Zodyak Astroloji Yayınevi’nin ve bugün birçok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’nin (http://www.astrolojiakademisi.com/) 2016 senesine kadar kurucu ortaklarından biriydi ve aynı yıl Astroloji Derneği’nin kurulmasına öncülük etti. 2016 yılında çıkmaya başlayan Zodyak Astroloji Dergisi’nin editörlüğünü yaptı. astroturkiye.com sitesinin sahibidir.

Şimdiye Kadar Çıkmış/ Çıkacak Olan Yayınları

Tetrabiblos I (Tükendi)

Coğrafî Astroloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler (Devrim Dölen’le birlikte)

Temel Seviye 2: Burçlar (Devrim Dölen’le birlikte)

Temel Seviye 3: Evler (Devrim Dölen’le birlikte)

Temel Seviye 4: Açılar (Devrim Dölen’le birlikte)

Astrologie, Schicksal und freier Wille (Viyana Üniversitesi bitirme tezi – Almanya’da Almanca olarak çıkacak).

Zodyak Astroloji Dergisi’nde ve astroturkiye.com sitesinde çeşitli makaleler

 

EĞİTİM PROGRAMI ve DETAYLAR

 1. SINIF

Satın Al                                                                                                                Satın Al

Bu sınıf astrolojiye sıfırdan başlamak isteyenlere göredir. Süresi 40 haftadır (10 ay) ve fazla sayıda atölye içerir. Ödeme 4 derste bir yapılır.

İlk dersler

Online: 8 Ekim 2019 Salı, 21.00-23.00

Yüzyüze: 12 Ekim 2019 Cumartesi, 12:00-15:00

Ücreti: Yüzyüze eğitim 500 TL., Online eğitim 450 TL. (KDV dahil).

Kurs Yeri: Turgutreis Mh. Mithatpaşa Cd. Gürkan Apt. 366/3 Karataş/İZMİR (Asansöre 20-30 m. civarında yakın).

İletişim: devrimyilmazer@gmail.com, Tel.: 0531 227 1968

1. SINIF DERS PROGRAMI

Süresi: 40 Hafta = 10 Ay

 

1. Ders: Gezegenler ve Burçlar-1

2. Ders: Gezegenler ve Burçlar-2

3. Ders: Gezegenler ve Burçlar-3

4. Ders: Gezegenler

5. Ders: Atölye-1

6. Ders: Atölye-2

7. Ders: Atölye-3

8. Ders: Evler-1

9. Ders: Evler-2

10. Ders: Evler-3

11. Ders: Atölye-4

12. Ders: Atölye-5

13. Ders: Atölye-6

14. Ders: Atölye-7

15. Ders: Açılar-1

16. Ders: Açılar-2

17. Ders: Açılar-3

18. Ders: Atölye-8

19. Ders: Atölye-9

20. Ders: Atölye-10

21. Ders: Sabit/Takımyıldızlar-1

22. Ders: Sabit/Takımyıldızlar-2

23. Ders: Hermetik Noktalar-1

24. Ders: Hermetik Noktalar-2

25. Ders: Temel Asaletler-1

26. Ders: Temel Asaletler-2

27. Ders: Temel Asaletler-3

28. Ders: Temel Asaletler-4

29. Ders: Temel Asaletler-5

30. Ders: Tesadüfî Asaletler-6

31. Ders: Tesadüfî Asaletler-7

32. Ders: Personar

33. Ders: Harmonikler

34. Ders: Dodekatemoria/Novenaria

35. Ders: Hayat Yolu/Harita Lordu

36. Ders: Harita Yorumlama-1

37. Ders: Harita Yorumlama-2

38. Ders: Harita Yorumlama-3

39. Ders: Harita Yorumlama-4

40. Ders: Harita Yorumlama-5/Tez

Tamamlama Sınıfı-1 (Online)

Satın al

Tamamlama Sınıfı-1, çeşitli sebeplerle yalnızca gezegen-burç-ev-açı bağlantısını öğrenmiş ve bundan sonraki seviyeden devam etmek isteyen öğrencilere yöneliktir. Yani 1. Sınıf müfredatının Asaletler Öğretisinden itibarenki kısmıdır. Dolayısıyla katılabilmek için gezegen-burç-ev-açı bağlantısını biliyor olmak gerekir. Ödeme 4 derste bir yapılır. Süresi 24 haftadır (6 ay).

İlk ders

Online: 9 Ekim 2019 Çarşamba, 21.00-23:00

Ücreti: 450 TL. (KDV dahil).

