DURAĞAN MERKÜR VE 300 SENELİK LANET

Spread the love

 

 

Untitled-1

 

For English click here: MERCURY STATIONARY AND 300 YEARS LONG CURSE

 

Önceki 3 gün boyunca yaz saatleri listesini düzenleme işiyle uğraştım. Ne var ki iş esnasında bir sorun vardı; önümdeki dosyada aynı noktaya yarım saat bakıyor ve hareket edemiyordum. Beynim durmuş, uyuşmuş gibi oluyordu. Öylesine bir durumdur, birazdan geçer diyip tekrar işe girişiyordum, ama sonuç hep aynıydı: sabitlenmiş, bulanıklaşmış, durgun ve yorgun bir çift göz. Meğerse üstümde 300 yıllık bir lanet varmış. Devrim Dölen sayesinde fark ettim :)

Neden belliydi: Durağan Merkür :) Geçmişte askıda kalan, tamamlanmamış bir işiniz varsa, geri Merkür pozisyonu bir geri dönüş için ideal bir görünüm halini alabilir ve böylece etkiyi pozitif anlamda savuşturursunuz. Hatta bu tip işlerde özellikle geri Merkür’ün beklenmesi bence çok mantıklı ve doğal bir durum. Durağanlıkta da ağır olmanız gereken bir işiniz varsa böyle bir pozisyon iyi olabilir. Ancak yine de Merkür’ün bu pozisyonunun geri halinden daha zor, daha beter olduğunu hesaba katmanız gerekiyor. Durağan bir gezegen pozisyonu sabitlik verir, her şey durur, yerinden oynatmak istediğinizde de zorlanırsınız. Durağan bir gezegenin sabitliği Boğa’yla da desteklenirse, ortaya çifte durağanlık gibi bir pozisyon çıkar ve işte böyle oturur kalırsınız :) Topu topu birkaç gazete küpürü toplayacaktım ve bitecekti…

Bitmedi :) Her noktada bir yanlışlık, her noktada bir karışıklık…Dönüp dönüp aynı noktaya gelmek ve daha da beteri, o noktadan gidememek :)

Devrim Dölen Facebook’a 14 Mayıs’ta, saat 20:59 İzmir’de Benjamin Franklin’ le ilgili bir mesaj geçti. Allahın cezası Benjamin Franklin icat etmiş yaz saatlerini diye başlayan mesaj, Benjamin’in durağan Merkür’ünün benim Merkür’üme birleşmesiyle devam ediyor ve o sırada artık intihar modunda olan ben, bu mesajla keyiflenmeye başlıyordum :) Meğerse ben yaz saatleri listesiyle cebelleşirken Devrim Dölen de Durağan Gezegenler yazısını tamamlamaya çalışıyor, öte yandan çoktan hakkın rahmetine ulaşmış Benjamin de bana kavuşuyormuş :) Ben Benjo’yu kendimden atmaya uğraşıyorum, o yapıştıkça yapışıyor. Lanetin haddi hesabı yok :) Zaten yukarıdaki resimde de kendisi muhtemelen bana sırıtıyor, bakın kendiniz görün :)

Mum tasarrufu yapmak istediği için yaz saatlerini keşfeden Kova Merkür’lü Amerika Başkanı Benjamin [http://www.initiative-zur-abschaffung-der-sommerzeit.de/sommerzeiten.php, 15.05.2010], 1784’de bir Paris dergisine ilk olarak saatlerde ayar yapılması gerektiği fikrini yazmış [http://de.wikipedia.org/wiki/Sommerzeit” target=”_blank, 15.05.2010] ve kanımca astroloji camiasının da ayarını bozmuştur. Hatta o kadar ki, Türkiye Cumhuriyeti devleti kurumları 1978-1983 yılları arasında resmen felç olmuş, madden ve manen erimiş, ardından da aman n’olcak, saatleri bu yıllar arasında bir daha geri almayalım tavrı doğmuş, ne var ki bundan sonra da iş bitmemiş, bu yıllar arasında saatler bazen 1, bazen 1 kaç, bazen 0,7, bazen de 2 saat ileri alınmış ve her şey birbirine iyice girmiş, çorba olmuştur :) Ancak yazdığı mektubun şakalarla dolu olması yüzünden, Benjamin’in önerisinde ciddi olup olmadığı konusunda bir karar vermek zormuş. [Aynı kaynak] Kendisini esefle kınadığımı belirtmek istiyorum :)

Franklin’in benimle olan derin ilişkisini gösteren Kombin haritada da GAD’nin IX. evde olması [yabancı bir ülkeden veya yabancılardan gelen lanet :); GAD geçmişi de temsil eder], bu yazıya attığım başlığın karakterini de gayet iyi açıklıyor :) Yine Kombin haritada ortaklığımızı gösteren VII. evi İkizler burcu kesiyor ve burada da [ne tesadüf!] Merkür durağan.

Bir ayrıntı daha: Pluto’su ve Uranüs’ü V. evde [yukarıdaki mektupta yaptığı şaka] olan Benjamin’in astrokartografik hatlarından in mundoya göre Mars üçgen MC hattı benim de baba yurdum olan Kırşehir’den, zodiacal seçeneğine göre ise Mars üçgen MC ve Pluto üçgen MC yine Kırşehir’den geçiyorlar. Mars’ını ve Pluto’sunu üzerime salmış Frankie’yi ben de sevgiyle anıyor ve oynak olmayan saatlere sahip bir Türkiye diliyorum :)

 

Sevgiyle kalın,

Devrim Yılmazer

15 Mayıs 2010, 19.04, İzmir

 

Devrim Yılmazer hakkında:

24 Şubat 1975 Ankara doğumludur. Viyana Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Gazetecilik ve İletişim Bilimleri bölümünü yüksek lisans derecesiyle tamamladı. Bitirme tezini 01.07.2009′da “Antik Yunan Literatüründe Astroloji, Kader ve Özgür İrade” başlığı altında teslim ederek mezun olmuştur. 2006′da üniversitede yan bölüm olarak okuduğu Felsefe Bölümü için “Astroloji ve Bilim” başlıklı makalesini verdi. Bunların dışında, geçmişte yayınlanmış olan XI. Ev dergisine çeşitli makaleler yazdı.

1989 yılından beri astrolojiyle ilgilenen Yılmazer, şu anda Astroloji Türkiye sitesinin ve Astroloji grubunun yöneticilerinden birisi, VeriBankası ile AstroGünlük’ün yöneticisi ve Zodyak Astroloji Yayıncılık’ın ortaklarındandır. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesinde astroloji eğitmenliği yapmaktadır. Tüm dünyada defalarca çevrilen Tetrabiblos’u Türkiye’ye tam 500 yıl sonra kazandırmıştır.

Halî hazırda çeşitli kitap projeleri vardır. Bunlar arasında, Türkiye’nin şehirlerine dair bir mundane çalışma olan İl İl Astrolojik Türkiye ve Viyana Üniversitesine verdiği bitirme tezini, sadece Antik Yunan’da kalmayıp diğer çağlara da yayarak yazmayı plandığı Astrologica isimli kitap serileri bulunmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.