GÜNLÜK GÖKYÜZÜ POZİSYONLARI VE YORUMLARI

Spread the love

 

 

 

 

 

 2015-gökyüzü-takvimi-almanak2015 Günlük Gökyüzü Takvimi E-Kitap olarak çıktı.

Linkten inceleyebilir ve edinebilirsiniz: astroturkiye.com/2015-gokyuzu-takvimi-e-kitap/

 

 Aşağıdaki yorumlar bu kitaptan alıntılanmıştır ;)

 

 

 

 

 

 

 

12 EKİM 2015 PAZARTESİ

 

02:51 Jüpiter Üçgen Pluto (Önemli, mundane pozisyon)

Çok güçlü bir pozisyondur. Kötülüğün mü iyiliği destekleyeceği, iyiliğin mi kötülüğü destekleyeceği kişisel haritalara ve iradeye bağlıdır. Bu açının en iyi kullanımı bilginin ve gücün, en derin ve saklı olan formuna ulaşmaya çalışmaktır. Büyük ve çok iddialı projeler gündemdedir ve bunlara başlamak için aranılan bir açı şeklidir. Toplumun potansiyeli açığa çıkar. Fiziksel ve ruhsal olarak transformasyondur.  Lotoda büyük ikramiye kazananlarda da görülür.

 

06:49 Güneş Karşıt Uranüs

Garipliklerle dolu bir zaman dilim olabilir. Başarıyı ve şansı engelleyen bir açıdır. Yeni bir işe başlamak için tavsiye edilmez. Makinelerle, elektrikle çalışan insanlar ve kalp hastaları özellikle dikkatli olmalıdır. Evde ufak tefek kazalara, elektronikle ilgili arızalara karşı temkinli olun. Gelip geçici isyanlar , aşırı özgürleşme tutkusu uğruna krizler mevzu bahistir.

 

14:19 Ay Kare Pluto

Okült konularda çalışmalar yapmak için çok iyi bir zamandır. Güçlü hisler ve güçlü duygular risk almaya veya şiddete (yada köprüleri atmaya) neden olabileceğinden bu enerjinin ezoterik yada yaratıcı bir işle açığa çıkması faydalıdır. Geçmişe ait herhangi bir travmayı veya geçmişi hatırlatacak şeyleri gözönünde tutmanın zamanı değil. Pluto köklü değişimleri sembolize eder. Evle ilgili kalıcı ufak tefek değişiklikler uygulamak da bu enerjinin doğru bir yöneltimi olabilir.  Bilinçaltı terapileri için uygun, terapi uygulanmayacaksa bilinçaltı çalışmaları için tehlikeli olabilecek bir pozisyon.

 

17:57 Merkür ileri harekete başlıyor (Tam An) (Önemli, mundane pozisyon)

Merkür bu saatte olağan hareketine başlamaktadır.

 

21:17 Güneş Kontra Paralel Jüpiter

Kalp ve şeker hastalarının dikkatli olması gereken bir zaman dilimidir. Enerjinin boşa kullanılmaması, kişisel çekişme ve tartışmalardan, gereksiz harcamalardan uzak durulması tavsiye edilir. Kişilik krizleri görülebilir. 

 

 

 

13 EKİM 2015 SALI

 

01:20 Ay Karşıt Uranüs

Ay ile Uranüs’ün sert açıları etkileri kısa sürse de ani olaylara neden olabilirler. Bu açı altında soğukkanlı ve dikkatli olmak önemlidir. Ölçüsüz ve ani davranış şekilleri. Kadın figürüyle çatışma ihtimali. Aşırı özgürleşme arzusu. Meteorolojik  ani olaylarla da genel olarak ilgili olabilen bir açıdır. Doğa sporları yapanlar için dikkat.

 

03:05 Terazi burcunda Yeniay (Önemli, mundane pozisyon)

Yeniay, yani Ay’ın yanıklığı, besleme ve büyütme gücü sergilenemeyeceğinden bir uyku, nekahat evresi gibidir. Doğa, nekahat evresi geçtikten sonra (Hilal) tekrar canlanmaya başlayacaktır.

