COĞRAFİ ASTROLOJİ

Spread the love

 

 

cografi-astroloji-devrim-yilmazer-zodyak-yayincilikDil: Türkçe

Basım Yeri: İzmir

1. Baskı: Şubat 2015

Yayınevi Adı: Zodyak Astroloji

Ebatlar: 20 X 28,5 Cm.

Kağıt: 60 gr. Enzo

Cilt: Sert Suni Deri Cilt üstüne koruyucu kapak

Sayfa Sayısı: 239

ISBN: 9786056479748

Fiyat: 80 TL (KDV ve Kargo Dahil)

 

 

 coğrafi-astroloji-örnek-sayfalar

 

Kitap Hakkında

Astroloji zaman ve mekana dayalı bir bilgi. Fakat bizler genel olarak astrolojinin zamana dayalı bilgisini kullanırken, mekana dayalı olanına gereken önemi atfetmeyebiliyoruz. Halbuki bir insan her yerde mutlu, her yerde mutsuz olamaz. Veya her konu ayrı mekanlarda farklı sahne alır, mekan değişimleri çoğunlukla dramatik değişimlere neden olur. Bunun en güzel örnekleri, Salvador Dali gibi sanatçıların mekan değişimleriyle gelen büyük sanatsal değişimleri veya Newton gibi biliminsanlarının mekan değişimleriyle gelen yeni analitik görüşleridir. Mekanlar da aynı astrolojik bir harita gibi kişiye özeldir. Örneğin seyahat seçimlerinde, taşınmalarda, partner seçimlerinde, köken araştırmalarında vs. Coğrafi Astroloji dışında, bunların cevaplarını arayabileceğiniz başka bir teknik yoktur. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, hem astrolojinin mekana dayalı olan eksik kısmını gidermekte, hem de mekanı kişiye özel yorumlayabilmenin yöntemlerini anlatmaktadır.

Parankartografiden, jeodezik haritalara, coğrafi astrolojiye dair tüm teknikleri içeren ilk kitap ülkemizde çıktı ve orjinal olma özelliği taşıyan bir branş kitabıdır. 2002’den beri coğrafi astrolojideki teknikleri yayınlayan Devrim Yılmazer, bu çalışmasıyla kişisel coğrafi alternatifleri değerlendirdiği gibi bir çok başka bilgiye de yer veriyor. Örneğin bitkilerin en iyi geliştikleri yerin evinizin Ay bölgesinde yer alması gibi.  Kitabı ilginç kılan diğer bir özellik, kartografik teknikler kullanılmadan, sadece horoskopik teknikler kullanılarak da yer seçimine yardımcı olabilmesidir.

 

Devrim Yılmazer Hakkında

24 Şubat 1975 Ankara doğumludur. Viyana Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Gazetecilik ve İletişim Bilimleri bölümünü yüksek lisans derecesiyle tamamladı. Bitirme tezini 01.07.2009’da “Antik Yunan Literatüründe Astroloji, Kader ve Özgür İrade” başlığı altında teslim ederek mezun olmuştur. 2006’da üniversitede yan bölüm olarak okuduğu Felsefe Bölümü için “Astroloji ve Bilim” başlıklı makalesini verdi. Bunların dışında, geçmişte yayınlanmış olan XI. Ev dergisine çeşitli makaleler yazdı.

1989 yılından beri astrolojiyle ilgilenen Yılmazer, şu anda Astroloji Türkiye sitesinin ve çeşitli astroloji gruplarının yöneticisidir ve Zodyak Astroloji Yayıncılık’ın ortaklarındandır. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesinde astroloji eğitmenliği yapmaktadır.

Astrolojinin İncili olarak bilinen Tetrabiblos’un ilk cildini 2014 yılının Mayıs ayında Türkçe’ye kazandırmıştır. Halî hazırda çeşitli kitap projeleri vardır. Bunlar arasında, Türkiye’nin şehirlerine dair bir mundane çalışma olan İl İl Astrolojik Türkiye ve Viyana Üniversitesine verdiği “Kader ve Özgür İrade” ile ilgili bitirme tezini, sadece Antik Yunan’da kalmayıp diğer çağlara da yayarak yazmayı planladığı Astrologica isimli kitap serileri bulunmaktadır.

 

 

Satın Almak İçin

Kitap ücretini aşağıdaki banka hesaplarından birisine yatırdıktan sonra, devrimdolen@gmail.com veya devrimyilmazer@gmail.com adreslerine: Adınız, soyadınız, telefon numaranız ve adresinizi bildirmelisiniz. Kitabınız 3 iş günü içerisinde kargoyla (Sürat Kargo ile çalışıyoruz) tarafınıza teslim edilecektir.

 

İŞ BANKASI

Zodyak Astroloji Yayıncılık Ltd.

Karataş / İzmir Şubesi

Hesap numarası: 3445 249665

IBAN: TR03 0006 4000 0013 4450 2496 65

 

FİNANSBANK

Zodyak Astroloji Yayıncılık Ltd.

