BÜLENT ECEVİT

 

bülent-ecevit-astroloji

 

Belki de gelmiş geçmiş en sevilen siyasetçiydi Ecevit. Halkı temsil eden Ay’ı Aslan burcunda ve Güneş’le açılanıyor. Bu Ay aynı zamanda Satürn’le (devlet, yönetim, ağır sorumluluklar, etik, azınlıklar) de kare (mücadele) yapıyor. Aynı zamanda halk arasında Karaoğlan olarak da bilindi. Lakaplar 3. evle ilgili ve kara, yani siyah kelimesi Satürn’e ait, Ay da oğlan anlamına gelen Aslan burcunda 3. evden Satürn’le kare. (Daha detaylı bilgi için bkz: Renkler)

bulent-ecevit-horoskopBugün (5 Kasım 2006) ölüm yıldönümü olan Ecevit, 1974 ile 2002 yılları arasında beş kez Türkiye başbakanlığı yaptı. Ölümünden 13 gün ve bitkisel hayata girmesinden de 2 ay önce ölümü temsil eden 4. evinde arka arkaya 2 Tutulma birden meydana gelmişti (Tutulmalar ve ölüm göstergeleri için bkz: Astrolojide Ölüm).

Fikirleri ve uygulamalarıyla 20. yüzyıl Türkiye siyasal yaşamının en isimlerinden biri oldu. O, fikirleriyle önce çıkan bir İkizler Güneş’iydi ve hiç acelesi, yüzeysel yaklaşımları yoktu ve sorumluluk bilinci taşıyan nadir siyasilerden birisiydi (Güneş’inin dispozitörü Merkür’ü Boğa burcunda ve Satürn’le karşıt, Venüs’le karşılıklı ağırlama halinde).

Kariyerini (10.ev), siyasi yaşamını (7.ev) ve Rahşan Ecevit’i (7.ev) aynı gök cismi yönetiyor: Jüpiter. Jüpiter bir sistem kurmakla ilgili Oğlak burcunda. Rahşan Ecevit’le birlikte DSP’yi kurdular ve Türkiye siyasetini bazı açılardan kökünden değiştirdiler (değişim: 8. ev). Jüpiter’in tekrarları ve gecikmeleri anlatan gerileme pozisyonunda olduğu görülüyor. Ecevit bu pozisyona uygun olarak tam 5 kere başbakanlık yapmıştır ve siyasi hayatında bir çok gecikme ve zorlukla da karşılaşmıştır.

2000 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üniversite mezunu olmaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’na aday olmamış, koalisyon partilerinin bu hükmü değiştirme teklifini ve kendisine cumhurbaşkanlığı teklifi getirmesini ise teşekkür ederek reddetmiştir. Üniversiteleri temsil eden 9 lordu Satürn (gecikme, bir şeyi reddetme ve/veya sıkıntılar) Akrep burcunda. (Aynı pozisyona sahip Krishnamurti de kendisine verilmek istenen Dünya Öğretmenliği ünvanını reddetmişti)

Cebini doldurmaya pek vakit ayırmamış, hatta bu konuda tam tersi bir tutum içindeki nadir siyasetçilerden birisidir de. Ecevit’in yukarıda anlatılan Jüpiter’i 2. evdeki (varlık) Mars’la karşılıklı ağırlama halindedir. Jüpiter Oğlak burcunda düşüştedir yani olması gerektiği gibi değildir, büyümek ve gelişmek istemez. Varlık evindeki Mars da aynı durumdadır. Bu anlamda da sokaktaki adamdan ve diğer siyasetçilerden de çok farklıdır Ecevit. Yücelim yöneticiliği ve yücelim yöneticiliğine dayanan karşılıklı ağırlamalar elden ayrılığı ve nadir olmayı da anlatırlar.

Bir hayal kahramanı gibi bir liderdi Ecevit; Ay-Neptün kavuşumu Aslan altmışlık İkizler Güneş…

Bilinci ezeli olsun…

 

Devrim Dölen

5 Kasım 2015, İzmir

 

Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.