AY YAY BURCUNDA

 

 

ay-yay-burcunda

 

 

Ay’ın Yay burcunda bulunacağı güncel tarihleri görmek için lütfen tıklayınız: 2015 Ay Takvimi

 

 

Yay burcu mutluluğun, inancın ve şansın burcu olarak bilinir. Bu yüzden Ay’ın Yay geçişleri Akrep geçişinden sonra günün yeniden doğması gibidir. Ay Yay’da iken bizi mutlu hissettirecek herşeyde algıda seçicilik yaşarız. Tatil, seyahat arzusu, sıcağın özlemi ve yeni deneyimlerin cazibesi içgüdülerimizi harekete geçirir. Maceracı, umut dolu bir ruh haline sahip olmaktır. Duygusal benliğimiz sanki birden özgür kalmış gibidir. Toplumsal yargılarla ve toplumun ortak kabul görmüş sembolleriyle sanki daha uyumluyuzdur. İç dünyamızı herkesle paylaşmak için fırsat kollarız.

Yay çok toplumsal bir burçtur ve kültürle, gün içinde karşılaştığımız toplumsal sembollerle çok bağlantılıdır. Toplumsal bir olay gündeme oturur ve kitleler arasında bilgi ve bilinç rahat akar. Bu yüzden bilinçaltı ve içgüdülerin sembolü olan Ay’ın burada geçişiyle muazzam bir rüya patlaması, sembolizm bombardımanı da yaşanır. Gerçek yaşamda mantıksal yoldan çözemediğiniz şeyleri bırakın bilinçaltınız rüya sırasında size göstersin.. Ay Yay geçişlerinde rüya günlüğü tutmak sonradan kendinizi tebrik edeceğiniz bir davranış haline gelebilir :)

 

Natal Ay’ınız Yay burcundaysa

Ay; yaşama nasıl adapte olabileceğimizi, görünür olmayan gizli güdülerimizi anlatır. Eğer Ay’ınız doğum haritanızda Yay burcundaysa yaşama adapte olabilme gücünüz inancınız, yaşam felsefeniz ve toplumla uyumunuzla alakalıdır. Deneyimler önem kazanır. Bir konuyu sentezle birleştirebilmeli ve tek bir kaynağa/insana bağlı kalmamayı konunun çevresinde dolaşmak yerine kuş bakışı bakabilmeyi amaçlamalısınız.Yay toplumla çok ilgilidir demiştik: Duygusal durumunuz, saklı içgüdüleriniz sanki topluma malolmuş gibidir, bunları toplumla paylaşarak yaşarsınız, kimseyle paylaşmadığınız içdünyanız sanki size ait değilmiş gibi gelir.. İçinizdeki her güdüyü, inanç ve umudu topluma sunmak sanki yüklerinizden kurtuluyormuşsunuz, şansı davet ediyormuşsunuz hissi uyandırır.. Bir anlamda aslında topluma sunarak yüklerden kurtulmak Yay Ay’ına gerçekten de uygundur.. (GAD bu burçta yücelir, GAD bölgesinde topluma bir şeyler vererek yeni olan şeyleri bekleyebiliriz) Yay, Ay’ın buradaki vitrinidir..

Twitter, Facebook, Sezen Aksu, Beethoven, Van Gogh, Mozart, Nietche, Donald Trump, Stephen King ve Battlestar Galactica Yay Ay’larıdır :)

 

Not: Aşağıda yazılan yorumların genel olduğunu, astrolojide “burçlar” mevzusunun astrolojinin sadece küçük bir kısmı olduğunu unutmayınız.

 

Transit Ay’ın yükselen burçlara etkisi:

 

Koç

Ruhani ve ilginç olayların arttığı bir zaman dilimi. Yakınlarınızdan biri veya siz, uzak bir yerlere gitmek isteyebilir, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Boğa

Metafizik konular ilginizi çekmeye başlar. Bazı ölüm haberleri alabilirsiniz. Psikolojik açıdan çok iyi bir zaman dilimini sembolize etmese de araştırma yapmak ve bir konuya konsantre olabilmek açısından çok uygun bir pozisyondur.

 

İkizler

Bu dönemde birebir ilişkiler önplandadır. Bu yüzden ikili ilişkilere, iletişimsel sosyal konulara dikkat etmekte fayda vardır. Karşınızdaki insanlar -özellikle yeni tanıştıklarınız- ya dostunuz olacak yada düşmanınız.

 

Yengeç

Bu pozisyon zahmet gerektirecek işleri getirir. Öte yandan bunu ödüllendirir. Vücudun yıpranması hastalıklara davetiye çıkarabileceğinden sağlığınıza dikkat.. Biraz dert getiren bir pozisyondur.

 

Aslan

İlginç olaylar gündeme gelebilir. Neşe ve mutluluk durumunuz çeşitli haber ve olaylarla dalgalanacak. Aslında bu pozisyon kişiye şans getiricidir, fakat olayların oluşma ve gelişimi ilk etapta böyle görülmeyebilir. Kötü bir olayın bile uzun vadede kişiye şans getiren bir niteliğe sahip olması durumudur.

 

Başak

Ev ve aileyle ilgili konuların gündeme geldiği bir zaman dilimi. Geçmişe dair hisleriniz yoğunlaşıyor. uzun zamandır geçmişinizde çözemediğiniz bir sorununuz varsa bunu halletmek için çok uygun bir zaman aralığı.

 

Terazi

Evinize yakın yerlerde daha fazla vakit geçirebileceğiniz, buna rağmen yakın çevre ilişkilerinin yoğunlaşacağı bir dönem. Çok kısa seyahatlerin artması, yakın çevreyle (komşular, yakın akrabalar gibi) iletişimin, yazım-çizim işlerinin yoğunlaşmasının yanısıra, çeşitli önemli haberler de duyabilirsiniz. Merak duygunuz artıyor..

 

Akrep

Maddi konularda gelişmeler olabilir. Uzun süredir havada, sözde kalan bir olayınız, durumunuz varsa bunu somut bir zemine oturtmak için ideal bir zaman aralığı..

 

Yay

Duygusal açıdan yoğun bir kaç gün içinde olacaksınız. Motivasyonlarınızı ve kendinizi değerlendirmeniz açısından çok uygun günler.. Kendinizi topluma gösterme şansınız artıyor..

 

Oğlak

Durumu sonradan çözebileceğiniz, arkaplanı daha farklı olabilecek gelişmeler olabilir. Daha sonradan üzüntü yaşamamak için çevrenizdeki olaylara karşı uyanık olun. Yeni bir şeye başlamamaya dikkat edin.

 

Kova

Geleceğe dair planlarınız açısından önemli günler.. Sosyal açıdan ilginç olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bir arkadaşınızla ilgili gelişmeler olması olası.

 

Balık

Yaşadığınız evle veya kariyerinizle ilgili önemli gelişmelerin olabileceği bir zaman dilimi. Olayları kontrol edebilme gücünüz yüksek.

 

Not: Burada yazılan yorumların genel olduğunu, bu yazıda sadece Ay transitinin yer aldığını unutmayın..

 

Ay’ı Yay burcunda olanlara iyi bir yeniay (Lunar Return) dileriz :)

 

Devrim Dölen

 

 
Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde, Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı sertifika veren astroloji eğitmenidir.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

 

© Astroloji Türkiye Bu sitede yer alan hiç bir yazı “link” kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.