BİR AVUÇ PETROL

Spread the love

FileLibyan MiG-23BN shoot down.jpghttp://en.wikipedia.org/wiki/File:Libyan_MiG-23BN_shoot_down.jpg

Dünya değişiyor… O kadar ki, ilk etkiler, domino taşları gibi ardı ardına devrilen Arap liderleri oldu; ülkelerindeki halk hareketlerine engel olamadılar bildiğimiz gibi. Sadece onlar değil tabii ki, bizim de Türkiye olarak ciddi bir değişim-dönüşüm süreci içinde olduğumuz herkese aşikâr.

Öte yandan değişen iklimsel koşullar ve küresel felaketler olarak adlandırdığımız doğa olayları karşısında acizliğimiz de iyiden iyiye ortaya çıkmaya başladı. Ve şu an itibariyle son olarak Libya savaşı patlak verdi; bir avuç petrolün çekim gücünün, beşeriyetin kutsallığının ne denli önüne geçebileceğine ve politikanın vahşiliğine kanıt oluşturuyor olması kesinlikle üzücü bir hadise.

İlkin, astrolojik tesirler olarak kolay etkiler altında olmadığımız malum; nice zamandır sayfalarımızda göstermeye çalışıyoruz: Bir yandan Neptün’ün Balık burcuna girişinin arifesindeyiz, öte yandan Uranüs Koç’a merhaba dedi ve son olarak da 28 Mart’ta tam olacak bir Satürn-Jüpiter karşıtlığını yaşayacağız. Bunlar çok ama çok büyük konstelasyonlar.

Fakat bir yandan bu kadar büyük bir resim varken, tabii ki biraz da medyanın gazı ve ittirmesiyle bir “Süper Ay” aldı başını gitti.

Peki ama Ay’ ı “süper” yapan şey nedir? Bir kere, diğer gezegen turlarında olduğu gibi Ay’ ın da turu mükemmel bir çember değildir, bilakis elips biçimindedir. Böyle olunca da Ay bazen Dünya’ya yaklaşır, bazen de uzaklaşır. Bu gök cisminin Dünya’nın etrafında tam bir dönüş turu için yaklaşık 1 aya ihtiyacı olduğunu da biliyoruz. Böylece, doğaldır ki Ay, her ay  Dünya’ya en yakın pozisyonuna gelmek zorundadır, aynen en uzak pozisyonuna gelmek zorunda olduğu gibi. Yalnız bu aşamada henüz bir “Süper Ay”dan bahsedemiyoruz; bunun için Ay’ın bir de dolunay konumunda olması gerekiyor ve bu 2 şart yerine geldiğinde de “Süper Ay” oluyor.

Ben bu “Süper Ay” meselesini açıkçası bilmiyordum, gündeme oturana kadar da duymamıştım. Ama konu aktüel hale gelince duymuş oldum ve öğrendiklerimi burada sizlere de burada aktardım.

Bu sayfalarda ve Astroloji Türkiye Facebook’ da çeşitli zamanlarda ifade etmeye çalıştık, ama şu durum nedense özenle ve sürekli atlanıyor; sadece göklerde her zaman olabilecek bir görüntü oluştu diye, bunu hele ki bir savaş durumuna yoramayız çünkü böyle bir dünya yok. Tersine, Meksika’da hortlayan bir hastalığın Antalya’ya gelecek turist sayısını etkilemesi gibi spiral, iç içe geçmiş örgüsel bir yumağa benzeyen bir dünya var. Koskoca bir bütünden cımbızla çekip tek bir parçayı çıkarıp da sadece onu yorumlarsak bunu astrolojiye “uydurma” çabasına girmiş oluruz.

Şu anda 3 adet büyük resim zaten var: Neptün Balık’a girecek, Uranüs Koç’a daha yeni girdi ve yaklaşan bir Satürn-Jüpiter karşıtlığı mevzu bahis. Bütün bunlar olmazsa, bir “Süper Ay” pozisyonu tek başına askerî bir müdaheleyi gösteriyor olamaz.

Fakat, bu [Süper Ay demiyorum artık] dolunayı özel yapan bir durum söz konusu idi, o da bunun büyük kareli bir dolunay olmasıydı. Altta grafiğini görüyorsunuz; Güneş-Ay-MC ve KAD, bu büyük karenin aktörleri.

