BÜYÜK LONDRA YANGINI VE ASTROLOJİ

Contact An Agent

 

Tarihin en büyük yangınlarından bir olan Büyük Londra Yangını 2 Eylül 1666 da başlayarak 3 gün sürmüş ve 13.200 evi, 87 mahalle kilisesini, St Paul Katedrali’ni ve birçok resmî kurumun binasını kül etmiştir. Kentin 80.000 sakininin yaklaşık 70.000’inin bu yangında evini kaybettiği sanılmaktadır.

Çarpıcı öngörüleri ve astrolojik çalışma prensipleriyle Rönenesans astrologlarının sonuncusu olan Willliam Lilly bu yangını 1651 yılında tahmin eder.

Hatta bu nedenle yangını kendisinin çıkardığı düşünülüp tutuklanmış ve sonrasında serbest bırakılmıştır.İkizler burcunun ikizlerinin baş aşağı ateşe düşüşünü gösteren aşağıdaki çizim Büyük Londra Yangını’nın astrolojik hiyeroglifidir. Çizimdeki 7 kişi Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn ile temsil edilmiştir.

 

büyük-londra-yangını-astroloji
Yangın anındaki gezegen görünümleri aşağı düşen Terazi burcundaki Venüs ve Merkür’ü,sağ taraftaki hançerli adam Akrep burcundaki Mars’ı, yanındaki adam Başak burcunda bulunan Güneş’i, soldaki heybetli görünüme sahip olan kişi Balık burcunda yer alan Jüpiter’i, yanındaki Oğlak burcunda bulunan Satürn’ü, arkasındaki ise yine Balık burcunda bulunan Ay’ı temsil etmekte.

Emine Gücek

Astroloji Akademisi mezunu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.