Güzelyalı / İzmir Şubesi

Hesap numarası: 39645023

IBAN: TR79 0011 1000 0000 0039 6450 23

 

Zodyak Astroloji Yayıncılık ve Özel Eğitim San.Tic.Ltd.
Mithatpaşa Cad. no: 117 Karataş/Konak/İzmir
0232 3810492 – 0534 6138006
www.astroturkiye.com

 

 

YAYINLANAN TÜM ASTROLOJİ KİTAPLARIMIZ:

 

tetrabiblos-turkce-zodyak-yayincilik

Tetrabiblos, İskenderiyeli bilgin Klaudios Ptolemaios tarafından MS 2. yüzyılda yazılmış astrolojinin başlıca klasik eserlerinden biridir ve astroloji tarihinin en eski kitapları arasındadır. Toplamda 4 kitaptan oluşur. İçeriğinde astrolojinin temel ilkeleri yer almaktadır. Tetrabiblos, yaklaşık 1500 yıl boyunca astrologların İncil’i olarak bilindi ve bugün de cazibesinden hiç bir şey yitirmemiştir. İlk basımı 1484 yılında Venedig’te yapılan Tetrabiblos daha sonra bir çok Avrupa diline de, geçen yüzyıllar içerisinde defalarca çevrildi. Nihayet Türkiye’de de okurlarıyla Zodyak Astroloji Yayıncılık aracılığıyla buluşuyor.

Elinizde tuttuğunuz bu eser yoğun uğraşlar sonucu oluşturulmuş ve 100’ün üzerinde kaynaktan faydalanılmıştır. Eser, 4 kitaptan oluşan Tetrabiblos’un 1. kitabını, okuyucuyu astrolojinin uzun ve gizemli tarihiyle buluşturmayı amaç edinen Tetrapedia bölümünü, yaklaşık 150 sayfadan oluşan ve kaynak niteliği taşıyan Sabit Yıldızlar ekini de kapsamaktadır. Ayrıca, eserin çevirmenlerinin kendilerinin keşfettikleri bir tekniğe de yer vermeleri yüzyıllar boyunca Tetrabiblos’un geleneği olmuştur. Bu nedenle, bu eserde de gelenek bozulmamış ve çevirmen Devrim Yılmazer kendisine ait bir tekniği kitaba eklemiştir.

Yazar: Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Mayıs 2014, Sayfa Sayısı: 605 Fiyatı: 67 TL

 

 

mitolojik-ve-psikolojik-astroloji-zodyak

Mitolojik Astroloji ve Psikoloji, Babil, Sümer, Mısır, Yunan ve Roma mitolojilerinin geniş çaplı araştırmaları sonucunda oluşturulmuştur. Burçlar ve gezegenlerin, mitoloji ve psikoloji ışığında ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra, psikolojik çözümlemeler için Sigmund Freud, Carl Gustav Jung ve takipçileri Erich Neuman, Joseph Campbell’a başvurulmuştur. Burçların ve gezegenlerin özelliklerinin arkasında yatan mitoslar gün yüzüne nasıl çıkıyor? Bunların psikolojik açılımları nelerdir? Burçlarla ilintili arketipler nasıl tezahür eder ve haritalarımızda nasıl bir yol göstericidir? Bu ve daha birçok sorunun cevabını bulmak için 120’nin üzerinde kaynaktan yararlanılarak yazılan, astroloji, mitoloji ve psikolojiyi harmanlayan bu kitap, kendini keşfetmek isteyenlere farklı bir bakış açısı sunmayı hedeflemiştir.

Yazar: Gülden Bulut, Basım Tarihi: Ağustos 2014, Sayfa Sayısı: 352 Fiyatı: 26 TL

 

 

 

 

cografi-astroloji-devrim-yilmazer-zodyak-yayincilik

Coğrafi Astroloji Astroloji zaman ve mekana dayalı bir bilgi. Fakat bizler genel olarak astrolojinin zamana dayalı bilgisini kullanırken, mekanı dayalı olanına gereken önemi atfetmeyebiliyoruz. Halbuki bir insan her yerde mutlu, her yerde mutsuz olamaz. Veya her konu ayrı mekanlarda farklı sahne alır, mekan değişimleri çoğunlukla dramatik değişimlere neden olur. Bunun en güzel örnekleri, Salvador Dali gibi sanatçıların mekan değişimleriyle gelen büyük sanatsal değişimleri veya Newton gibi biliminsanlarının mekan değişimleriyle gelen yeni analitik görüşleridir. Mekanlar da aynı astrolojik bir harita gibi kişiye özeldir. Örneğin seyahat seçimlerinde, taşınmalarda, partner seçimlerinde, köken araştırmalarında vs. Coğrafi Astroloji dışında, bunların cevaplarını arayabileceğiniz başka bir teknik yoktur. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, hem astrolojinin mekana dayalı olan eksik kısmını gidermekte, hem de mekanı kişiye özel yorumlayabilmenin yöntemlerini anlatmaktadır.

Yazar: Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Şubat 2015, Sayfa Sayısı: 239 Fiyatı: 80 TL

 

 

 

 

 

2015-gökyüzü-takvimi-almanak2015 Gökyüzü Takvimi E-Kitap Gün, gün saat saat 2015 yılına ait eksiksiz astrolojik pozisyonlar ve yorumları.

Gök cisimlerinin burç geçişleri,

Kavuşum, paralel ve kontra paralel olarak bilinen gerçek açılarda dahil tüm gerçekleşen açılar,

Ay’ın boşlukta olduğu saatler,

Güneş ve Ay tutulmaları,

Yeniay ve Dolunaylar,

Gök cisimlerinin durak ve gerileme zamanları,

22 yıllık astroloji deneyimine sahip Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer’in yorumlarıyla birlikte.

Yazar: Devrim Dölen & Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Aralık 2014, Sayfa Sayısı: 722 Fiyatı: 22 TL

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.