ASTROLOJİDE VENÜS VE MARS NASIL SEVİYOR VE BAŞTAN ÇIKARTIYORSUNUZ ?

Spread the love

1

Sevgililer gününü arkamızda bıraktık ama aşk konusu uzun süre yakamızı bırakmayacak gibi. Kadim bir bilgi olan astrolojide ise kendimizi ve karşımızdakini tanımak için birçok ipucu var. Kısaca göz atarsak Venüs dişil yanımızı, zevklerimizi , nasıl sevdiğimizi ve cazibemizi nasıl belli ettiğimizi açıklar. Mars ise eril yönümüz, baştan çıkartma ve cinselliğe yaklaşım tarzımız olarak açıklanabilir.

Ayrıca Venüs eğlence dünyasını, yeteneği, sanatı ve estetiği simgeler. Duygusal ilişkileri yönetir. Mars ise, arzularımızı nasıl ifade ve tatmin ettiğimizi gösterir. Seks içgüdülerimizi ve eylemci yanımızı simgeler.

Bu ünlü ikilinin adına ne kitaplar yazılmadı ki… Yunan mitolojisindeki ünlü hikayede tanrı Mars ve tanrıça Venüs, Venüs’ün kocası, demirci yarı tanrı Hephaistos tarafından basıldıklarından beri aşkları ve tutkuları hiç azalamadı. Günümüzde hala Venüs kadını, Mars ise erkeği belirten cinsiyet simgesidir. http://tr.wikipedia.org/wiki/Cinsiyet_simgeleri

Bu durumda ilişkilerimizin nasıl tutku, aşk ve cinsellik içerdiğini görmek için önce Venüs’ümüzün ve Mars’larımızın konumuna bakıp kendimizi tanımaya çalışmalı. Sonra da cinsel uyumumuzun olup olmadığına bakmak için karşı tarafın Venüs ve Mars’ını incelemeliyiz.

İlişkilere bakış açımızı 7. evimiz ve Venüs, nasıl flört ettiğimizi 3. evimiz ve Merkür, cinsel yaşama bakış açımızı ise 8. ev ve Mars gösteriyor. İlişkilere, cinselliğe, kadın ve erkeklere ve hatta eşcinselliğe bakış açımız her birimizin eşsiz bu yüzden.

İstatistiklere göre her üç evli çiftten birisi cinsellik yaşamıyor, her beş çiftten birisi akrabası ile evli, her iki çiftten birisi mutsuz ve her üç çiftten birisi boşanıyor. Ancak uzun süren incelemeler sonucunda gördüm ki haritalarında Mars  Venüs uyumu, yani cinsellik ve zevk uyumu olan çiftler çok daha uzun ve sağlıklı bir ilişki götürebiliyor. Çünkü ne konuda tartışırlarsa tartışsınlar bir şekilde yatakta barışıyor ve konuyu çözüyorlar…

Şu önergeleri dikkate alarak nasıl sevdiğinizi ve baştan çıkarttığınızı anlayabilirsiniz. Mesela Sizin Mars’ınız hangi burçtaysa o burçta konumlanan Venüs’lere çekilir ve elde etmek istersiniz. Mesela Mars Koç, Koç Venüs’ünü çok cazip bulur ve kovalar. Benzer şekilde karşıt burçlarda yer alan Venüs ve Marslar da nedenini bilemediğiniz cazibe yaratır. Mesela Yay burcundaki Mars, İkizler burcundaki Venüs. Aralarında sert etkileşim bulunan Venüs ve Marslarda ise tutku zaman zaman artar zaman zaman küllenir. Ama hiç tercih edilmeyen durum elbette ki haritalar arasında Mars ve Venüslerin hiçbir açı yapmamasıdır.

Bu dosyada size burçlara göre yerleşmiş olan Venüs ve Marslarınızın açıklamalarını vereceğiz. Yapmanız gereken şey çok basit.. Aşağıdaki Astroloji Türkiye listelerinden Venüs ve Mars pozisyonlarınızı bularak yorumları okuyun.

Şimdi arkanıza yaslanın ve Mars ve Venüs’ünüzün durumuna bir bakın…

Copyright © Ayda Ersan, İstanbul

Venüs Listesini görmek için tıklayın.

Mars Listesini görmek için tıklayın.

Ayda Ersan’dan Venüs’ün burçlardaki yorumlarını okumak için tıklayın. 

Ayda Ersan’dan Mars’ın burçlardaki yorumlarını okumak için tıklayın.

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.