 

03:06 Ay Akrep burcuna geçene kadar boşlukta

Ay boşlukta iken ev almaktan saç boyamaya kadar küçük-büyük yeni olan bir işe başlanmaması tavsiye edilir. Çünkü Ay’ın enerjisi çok yoğun ama kontrolsüzdür. Uykuya denk geldiğinde kabuslar artar. Yapılan kişisel bir deneyde Ay boşluktayken ekilen tohumların bazılarının aşırı, bazılarının da hiç büyümediği gözlemlenmiştir.

 

07:06 Ay Kontra Paralel Uranüs

Ay ile Uranüs’ün sert açıları etkileri kısa sürse de ani olaylara neden olabilirler. Bu açı altında soğukkanlı ve dikkatli olmak önemlidir. Ölçüsüz ve ani davranış şekilleri. Kadın figürüyle çatışma ihtimali. Aşırı özgürleşme arzusu. Meteorolojik  ani olaylarla da genel olarak ilgili olabilen bir açıdır. Doğa sporları yapanlar için dikkat.

 

12:47 Ay Kontra Paralel Jüpiter

Ay ile Jüpiter arasındaki sert açılarda abartılı davranışlardan kaçınmak faydalıdır. Her konunun aşırısı yaşanmaya oldukça müsaittir. İçgüdüler ve savunma mekanizmaları tavan yapar. Verilen sözler daha sonra tutulmayabilir, dikkat.

 

12:54 Merkür Altmışlık Satürn

Merkür’le Satürn’ün uyumlu açıları dikkatli bir zihne ve karar alma sürecine işaret eder. Önemli fikirlerle beraber gerçekçi girişimler söz konusudur fakat bunlar hem uzun zaman alır hem de son derece gerçekçi ve uygulanabilir olmalıdır. İletişimde ve ticarette yavaşlama ve durgunluk görülür. Maji açısıdır. Sözlerin ve fikirlerin somutlaşması, dönüştürülmesi.

 

15:05 Ay Paralel Güneş

Ay ve Güneş’in uyumlu açıları altında yeni bir işe başlamak olumludur. Bu açı altındaki iyimserlik hissi aldatıcı değildir. Yüksek mevkideki kişilerle görüşmek, kadın-erkek ilişkileri için olumlu.

 

20:00 Ay Kontra Paralel Mars

Korku. Ufak kazalar. Agresif eğilimlerin ve duygusal şiddet dozunun arttığı bir açıdır. Düşünmeden hareket etme eğilimleri artar. Ameliyatlar için olumsuzdur. Hayvanlarda sinirlilik artışı göze çarpar. Aceleci ve düşüncesiz davranışlardan kaçınmakta fayda vardır. Uykuya denk geldiğinde kabusa yol açabilir.

 

21:16 Ay Kontra Paralel Venüs

Ay ve Venüs’ün sert açıları altında bireysel ilişkilerdeki tolerans azalır. Duygusal ihtiyaçlarla fiziksel ihtiyaçların çeliştiği durumlar ortaya çıkabilir. Finansal konularda ayrıca dikkat etmekte fayda vardır.

 

 

 

 

 

14 EKİM 2015 ÇARŞAMBA

 

00:39 Ay Akrep burcuna geçiyor            

Akrep burcu, aynı Ay’ın yöneticisi olduğu Yengeç gibi içgüdüsel bir burçtur. İki burç da geceyle ve gizli olanla, derinlikle ilgilidir. Bu ortak semboller Ay’ın Akrep geçişini bir hayli etkili yapar. Bu yüzden geçiş, hayli depresif ve duygu yoğun olarak geçebilir. Akrep enerjisinin derinliği, hırsı ve tutku yönü bilime ve “mükemmelliyete” yönlendirilebilirse eğer; bu sefer depresif değil de fazlasıyla olumlu geçmeye adaydır. Akrep tüm burçların arasında “gözlem ve araştırma, mükemmelleştirme” şampiyonudur. Psikolojinin de sembolüdür [Psikoloji Neptün’ü seçse de, Neptün’ün çıplak arketipini “bu dünyada” görmek mümkün değildir ]. Ay Akrep burcundayken ayrıca kurtulmak / bırakmak / itmek istediğiniz konuları da tekrar ele alabilirsiniz. Akrep “dönüşerek” hayatta kalmanın veya dönüşerek bir şeyden kurtuluşun burcudur. “Dönüştürmek” anahtar kelimesidir. İngiltere’de ünlü bir şarap markası üzümleri, Ay Akrep burcundan geçerken fermantasyona almaktadır. Dolayısiyle mutfakta da eskitmek ve tadını keskinleştirmek istediğiniz şeyler için de bu pozisyonu kullanabilirsiniz.

