İKİ EFSANEVİ FORMULA 1 PİLOTU: NIKI LAUDA ve JAMES HUNT

Spread the love

 

James-Hunt-astroloji-Niki-Lauda

 

Astroloji ile sinema ilişkisini uzun süredir kurarım ,dün akşam seyrettiğim RUSH adlı film beni bu konuda iyice teşvik etti. Film Ron Howard adlı yönetmenin 2013 yapımı, IMDB puanı 8.2. Niki Lauda ve James Hunt adında iki efsanevi Formula 1 pilotunun mücadeleci rekabetleri ve yaşamları üzerine bir biyografi.

Zevkle seyrettiğim filmden sonra astro.com databanktan bu iki efsane pilotun natal haritalarına ulaştım.

 

astroloji-f1-niki-lauda-james-hunt

 

Efsane pilotlardan biri, Başak Güneş’i olan James Hunt: Filmi izlerken kişiyi tariflemeye başlıyorsunuz. Yakışıklı, karizmatik, ateşli bir doğa ve ölümüne cesur, yarışı kazanmak için canını verecek tamamen seksüel bir tip. Ve haritasına bakıyorsunuz: Yükselen Yay -ateş dışa vuruyor- ve yükselen yöneticisi Akrep’te, Güneş Venüsle birleşmiş -yakışıklı-.

Bunlar yarışçı, hız nerde derken de Merkür Güneş ve Venüs’le kavuşmuş -çok ince detaylandırılması gereken bir hız- Başak vurgusu. Bunların yanında cinselliğe düşkün doğasını da anlayalım derken, hoppala: Beş planet 8. Evde ve 8. Evi Aslan kesiyor : Ölümüne yapılan bu işte tamamen sahnede, parkurda yaşamını hiçe sayarak şovunu yapıyor ve 8. Evi bu kadar vurgulu bir insan olarak 45 yaşında kalp krizinden ölüyor. (Aslan:kalp)

Ve diğer pilotumuz yine efsanevi Niki Lauda. Filmin temelinde bu ikilinin nefes kesen rekabeti var, kişilik olarak da o kadar zıtlar ki: Yanılmamışız James Hunt’ın tam zıttı Niki Lauda Balık burcu. Yarış, o kadar rekabet nerede diyorsunuz: Güneş Mars’la birleşmiş. Filmde James ne kadar uçarıysa Niki o kadar disiplinli tam bir Satürn insanı profili çiziyor: Venüs, Merkür ve Ay’ının dispozitörü Satürn ve Ay Satürn 120 derece. Yine para evinin yöneticisi Ay oğlakta: Aileden zengin. (Ay varlık evi olan 2. evi yönetiyor ve Satürn 4. evde)

Niki yine de Balık: Hayatının kazasını yapacağı gün bir toplantı talep edip yarışın hava koşullarından dolayı artmış kaza riski yüzünden ertelenmesini talep ediyor: Resmen kendi kazasını seziyor. Talebi kabul edilmiyor ve o yarışta ölümcül bir kaza geçiriyor. Natal Güneş Mars kavuşumu Satürn ile karşıt. Trafik evinden (3) gelen Ay Uranüs’le 180. Yüzü yanıyor: Güneş Mars birleşmiş. İnanılmaz bir son şansla yoğun bakım sürecinden sonra hayatta kalabiliyor: Ay Satürn 120. (Ay hayatta kalmayı anlatan 8. ev girişinde)

Satürn insanına yine Satürn o kadar acı ve zorluktan sonra hayatta kalma ve hatta pistlere yeniden dönme şansını veriyor hissine kapılıyorsunuz. Yani büyük patron Satürn yine aynı şeyi söylüyor: Ne kadar çaba o kadar lütuf.

 

Astroloji Akademisi grubunda Esen Kaynarca’nın yazıya yaptığı yorum: “Çok güzel bir yazı olmuş Yusuf Bey, Formula Şampiyonları ile ilgili yazımı yazarken Niki Lauda ilgimi çekmiş, haritasını incelemiştim. Niki Lauda’nın yarışta geçirdiği kaza sonucu yüzü fena halde yanmış, komaya girmişti. Niki Lauda’nın tehlike noktası ASC’siyle kavuşumda 18 derece İkizler’de. Yöneticisi Merkür Kova burcunda, geçmeyen yaralarımızı gösteren Chiron ile de sekstil. Chiron sağlığımızın göstergelerinden biri olan 6.evde Yay’da. Aynı zamanda fiziksel görünümümüzü gösteren 1. evde Uranüs İkizler burcunda, şaşırtıcı olaylarla ilişkilendirdiğimiz Kova burcundaki Venüs ile üçgen. 1. evdeki Uranüs hayatımızın kritik dönemeçlerinde payı olan Koç ve Terazi aksındaki Ay düğümleriyle de açılı. (Kad ile 60 – Gad ile 120 derece)”

Esen Kaynarca’nın araştırma yazısı için ayrıca linke bakınız: Formula 1 Şampiyonları ve Efsanevi Pilotlar

 

yusuf-caliskol       

 

 

         Dr. Yusuf Çalışkol

         Astroloji Akademisi

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.