İNEGÖL OLAYLARI

Spread the love

 

 

inegölİlginçtir, şu son zamanlarda hangi haritaya baksam bir VIII. ev bağlantısı görüyorum. Artık tesadüf mü yoksa gökler bu aralar cidden de kötücül mü, buna son olayda bir bakalım.

 

Altta gördüğünüz, ayın 31’inde, saat 09:06:52’de ekzakt olacak Mars-Satürn kavuşumu haritası. Greenwich’e göre çıkarıldı:

 

h1

 

Mars III. ve VIII. evlerin yöneticisi. Ters etkilere sahip olduğu apaçık belli, çünkü hem VIII. evi yönetiyor hem de Satürn’le kavuşumda, üstüne üstlük bir de ASC’de. Olaylar şoförler arasında çıkan bir kavgadan kaynaklandı, bu da III. evi açıklıyor. Satürn ise buna karşın V ve VI. evlerin hâkimi. VI. evin bir ülkenin güvenlik kurumlarıyla ilişkisi olduğunu biliyoruz. V. ev ise, konserden çıkanlar biçiminde değerlendirilmelidir, bu gruplar olaylara sebebiyet verdi. Bu beyanat bakan Atalay tarafından verildi. Öte yandan son asker tutuklanma olayları da bence bu haritaya dâhil, ancak konumuz bu değil.

 

Haritada Güneş ve Ay’ın da pozisyonlarına baktığımızda önemli bir yer tuttuklarını görüyoruz; Güneş, VIII. evin yücelim yöneticisi ve XII’de, Ay ise XI. evin yöneticisi ve VII. evde. Güneş’in XII’de olmasını “içki, alkol, sarhoşluk” olarak yorumlayabiliriz. Üçgen açıyla bağlantıda olduğu Ay ise XI. evi, yani “gruplar” evini yönetiyor ve “saldırganlık, düşmanlık, ayrıştırma” anlamlarına gelen VII. evde. Hepsini bir araya getirecek olursak cümlemiz şöyle de olabilir: “İçkinin etkisiyle de açığa çıkan negatif duyguların, gruplar kullanılarak karşıtlık, ayrıştırma gibi öznelerle taban bulması.”

 

Bazı arkadaşlar bana, neden özellikle “Mars-Satürn hatları yerine başka hatlar arandığını” soruyorlar. Burada şunu söylemem gerekiyor ki, böyle bir durum şart değil, bazen açılım haritasını oluşturan planetler geçer, ki bunlar örneğimizde Mars ve Satürn idi, bazen de farklı gezegen hatları. Önemli olan, “sadece” açılım haritasında varolan ve anlamlı olduğunu düşündüğümüz hatlardır.

 

Altta, Güneş üçgen ASC kartografik hattının İnegöl’den geçtiği görülüyor. Güneş, XII. evde bulunmasıyla, grupları anlatan XI Ay’ıyla üçgen açı kurmasıyla ve VIII. evin yücelim yöneticisi olmasıyla anlamlı bir astrokartografik hat:

 

h2

 

Yukarıda hatlarını ve haritasını incelediğimiz Mars-Satürn kavuşumu ekzakt an haritasıydı. Ama yakınlarda bir de tutulma yaşadık, bakalım bunda neler var? Bu haritayı da Greenwich merkezli olarak, 11.07.2010, saat 20.33.31’e göre çıkartıyorum:

 

h3

 

Haritaya göre, tutulma haritasının ana özneleri olan Güneş ve Ay VII. evdeler, burası “düşmanlıklar” ikametidir. ASC yöneticisi Satürn IX’da; bu ev de yanlış anlaşılmalara müsaittir çünkü aynen III. ev gibi “bilgiyle” alakalıdır. Öte yandan ASC yücelim yöneticisi Mars VIII. evde ikamet ediyor ki bu da “saldırı, yaralama, negatif etkiler” oluyor. VIII. evin kıstırılmış yöneticisi Merkür ise, hem Güneş ve Ay’a yakın seyretmesiyle, hem de düşmanlıklar evi VII. evde bulunmasıyla önemli. Jüpiter XI ve XII. evlerin sahibi: Sarhoş gruplar. Tabi ki Pakistan’daki uçak kazası ve asker tutuklanmaları da bu haritada var ama dediğim gibi sadece İnegöl olaylarını inceliyoruz.

 

Bu haritada, Astrokartografi hatları yerine, olay yerinden Local Space hatları geçiyor. Bunlar ise Jüpiter ve Merkür. Alttaki grafikte görebilirsiniz:

 

h4

 

Son haritamız Satürn Terazi İngresi. Altta gördüğünüz bu haritada da oldukça açık sembolikler var: ASC ve XII. evlerin yöneticisinin Mars olması, “sarhoşluk” ve “saldırganlık” temalarını açıklıyor. Bu gezegen aynı zamanda V. evi de yönetiyor ki, olaylarla konser çıkışı grupların ilgisi olduğunu söylemiştik. Satürn’ün kendisi II. ve III. evleri yönetiyor, bu da “para münasebeti” ve “şoför kavgası” ifadelerini açıyor. Satürn Terazi İngres haritasının I. evinde bulunan Ay’ın VIII. ev yöneticisi olması ve Güneş’in VIII. evde bulunması da hoş olmayan göstergelere işaret.

 

Haritanın hem Astrokartografi hem de Local Space Mars hatları, İnegöl yakınlarından geçiyor. Hem İngres hem de hat grafiklerini altta gösteriyorum:

 

h5

h6

 

Sevgiyle kalın,

Devrim Yılmazer, 12:33, Kırşehir

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.