 

04:15 Ay Paralel Neptün

Bu iki gök cisminin uyumlu açıları altında yaratıcı her türlü çalışmaya başlamak iyi sonuçlar doğurur. Somut olayların üzerine düşmek bu açı altında hayalkırıklığına sebeb olabilir. Neptün sınırları kaldıran bir gezegen olduğundan çoktandır unutulan şeyler hatırlanabilir.

 

10:12 Ay Altmışlık Venüs

Duygular ve fiziksel ihtiyaçlar dengeli bir temas halindedir. Tolerans ve hoşgörü yükselir. Her türlü yaratıcı ve sanatsal faaliyetle birlikte idealizm gerektiren işler bu dönemde revaçta olmalıdır. Kadınlarla ilgili konular ön plandadır. Yalnız çok fazla harcama yapmaktan kaçınılması gereken zaman dilimleridir. Kadınlardan yana şans.

 

15:24 Ay Üçgen Neptün

Bu iki gök cisminin uyumlu açıları altında yaratıcı her türlü çalışmaya başlamak iyi sonuçlar doğurur. Somut olayların üzerine düşmek bu açı altında hayalkırıklığına sebeb olabilir. Neptün sınırları kaldıran bir gezegen olduğundan çoktandır unutulan şeyler hatırlanabilir.

 

20:13 Güneş Kontra Paralel Mars

Güneş ile Mars’ın sert açıları, ilgili semboliklerde gerilimlidir. Yoğun kardiyo yapmaktan, tartışmaktan kaçınılması gerekir. Ayrıca migren ve kalp hastalıkları olanların önlemini önceden almasında fayda vardır.

 

 

 

 

15 EKİM 2015 PERŞEMBE

 

01:22 Ay Altmışlık Mars

Agresif eğilimlerin dozunun arttığı bir açıdır. Riskli hareket etme eğilimleri artar. Hayvanlarda sinirlilik artışı göze çarpar. Düşüncesiz davranışlardan kaçınmakta fayda vardır. Uykuya denk geldiyse bu pozisyon lüsid rüyayı sembolize edebilir.

 

02:50 Ay Altmışlık Pluto

Okült konularda çalışmalar yapmak için çok iyi bir zamandır. Güçlü hisler ve güçlü duygular risk almaya veya şiddete neden olabileceğinden bu enerjinin ezoterik yada yaratıcı bir işle açığa çıkması faydalıdır.

 

03:57 Ay Altmışlık Jüpiter

Ay ile Jüpiter’in açıları oldukça rahatlatıcı ama diğer taraftan da abartılıdır, sadece görülmek istenenler görülür. Sözler vermemeye, riskler almamaya, verilen sözlere kanmamaya ve sadece eğlenmeye, rahatlamaya bakın. Diyabet ve hormonal rahatsızlıkları olanların da bu zamanda dikkatli olmasında fayda vardır. Havada aşırılık ve ruhanilik vardır. İnançla ilgili ritüeller, dualar, yoga, meditatif çalışmalar vb. şeyler için çok eskiden beri kullanılan bir açıdır. Özellikle yemek konusunda ölçüye dikkat. Fakat bu açı altında yapılan her şey ayrı bir lezzete de sahip olur.

