MARS TERAZİ BURCUNDA – 2015

 

mars-terazi-burcunda

 

Astroloji Türkiye öğrencisi Bendegül Çandarlı’nın 14 Kasım 2015, saat 12:12’de kendi Facebook profilinde yayınladığı yazıyı aşağıda görebilirsiniz:

 

Venüs’ün ardından değdiği alanı yakıp yıkan enerjisiyle kızıl gezegen Mars 12 Kasım’da Terazi burcundaki yolculuğuna başladı, denge ve uyumu sembolize eden Terazi öfke ve şiddet barındıran Mars’ın yolculuğunda epeyce huzursuz olacağa benziyor.

Ingress haritada YOD (tanrının parmağı) açı kalıbı, Merkür’ün Chiron ile etkileşimi, Ay’ın da Satürn ile kavuşumu var. Haritanın yöneticisi Güneş Akrep burcunda konumlanmış. İç güdülerimiz ve duygularımız özgürlük ihtiyacı ile yanıp tutuşurken otorite konumundaki kişilerin baskısı ve engellemesi sonucunda duygusal
gerginlikler yaşamamız mümkün. Gerçekleri görmekte ve anlamakta zorlanabileceğimiz dönemler…

Güneş gizlenen, arka planda dönen konuların üzerine ışık tutup günyüzüne çıkarırken, ağzımızdan çıkacak olan yada duyduğumuz sözler çok yaralayıcı olabilir. İletişimsel olarak zihnimizde ve dilimizde adeta zehir zemberek
ifadeler ile susarsak kendimizi konuşursak karşı tarafı yaralayabilir, depresyona sokabilir ve hatta kayıplar yaşamaya
sebep olacak tehlikelerle karşılaşabiliriz. İrademizi kullanıp, hırsımıza yenik düşmezsek duygular ile değil de mantığımızı devreye sokabilirsek gücü elde etmemiz daha kolay görünmekte. Her alanda ilişkilerimiz ön plana çıkıyor, 3 Ocak tarihine kadar en büyük mücadelelerimizi, savaşlarımızı aşk, evlilik, ortaklıklarımız, avukatlarımız, açık düşmanlarımız, iş ve aile ilişkilerimizde vereceğiz.

Venüs ilişkilere uyum getirmeye çalışırken Mars bu alanda güç savaşları ve rekabet getirecektir.

Köprüleri yıkmaya meyilli olacağımız bu dönemde Mars’ın sınır tanımaz enerjisini yapıcı olma yönünde kullanmalıyız. Bu süreçte diplomatik ve sakin hareket etmek zor olacaktır..

Haklı olduğumuz konuları savunurken, haksızlıklara karşı çıkarken, eşitlik ve adalet sağlamak isterken Terazi’nin
dengesini kaçırmamaya dikkat etmemiz gerekir.

 

Türkiye etkileri

Transit Mars Türkiye haritasında ülkenin iç güvenliği, toprakları,muhalefet partileri, anayasası, ülkenin kadınları, anneleri, madenleri alanında ilerleyecek.

Bu alanda ilerlerken diğer gezegenlerle kuracağı etkileşimlerle;
Adalet ve yargı sistemleri,hak ve özgürlükler, mahkemeler, hakim savcı ve avukatlar, açık düşmanlarımız, ülkenin sanatçıları, tiyatrocuları ve ayrıca medya, basın yayıncılık, yazarlar, gazeteciler, din temalı konular,
din adamları, ibadet edilen yerler ile ilgili konuları önümüze getirecek. Transit Mars bu alanlarda bu konularla ilgili her türlü kaos, kargaşa ve olumsuz gelişmeleri gündemimize taşıyabilir.

Kasım ayının 2. yarısında ülkenin iç güvenliğini ve topraklarını tehlikeye atabilecek durumlar sözkonusu olabilir. Bu tehlikeler ülkemize yurt dışı kaynaklı yada dini temalı terör saldırıları ile gelebileceği gibi, topraklarımızda, madenlerimizde patlama, göçük veya yangınlarla da mücadele edebiliriz.

Hava ve deniz taşımacılığı kazaları gündeme gelebilir. Hava şartlarına bağlı olarak sudan ve topraktan gelebilecek kayıplar yaşayabiliriz.

Medya ve iletişim konularında da güç savaşları meydana gelebileceği gibi, bu alanda da yanılgılar ile önümüzü net göremeyeceğimiz ve taraflara bölünebileceğimiz zamanlar olabilir.

Çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik saldırıların, kayıpların kalabalık grupları ayaklandırması olasılık dahilinde. Ülkenin sanatçılarıyla ilgili üzücü haberlere şahit olabiliriz.

Aralık ayında ise denge arayışını iktidar ve muhalefet partilerinde görmek isteyeceğiz. Bu süreçte de yukarıda bahsetmiş olduğum etkilerin hepsi devam etmekle beraber, ülke toprakları ve iç güvenliğini tehlikede hissedeceğimiz günleri daha çok yaşayabiliriz. Aralık ayının ilk haftası yükselen olaylar
tadımızı kaçırabilir.

Özellikle 11 Aralık civarı Mars-Chiron etkileşimi ile, aynı zamanda Yay burcunda oluşacak Yeniay’ın gergin açılı gezegen dizilimleri büyük ses getirecek olayları yaşatmaya aday…

Aniden gelişebilecek bu olaylar (terör, saldırı, toprak ve madenler, kazalar, patlamalar, içsel yada dış etkili savaşma halleri, deniz ve hava yolu kazaları) toplu kayıplar yaşamamıza ve halk ile otorite konumdaki kişileri,muhalefet ile iktidarı birbirine düşürüp, ülkeyi daha çok gerilime sürüklemeye aday gezegen geçişleri var..

Tam olaylar biraz durulmuş derken 24 Aralık civarı Mars’ın ülkenin natal haritasında Merkür ve Satürn ile kavuşması yukarıdaki ihtimalleri tekrar önümüze getirmekle beraber bu kez işçiler ve ülkenin güvenliğini sağlayan güçlerinde tehlikede olduğu süreçler olabilir. Bazı gizli bilgi ve belgelerin,sırların da günyüzüne çıktığını görebiliriz.

Tabiki tüm bu yaşananlar ülkenin ekonomisinde de denge kayıplarına dolar, euro, borsa ve altın da ani iniş çıkışlara sebep olabilir. Ekstra olarak Mars Terazi geçişinde çocuklarla ilgili olaylarda adalet arayışımız olabilir.

Farkındayım hep tatsız konulardan bahsettim ama maalesef bu süreçte gökcisimleri gergin açılarla konumlanmışlar, şimdiden yazdıklarımda yanılıyor olmayı umuyorum.

Mars’ın savaşan enerjisinin Terazi burcu geçişinde bireysel ve toplumsal olarak sadece kendi içimizde özeleştiri yapmamıza, başkalarının hak ve özgürlüklerine daha çok saygı duymamıza, adalet duygularımızın artmasına sebep olmasını dilerim..

 

Bendegül Çandarlı

14 Kasım 2015, İzmir, 12:12

Astroloji Türkiye ileri seviye

2 Yorumlar

  1. Türkan Kayam

    Sizi takip ediyorum. TEŞEKKÜRLER.

  2. Türkan Kayam

    Buyrun! Rusya ile başladı bile.”Allah “felaketlerden,korusun.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.