İletişim: devrimyilmazer@gmail.com, Tel.: 0531 227 1968

TAMAMLAMA SINIFI-1 DERS PROGRAMI

Süresi: 24 Hafta = 6 Ay

 1. Ders: Asaletler Öğretisi-1
 2. Ders: Asaletler Öğretisi-2
 3. Ders: Asaletler Öğretisi-3
 4. Ders: Asaletler Öğretisi-4
 5. Ders: Asaletler Öğretisi-5
 6. Ders: Sinastri-Compozite-Kombin-1
 7. Ders: Sinastri-Compozite-Kombin-2
 8. Ders: Solar Return (SR)-1
 9. Ders: Solar Return (SR)-2
 10. Ders: Profeksiyonlar-1
 11. Ders: Profeksiyonlar-2
 12. Ders: Imperatrix-1
 13. Ders: Imperatrix-2
 14. Ders: Transitler-1
 15. Ders: Transitler-2
 16. Ders: Progressler
 17. Ders: Solar-ARC
 18. Ders:Tutulmalar/Ingressler
 19. Ders: Atölye-1
 20. Ders: Atölye-2
 21. Ders: Atölye-3
 22. Ders: Atölye-4
 23. Ders: Atölye-6
 24. Ders: Atölye-7

Tamamlama Sınıfı-2 (Online)

Tamamlama Sınıfı-2, astrolojide tahmin tekniklerini öğrenmiş ve bundan sonraki seviyeden devam etmek isteyen, yani rektifikasyon, eleksiyon, coğrafî astroloji, Horary gibi üst düzey tekniklerle ilgilenmek isteyen öğrencilere yöneliktir. Dolayısıyla katılabilmek için transit, progress, profeksiyon gibi tahmin tekniklerini biliyor olmak gerekir. Ödeme 4 derste bir yapılır. Süresi 24 haftadır (6 ay).

İlk ders

Online: 10 Ekim 2019 Perşembe, 21.00-23:00

Ücreti: 450 TL. (KDV dahil).

İletişim: devrimyilmazer@gmail.com, Tel.: 0531 227 1968

TAMAMLAMA SINIFI-2 DERS PROGRAMI

Süresi: 20 Hafta = 5 Ay

1. Ders: Eleksiyon-1

2. Ders: Eleksiyon-2

3. Ders: Rektifikasyon-1

4. Ders: Rektifikasyon-2

5. Ders: Rektifikasyon-3

6. Ders: Rektifikasyon-4

7. Ders Rektifikasyon-5

8. Ders: Rektifikasyon-6

9. Ders: Coğrafî Astroloji-1

10. Ders: Coğrafî Astroloji-2 

11. Ders: Coğrafî Astroloji-3

12. Ders: Coğrafî Astroloji-4

13. Ders: Coğrafî Astroloji-5

14. Ders: Horary-1

15. Ders: Horary-2

16. Ders: Horary-3

17. Ders: Horary-4

18. Ders: Horary-5

19. Ders: Horary-5

20. Ders: Horary-6

21. Ders: Sınav

Tamamlama Sınıfı (Ezoterik Astroloji Sınıfı)-3 (Online)

Tamamlama Sınıfı-3, aslında bir Ezoterik Astroloji sınıfıdır ve astrolojide tahmin teknikleri de dahil ileri seviye konularını öğrenmiş öğrencilere yöneliktir. Ödeme 4 derste bir yapılır. Süresi 24 haftadır (6 ay).

İlk ders

Online: 11 Ekim 2019 Cuma, 21.00-23:00

Ücreti: 450 TL. (KDV dahil).

İletişim: devrimyilmazer@gmail.com, Tel.: 0531 227 1968

Tamamlama Sınıfı (Ezoterik Astroloji Sınıfı)-3 Ders Programı

Süresi: 24 Hafta (6 Ay)

1. Ders:Asaletler Öğretisi-1 (Tamamlama Sınıfı-1 ve 2’den gelenler, bu 5 dersi almazlar).

2. Ders: Asaletler Öğretisi-2

3. Ders: Asaletler Öğretisi-3 

4. Ders: Asaletler Öğretisi-4

5. Ders: Asaletler Öğretisi-5

6. Ders: Dekan Öğretisi ve Galaktik Köken

7. Ders: Huber MKH-1

8. Ders: Huber MKH-2

9. Ders: Draconic Horoskop

10. Ders: Prenatal Tutulmalar, Yeniay ve Dolunaylar

11. Ders: Sabit Yıldızlar ve Yaşam Ödevlerimiz

12. Ders: Astronumeroloji

13. Ders: Atölye-1

14. Ders: Atölye-2

15. Ders: Atölye-3 

16. Ders: Sinastri-Compozite-Kombin-1

17. Ders: Sinastri-Compozite-Kombin-2

18. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-1

19. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-2

20. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-3

21. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-4

22. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-5

23. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-6

24. Ders: Astr., Ezoterik ve Kişisel Gelişim Atölyeleri-7

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.