 

03:59 Ay Yay burcuna geçene kadar boşlukta

Ay boşlukta iken ev almaktan saç boyamaya kadar küçük-büyük yeni olan bir işe başlanmaması tavsiye edilir. Çünkü Ay’ın enerjisi çok yoğun ama kontrolsüzdür. Uykuya denk geldiğinde kabuslar artar. Yapılan kişisel bir deneyde Ay boşluktayken ekilen tohumların bazılarının aşırı, bazılarının da hiç büyümediği gözlemlenmiştir.

 

04:54 Güneş Kontra Paralel Venüs

Venüs ikili ilişkileri ve zevkleri temsil eder. Güneş de bir açıdan zevk ve eğlence ile ilgilidir. Bu yüzden kalp hastalarının eğlence seviyelerine dikkatli yaklaşması gereken bir zaman dilimidir. Öte yandan iki gök cisminin birlikteliği “aşk”la da çok ilgilidir. Tenselliğin ve duyarlılığın arttığı zamanlar. Sanatsal faliyetler için de değerlendirilebilir.

 

12:13 Ay Üçgen Chiron

Tedaviler için çok olumlu bir açıdır. Duygusal açıdan ise hassas bir dönemdir. Boşuna bir yaralanmışlık hissi olabilir. 

 

 

 

 

 

 

16 EKİM 2015 CUMA

 

06:35 Mars Üçgen Pluto (Önemli, mundane pozisyon)

Mars ile Pluton’un bu açı şekli yüksek bir irade gücüne işaret eder. Daha önce kararsız kalınan konular, esrarengiz ve bulanık görünen konuları ve insanların gerçekte neler düşündüğünü anlamak için çok uygundur. Olaylara etkin bir biçimde müdahele edilebilir. Bilim, ezoterizm, arkeoloji gibi konularda keşfe çıkmak bu açının çok uygun bir kullanımıdır.  Bedenin yenilenmesini gerektiren uğraşlara başlamak için de değerlendirilebilir; spora, yogaya, uzakdoğu dövüş sporlarına vb. beden-ruh dengesini sağlayan her türlü uğraş. Uzun zamandır kurtulmak istediğiniz bir durum varsa bu açı ile geri dönüşümsüz bir şekilde bıçak gibi olayları kesebilirsiniz. Bu açıdan nasıl yararlanırsanız yararlanın, yaptığınız hareketlerin sonuçlarının “kalıcı” olacağını muhakkak aklınızda tutmalısınız. Bu yüzden kendinize ileride “yük” olacak girişimler yerine, size yenilenme fırsatı sunan ve ileriye taşıyacak olayları başlatmaya çalışın.

 

12:19 Ay Yay burcuna geçiyor

Yay burcu mutluluğun, inancın ve şansın burcu olarak bilinir. Bu yüzden Ay’ın Yay geçişleri Akrep geçişinden sonra günün yeniden doğması gibidir. Ay Yay’da iken bizi mutlu hissettirecek herşeyde algıda seçicilik yaşarız. Tatil, seyahat arzusu, sıcağın özlemi ve yeni deneyimlerin cazibesi içgüdülerimizi harekete geçirir. Maceracı, umut dolu bir ruh haline sahip olmaktır. Duygusal benliğimiz sanki birden özgür kalmış gibidir. Toplumsal yargılarla ve toplumun ortak kabul görmüş sembolleriyle sanki daha uyumluyuzdur Yay çok toplumsal bir burçtur ve kültürle, gün içinde karşılaştığımız toplumsal sembollerle çok bağlantılıdır. Bu yüzden bilinçaltı ve içgüdülerin sembolü olan Ay’ın burada geçişiyle muazzam bir rüya patlaması, sembolizm bombardımanı yaşanır. Gerçek yaşamda mantıksal yoldan çözemediğiniz şeyleri bırakın bilinçaltınız rüya sırasında size göstersin.. Ay Yay geçişlerinde rüya günlüğü tutmak sonradan kendinizi tebrik edeceğiniz bir davranış haline gelebilir.