Süper Ay

Dolunay I-VII aksında bulunuyor, yani ikili ilişkiler, antlaşmalar ve savaşlar ikâmetinde. I. ev ise milleti gösterir. Bu karşıtlığa kareleriyle destek verenlerden KAD IV. evde, yani genel olarak halk, topraklar, muhalefet ve toprakla alâkalı ürünlere [örneğin petrol] işaret eden evde. MC’nin olduğu X. ev ise hükümeti ve yönetici sınıfları belirtiyor. Hepsini bir araya getirdiğimiz zaman, bunun Libya’daki durumu da gösterdiği çok açık. Bu halk hareketleri dışında Bahreyn’de İnci heykelinin yıkılması, inci tipik bir Ay semboliği olduğundan, bu dolunay haritasında önemli. [Devrim Dölen]

Bu dolunayın tam olmasından yaklaşık 1,5 saat önce Fransız uçakları Bengazi kenti çevresini bombaladı. Ordu sözcüsü operasyonun kentin 100-150 km. çevresinde olduğunu belirtti. Alttaki kartografik haritada, yukarıdaki haritanın Mars ve Merkür’ünün Bengazi dolaylarında olduğunu görüyoruz. Mars, VI. evde ordu ve güvenlik güçlerini, Merkür Koç’ta VII. evde yine askerî bir Merkür’ü ve savaşı temsil ediyor.

Süper Ay ve Libya

Uranüs’ün Koç burcuna giriş anı haritası da altta görülüyor. Burada askerî harekâtları gösteren Mars yanık, haliyle Güneş’in tesiri altında. IX. ev; dış politika, din, inanç sistemleri ve değerleri gösterdiğine göre, alttaki haritada haritanın kalbi Güneş’in, IX. evi yönettiği için yukarıda sayılanlarla alâkası olması gerekiyor ve yine bu Güneş, neredeyse tek dikkate değer bağlantısını Mars’ı yakarak onunla kuruyor. Yani, bunu askerî müdahalelerle ilgili bir Güneş olarak düşünelim:

Uranüs Koç

İşte yukarıda anlatılan Güneş, kartografik haritada Bingazi dolaylarında:

Uranüs Koç ve Libya

Bu arada Uranüs’ün Fransa haritasının X. evinde transitte olduğunu ve Libya operasyonu esnasında da transit Jüpiter’in Fransa Güneş’ine karşıt açı kurduğunu hatırlatalım.

 

Alttaki harita ise Neptün’ün Balık burcuna giriş haritası:

Neptün Balık

Yukarıdaki haritanın hatlarını Bingazi’den geçirdiğimizde, Mars, Uranüs ve Şiron hatlarıyla karşılaşıyoruz. Mars hattını yukarıdaki satırlarda da konuşmuştuk, o yüzden tekrar etmiyorum. Uranüs de Koç’ta ve VIII. evde ani askerî müdahaleler anlamına geliyor, Şiron ise VII. evde, yani savaş evinde bulunuyor.

Resmin en sağında ise yıldız kavuşum IC pozisyonunu görüyorsunuz. O yıldız Graffias, yani Akrep. Mars/Satürn etkili bir yıldız olup ağır etkiler verir ve hem Mars hem de Satürn silahlı kuvvetlerle ilgilidir.

Neptün Balık ve Libya

Burada tam bir sıralamayla olayları incelemedik ancak, olayların aslında sarmal olarak ortaya çıktığına dikkat edelim. Yazının başında buna değinmiştim. Normalde ilk en büyük etkili güç, yani tüm bu alt haritaları kapsayan, Neptün Balık girişidir, ardından bir alt çemberde Uranüs Koç geliyor, onu Jüpiter-Satürn karşıtlığı izliyor ve son olarak da dolunay haritası en alt çemberdir, yani birbirleriyle iç içe geçmiş daireler var, aynı matruşka bebekleri gibi…

Alttaki son harita ise 28 Mart’ta tam olacak Jüpiter karşıt Satürn haritası. Yükselen burç Akrep ve aynı zamanda burcun yöneticisi Mars VI. evi de yönetmekte = askerî güçler. Pluto Oğlak, Jüpiter, Satürn, Merkür, Mars’la Jüpiter arasında karşılıklı ağırlama…neredeyse tümünün anlamları aynı çünkü Koç burcu yoğunluğu var. Karşıtlığın olduğu V ve VI. evler sosyal olaylar ve dış politika ve dost ülkeler demek. Dost ülkeler ittifak oluşturarak Libya’ya saldırdılar. Bunun dışında haberlerden de izlenildiği üzere, yalan-dolanlar, aldatmaca, gizli ilişkiler ve geçmişte farklı şimdi farklı hesaplaşmalar üzerine dönüp duran olaylar sinsilesi gözlemleniyor. Tüm bunlar alttaki haritanın yoğunluğunu anlatıyor.

Söz konusu planet hatlarını ise en altta Bengazi üzerinde ve yakınlarında görmekteyiz.

Satürn karşıt Jüpiter

 

Satürn karşıt Jüpiter ve Libya

 

 

Dünya astroloji gününüzü kutluyorum ve hepimize esenlikler diliyorum…

Devrim Yılmazer, 21.03.2011, 14.11, İzmir

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.