Cumhurbaşkanlığı Seçim Tahmini

Contact An Agent
Spread the love

Bu tahmin astrolog arkadaşlarım Devrim Yılmazer ve Devrim Dölen’e 24.06.2018 saat 05:13’te aşağıdaki gibi bir eposta ile gönderilmişti:

Merhaba,
Seçim tahminimi içeren analizi ekte gönderiyorum. Dosyanın şifresini ise kesin sonuçlar açıklandıktan sonra ayrıca göndereceğim.
Selamlar,
Kayı

 

ASTROLOJİK SEÇİM TAHMİNİ

Bu yazı 24.06.2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin astrolojik analize dayalı bir tahmin için kaleme alınmıştır. Seçim için oy verme işlemi saat 8:00’da başlayacak ve 17:00’da oy verme işlemi tamamlanacaktır.

Oy verme işlemi doğu ufkunda aslan burcu yükselirken başlıyor ve sırasıyla başak ve terazi burcunu geride bırakıp, akrep burcu yükselirken sona eriyor. Oy verme işleminin sona erdiği saat olan 17:00 itibariyle çıkarılmış horoskop yukarıda verilmiş olup, bu horoskopu seçim tahminimde referans alacağım. Çünkü, artık o saatten sonra seçimin sonucunu lehte veya aleyhte etkileyebilecek bir gelişme yaşanmayacak. Bu horoskopa “seçim horoskopu” adını veriyorum.

Ay’ın konumu:  22 31′ 55” Akrep

Merkür’ün konumu: 22 31 31′ 42″ Yengeç

Astrolojide iktidar ve devlet/hükümet başkanını 10. Ev (MC), muhalefeti ise onun tam karşıtında yer alan 4. Ev (IC), bu evleri yöneten ve bu evlerde bulunan gezegenlere bakarak inceleriz. Bu yaklaşıma göre, cumhur ittifakını ve onun başkan adayı olan R.Tayyip Erdoğan’ı Merkür simgeliyor. Muhalefet cephesi ve adaylarını ise öncelikle Jüpiter ve sonra da Neptün simgeliyor diyebiliriz.

Bunun dışında, Güneş devlet başkanının genel bir simgesi, Ay da halkın genel bir simgesidir.

Horoskopta halkı simgeleyen Ay ASC’ye (yükselen derecesine) bitişik vaziyette ve güçlü bir konumda. Bana göre bu durum, seçimin sonucunu tayin edecek olan güçlü bir halk iradesinin sandığa yansıyacağını anlatıyor. Muhtemeldir ki, bu seçimde de katılım oranı çok yüksek olacak.

Mevcut cumhurbaşkanı ve cumhur ittifakının da adayı olan R.T Erdoğan’ı simgeleyen Merkür ve Güneş Yengeç burcunda. Yengeç burcu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş horoskopunun da yükselen burcudur ve milliyetçi ve muhafazakâr bakış açısını ifade eder. Seçim horoskopunda ki Merkür ve Güneş’in konumları ittifakın bilinen kimliği ile örtüştüğü gibi, Türk toplumunun muhafazakâr, anaç, koruyucu, kollamacı, savunmacı ve aile değerlerini öne çıkaran kuruluş horoskopu ile de örtüşmektedir. Simge gezegenlerin seçim esnasında Yengeç burcundaki yerleşimi ülkenin bütünlüğünü koruma ve devletin bekasını sağlama güdüsünün öne çıktığı güncel atmosfer ile de birebir uyuşmaktadır ayrıca.

Dahası, halkın genel simgesi ve Türkiye’nin kuruluş horoskopunun yükselen yöneticisi olan Ay, bu horoskopta da Merkür ve Güneş’in dispozitörü (yönlendiricisi) olup, üçgen açı ile Merkür’e destek vermektedir. Üçgen açı astrolojide kuvvetli uyum, kolaylık ve destek anlamındadır. Ay, ilginç bir şekilde seçimin başladığı sabah 8:00’den oy verme işleminin sona erdiği 17:00’a kadarki süre zarfında seyir yolunda herhangi bir engele takılmadan Merkür ile üçgen açı tamamlamak üzere yol alıyor ve nihayet saat 16:59’da açıyı tamamlıyor. Ay’ın Merkür’ü kendi yönettiği Yengeç burcunda ağırlaması ve orada yer alan Merkür’e üçgen açı ile yaklaşarak açı tamamlaması, “halkın (= Ay) cumhur ittifakı ve adayına (= Merkür) teveccüh gösterdiğini ve desteklediğini (= ağırlamalı üçgen açı)” gösterir.

Buna mukabil, bu horoskopta muhalif cepheyi simgeleyen Jüpiter horoskopun en zayıf evi olan 12. evde, peregrin ve retro durumda. Bu üç unsur, astrolojide bir gezegeni oldukça güçsüz bırakan etkenlerdir. Dahası, dispozitör Mars da Jüpiter’e kare açılı ve zayıflatıcı güney ay düğümü ile de kavuşumda. Ayrıca, o da zayıf evlerden biri olan 3. Evde bulunuyor. Bir de muhalefet cephesini simgeleyen evde Neptün var. Neptün idealleri, hayalleri ve maneviyatı simgelediği kadar, olumsuz yönüyle de yanılgılar, boş hayaller ve hayal kırıklıklarını simgeler. Seçim horoskopunda muhalefetin ana göstergesi olan Jüpiter’e Neptün’ün 4. Evden kurduğu üçgen açı ile idealist bir destek mi sağladığı, yoksa ciddi bir hayal kırıklığı mı yaşatacağını seçimden sonra daha iyi anlayabileceğiz. Ancak, muhalefeti simgeleyen asıl gösterge olan Jüpiter ve onun dispozitörü olan Mars’ın yukarıda anlatılan zayıf durumu dikkate alındığında ikinci olasılığın – hayal kırıklığı – daha muhtemel olduğu düşünülebilir.

Özetle, muhalefet cenahının vaziyeti astrolojik göstergeler bakımından pek iç açıcı değil.

Bu mülahazalar ışığında, cumhur ittifakı adayı R. Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını ilk turda kazanacağını tahmin ediyorum.

R.T Erdoğanın göstergeleri olan Merkür ve Güneş 8. Evde yer alıyor. Bu ev astrolojide orta kuvvette kabul edilen evlerden birisidir. Buna mukabil, muhalif ittifak ve adaylarının göstergesi olan Jüpiter ise zayıf bir ev olan 12. Evde yer alıyor. Seçim sonucuna bunun oy oranları bakımından yansımasının burun farkı düzeyinden biraz daha fazla olması beklenir. Yani, örneğin %50.3 – %49.7 veya %51-%49 gibi bir duruma “burun farkı” diyebiliriz. Burun farkından öte dediğim bir oransal dağılım ile şunu kastediyorum: cumhur ittifakının ve/veya cumhurbaşkanı adayının %52-55 aralığında, muhalif ittifakın ise toplamda %48-45 aralığında oy alması.

 

Hakan E. Kayıoğlu

24.06.2018, saat 04:55

Eskişehir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.