 

13:59 Ay Uyumlu Ay Düğümleri

Ay ile Düğümlerinin uyumlu açıları altında, gelecekle ilgili planlarınızda hislerinize güvenebilir, alışkanlıklarınızın pozitif sonuçlandığına şahit olabilirsiniz. Dıştan gelen etkiler kişinin rahat ve uyumlu hissetmesine sebeb olur. Geçmişte sorun gibi görülen detaylar bu zaman diliminde avantaj gibi ortaya çıkabilir.

 

17:06 Ay Kavuşum Satürn

Disiplin gerektiren çalışmalarda rahat konsantre olmanızı sağlar. Konsantre olamadığınız bir iş varsa buna eğilmek için daha uygun bir zaman düşünülemeyebilir. Tam bir çalışma açısıdır. Özellikle evle ilgili çalışmaları destekler, bir anda kendinizi evi düzenlerken bulabilirsiniz. Ailevi bir organizasyonu planlamak için de kullanılabilecek bir açıdır. Uzağı hedeflemek ve gelecek için doğru olanı yapmaya çalışmak. Nostalji de bu açının olumlu bir kullanımıdır.

 

19:40 Merkür Paralel Kuzey Ay Düğümü

Yeni bir tercih, yeni bir aşama. Zihinler bir süre kararsızlıklarla başbaşa kalabilir. Ama nihayetinde karar vermenin zorunlu olduğu yeni durumları ortaya çıkartma eğilimi görülür.

 

22:14 Ay Altmışlık Merkür

Zekanın genel olarak keskinleştiği bir zamandır. Organizasyon ve iletişimle birlikte hafıza gerektiren işlerde faydalı bir açıdır. Bir şeyler öğrenmek veya hafızanızda kalıcı olmasını istediğiniz şeyleri ezberlemek için değerlendirilebilir. Botanik veya evcil hayvanlarla ilgilenmek için de çok olumlu bir zaman olabilir.

 

 

 

 

17 EKİM 2015 CUMARTESİ

 

02:16 Ay Kare Venüs

Ay ve Venüs’ün sert açıları altında bireysel ilişkilerdeki tolerans azalır. Duygusal ihtiyaçlarla fiziksel ihtiyaçların çeliştiği durumlar ortaya çıkabilir. Finansal konularda ayrıca dikkat etmekte fayda vardır.

 

02:33 Ay Kare Neptün

Düzensizlik ve belirsizlik artar. Hafıza karışıklıkları, dejavu görülür ve umutlar tavan yapar. Bireyler bu dönemde önlerine gelen fırsatları kararsız kaldıkları için kaçırabilirler. Havadaki nem artış gösterir.

 

04:36 Yay burcunda Hilal (Önemli, mundane pozisyon)

Ay’ın incecik görünmeye başladığı bu zaman dilimi, kadim çağlardan beri yeni işlere başlamak için kullanılagelmiştir. Çok eski dönemlerde Ay gökyüzünde görünmeye başlamadan, yeni olan hiçbir işe başlanmazdı.

 

05:52 Venüs Karşıt Neptün (Önemli, mundane pozisyon)

Bu açı altında borç almamak ve vermemek gerekir. Hayalkırıklıklarına yatkın bir açıdır.  Samimi ilişkiler kurmak zordur, aldanmalara yatkınlık vardır.  Gerçek olmayan hayali beklentilerle gereksiz harcama ve yanlış yatırımlarda bulunulabilir. Bu anlamda dikkat edilmesi gerekir. Gerçekçi olmayan, acıklı bir hikayeyle size gelenlere karşı dikkatli olun. Öte yandan Venüs – Neptün sert açıları sanatsal anlamda sıçrayış da yaratabilir. Bu enerjinin bu nedenle sanata aktarılması faydalı olur.

 

09:57 Merkür Paralel Chiron

Zihinsel sıkıntıları ve sorunları telafi etmek için uygun bir zaman olabilir. Aynı durum iletişimle de ilgilidir, örneğin daha önce birbirlerini yanlış anlamış olan insanlar tekrar bir köprü kurabilirler.

 

15:19 Ay Kare Mars

Korku. Ufak kazalar. Agresif eğilimlerin ve duygusal şiddet dozunun arttığı bir açıdır. Düşünmeden hareket etme eğilimleri artar. Ameliyatlar için olumsuzdur. Hayvanlarda sinirlilik artışı göze çarpar. Aceleci ve düşüncesiz davranışlardan kaçınmakta fayda vardır. Uykuya denk geldiğinde kabusa yol açabilir.

 

15:41 Ay Kare Jüpiter

Ay ile Jüpiter arasındaki sert açılarda abartılı davranışlardan kaçınmak faydalıdır. Her konunun aşırısı yaşanmaya oldukça müsaittir. İçgüdüler ve savunma mekanizmaları tavan yapar. Verilen sözler daha sonra tutulmayabilir, dikkat.

 

22:34 Ay Kare Chiron

Ay’la Chiron’un sert açılarında geçmişe yönelik nedensiz bir acı çekme, haksızlığa uğradığını düşünme eğilimi görülür.

 

23:40 Ay Üçgen Uranüs

Geçmişe ait çözülememiş ufak tefek pürüzler aniden çözümlenebilir, hafıza canlanır. Geçmişinizle ilgili eski problemlerinizin üzerine gitmek için uygun olabilir. Fazlasıyla bireysellik kokan bir zaman dilimi. Uykuya denk geldiyse çok parlak, alışılmamış rüyalar görebilir, bilinçaltı aydınlanmışçasına ; sorunlarınızın çözümüyle, rüyalarınızda sembolik olarak karşılaşabilirsiniz. Sezgiselliği üst oktavda yaşatır (haberci rüyalar) çünkü bilinçaltımız aslında tüm verileri değerlendirerek geleceğe ilişkin esaslı tahmin yapan mükemmel bir savunma mekanizmamızdır. 

 

 

 

 

18 EKİM 2015 PAZAR

 

01:39 Mars Kavuşum Jüpiter (Önemli, mundane pozisyon)

Mars ile Jüpiter’in bu açı şekli motivasyona ve hevesli başlangıçlara işaret eder. Daha önce motivasyon eksikliği çektiğiniz işlere bu açı altında başlamak iyi olabilir. Girişimlerde ve yeni başlangıçlarda toplumun desteğini gösterir. Bu yüzden popülerlikle ilgili bir açıdır.  Normalde göstereceğinizden daha az çabayla başarı mümkün olabilir. Yalnız bu aynı zamanda fazla kendine güveni de getirebilir bu yüzden mümkün olmayan işler peşinde koşulmaması tavsiye edilir.

 

11:48 Ay Altmışlık Güneş

Ay ve Güneş’in uyumlu açıları altında yeni bir işe başlamak olumludur. Bu açı altındaki iyimserlik hissi aldatıcı değildir. Yüksek mevkideki kişilerle görüşmek, kadın-erkek ilişkileri için olumlu.

 

11:49 Ay Oğlak burcuna geçene kadar boşlukta

Ay boşlukta iken ev almaktan saç boyamaya kadar küçük-büyük yeni olan bir işe başlanmaması tavsiye edilir. Çünkü Ay’ın enerjisi çok yoğun ama kontrolsüzdür. Uykuya denk geldiğinde kabuslar artar. Yapılan kişisel bir deneyde Ay boşluktayken ekilen tohumların bazılarının aşırı, bazılarının da hiç büyümediği gözlemlenmiştir.

 

14:24 Güneş Paralel Neptün

Hayali bir iyimserlikle dolu zamanlardır. Sularla ilgili mesleği olan kişilerin dikkatli olması gereken bir açıdır çünkü risklidir. Bilinmeyene duyulan meraktan kaynaklanan mistik ve ezoterik eğilimler görülür.  Keyfi nedenlere dayanan anestezi, alkol ve ilaç kullanımında tavsiye edilen bir dönem değildir. Bunlara karşı vücut şimdi daha hassas durumdadır. Kalbe dikkat etmek gerekir. Somut dünyaya sıkı sıkı tututan kişiler için dağıtıcı olacaktır. Biraz rahatlamak, kendini akışa bırakmak için fırsat olarak değerlendirebilirsiniz, zorla rutine uymaya çalışmak fayda getirmeyecektir. Bu dünyadan bir kaçış için fırsat olarak düşünün.

 

21:53 Ay Oğlak burcuna geçiyor

Ay Oğlak burcunda geçerken gerçek değerimizi görürüz. İçgüdüsel olarak neyiz, kimiz, geçmişte neler yaptık ve gelecekte neler yapabiliriz. İnsanoğlu her zaman kendisine aşırı hoşgörülü yaklaştığı için Ay’ın Oğlak geçişi bu yüzden sıkıntılı geçer.. Sıkıntımız ve hırsımız aslında kendi yapamadıklarımızdan ve yapamayacaklarımızı bilinçdışından anlamamızdan kaynaklanır.. Bu yüzden gerçekçi projeler üzerinde, kendi kimliğimiz ve potansiyellerimiz üzerinde düşünmek, plan yapmak ve “bilinçaltı kodlaması” yapmak için, yani kendimizi iyi yöne doğru “dönüştürmek” için çok uygun olabilir.

 

23:15 Ay T-Kare Ay Düğümleri

Ay’ın düğümleri karelemesi değişmesi gereken durumları gösterecek şekilde pürüzler ve sorunlar çıkarır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takvim nasıl okunur?

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar açıklamalarıyla verilmiştir. Lakin bu açıların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı farklıdır, takvimde yer alan saatler açının “tam” keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir:

 

Ay‘ın kurduğu açılar 2 saat önce, 1 saat sonrasına,

Güneş, Merkür ve Venüs‘ün kurduğu açıları 1 gün önce, 18 saat sonrasına,

Mars‘ın kurduğu açılar 2 gün önce, 36 saat sonrasına,

Jüpiter‘in kurduğu açılar 12 gün önce, 9 gün sonrasına,

Satürn‘ün kurduğu açılar 30 gün önce, 22.5 gün sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron, Uranüs, Neptün ve Pluto ise özel olarak incelenir. Küresel veya büyük olaylar. En az 1 ay önce 15 gün sonrasına kadar etkilidirler.

 

Etki süresi uzadıkça olayların “önemi” de artmaktadır. Örneğin Ay transitleri çoğunlukla (kendi başına) önemsiz olayları gösterirken ve büyük olaylar için tetikleyici olurken, büyük transitler, örneğin Jüpiter ve Satürn transitleri ile ötesi (Chiron, Uranüs, Neptün, Pluto), çok önemli olaylarla ilgilidir.

 

Gök cisimlerinin etkili oldukları zaman aralıkları için yukarıda verilen tablo, gök cisimlerinin kendi ortalama hızlarına göre verilmiştir. Durağan veya daha hızlı halde olmalarına göre etki süreleri de azalabilir veya fazlalaşır. 

 

Astrolojiseverlere faydalı olması dileğiyle,

 

Devrim Dölen & Devrim Yılmazer

Tüm yayın hakları yukarıdaki astrologlara aittir, sadece link gösterilmek suretiyle alıntılanabilir.

 

4 Yorumlar

  1. devrim bey değil yalnız… tşkler devrim dölen

  2. Teşekkür ederiz.

  3. Funda Akdağ

    Sayın devrim bey edirnede ikamet ediyorum ve saglıgım yerine geldiginde istanbulda sizden danışmanlık almak istiyorum yuzyuze fakat su an benim rahim ameliyatı olmam gerekiyor.01 Ekim 1969 Afyon şuhut dogumluyum.oglen 11 .30 ila 12. 00 saatleri arasında doğmuşum.burcum terazi yukselen yay ve ay burcum başak diye biliyorum.ben hangi gün ameliyat olmalıyım.ayin hareketleri ne olmalı.13 – 17 haziran adet zamanı olamıyor.onun dısında Haziran ayında hangi günler benim icin uygun soyleyebilirmisiniz lütfen.doktordan o tarihlere göre ameliyat randevusu almam gerekiyor.ne olur bana suan yardımcı olun.
    ayin boşlukta olmamasimi gerekir kafam allakbulak olmuş durumda neolur yardım edin.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.