MİTOLOJİK ASTROLOJİ & PSİKOLOJİ

Spread the love

mitolojik-astroloji-psikoloji

 

 

Dil: Türkçe

Basım Yeri: İzmir

1.Baskı: Ağustos 2014

Yayınevi Adı: Zodyak

Ebatlar: 14 cm X 20 cm

Kağıt: 60 gr. Enzo

Sayfa Sayısı: 352

ISBN: 9786056479717

Fiyat: 26 TL (KDV ve Kargo Dahil) (Akademi öğrencilerine %20 indirimli)

 

Kitabın basımı için doğadan ödünç alınmış 2 ağacı, TEMA Vakfı aracılığıyla 18 adet fidan ekleyerek doğaya geri verdik. Siz de bağış yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Kitap Hakkında

Bu kitap, Babil, Sümer, Mısır, Yunan ve Roma mitolojilerinin geniş çaplı araştırmaları sonucunda oluşturulmuştur. Burçlar ve gezegenlerin, mitoloji ve psikoloji ışığında ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra, psikolojik çözümlemeler için Sigmund Freud, Carl Gustav Jung ve takipçileri Erich Neuman, Joseph Campbell’a başvurulmuştur. Burçların ve gezegenlerin özelliklerinin arkasında yatan mitoslar gün yüzüne nasıl çıkıyor? Bunların psikolojik açılımları nelerdir? Burçlarla ilintili arketipler nasıl tezahür eder ve haritalarımızda nasıl bir yol göstericidir? Bu ve daha birçok sorunun cevabını bulmak için 120’nin üzerinde kaynaktan yararlanılarak yazılan, astroloji, mitoloji ve psikolojiyi harmanlayan bu kitap, kendini keşfetmek isteyenlere farklı bir bakış açısı sunmayı hedeflemiştir.

 

Gülden Bulut Hakkında

1977 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Hollanda’da, Amerika’da ve Türkiye’de çalıştı. Astrolojiyle üniversite yıllarından beri ilgilenmekte olup Astroloji Akademisi’nde Neoklasik Astroloji eğitimi aldı. İyi derecede İngilizce ve Flemenkçe bilmektedir. Astrolojiyle ilgili çeviriler yapmasının yanı sıra Astroloji Akademisi’nde eğitmen olarak çalışmakta ve hâlen Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde “Sosyal Bilimlerde İnsan Çalışmaları” konulu yüksek lisansına devam etmektedir.

 

Satın Almak İçin

Kitap ücretini aşağıdaki banka hesaplarından birisine yatırdıktan sonra, astrolojiturkiye@gmail.com adresine: Adınız, soyadınız, telefon numaranız ve adresinizi bildirmelisiniz. Kitabınız 3 iş günü içerisinde kargoyla (Sürat Kargo ile çalışıyoruz) tarafınıza teslim edilecektir.

 

İŞ BANKASI

Zodyak Astroloji Yayıncılık Ltd.

Karataş / İzmir Şubesi

Hesap numarası: 3445 249665

IBAN: TR03 0006 4000 0013 4450 2496 65

 

FİNANSBANK

Zodyak Astroloji Yayıncılık Ltd.

Güzelyalı / İzmir Şubesi

Hesap numarası: 39645023

IBAN: TR79 0011 1000 0000 0039 6450 23

 

 

Zodyak Astroloji Yayıncılık ve Özel Eğitim San.Tic.Ltd.
Mithatpaşa Cad. no: 117 Karataş/Konak/İzmir
0232 3810492 – 0534 6138006
www.astroturkiye.com

 

 

 

YAYINLANAN TÜM ASTROLOJİ KİTAPLARIMIZ:

 

tetrabiblos-turkce-zodyak-yayincilik

Tetrabiblos, İskenderiyeli bilgin Klaudios Ptolemaios tarafından MS 2. yüzyılda yazılmış astrolojinin başlıca klasik eserlerinden biridir ve astroloji tarihinin en eski kitapları arasındadır. Toplamda 4 kitaptan oluşur. İçeriğinde astrolojinin temel ilkeleri yer almaktadır. Tetrabiblos, yaklaşık 1500 yıl boyunca astrologların İncil’i olarak bilindi ve bugün de cazibesinden hiç bir şey yitirmemiştir. İlk basımı 1484 yılında Venedig’te yapılan Tetrabiblos daha sonra bir çok Avrupa diline de, geçen yüzyıllar içerisinde defalarca çevrildi. Nihayet Türkiye’de de okurlarıyla Zodyak Astroloji Yayıncılık aracılığıyla buluşuyor.

Elinizde tuttuğunuz bu eser yoğun uğraşlar sonucu oluşturulmuş ve 100’ün üzerinde kaynaktan faydalanılmıştır. Eser, 4 kitaptan oluşan Tetrabiblos’un 1. kitabını, okuyucuyu astrolojinin uzun ve gizemli tarihiyle buluşturmayı amaç edinen Tetrapedia bölümünü, yaklaşık 150 sayfadan oluşan ve kaynak niteliği taşıyan Sabit Yıldızlar ekini de kapsamaktadır. Ayrıca, eserin çevirmenlerinin kendilerinin keşfettikleri bir tekniğe de yer vermeleri yüzyıllar boyunca Tetrabiblos’un geleneği olmuştur. Bu nedenle, bu eserde de gelenek bozulmamış ve çevirmen Devrim Yılmazer kendisine ait bir tekniği kitaba eklemiştir.

Yazar: Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Mayıs 2014, Sayfa Sayısı: 605 Fiyatı: 67 TL

 

 

 

mitolojik-ve-psikolojik-astroloji-zodyak

Mitolojik Astroloji ve Psikoloji, Babil, Sümer, Mısır, Yunan ve Roma mitolojilerinin geniş çaplı araştırmaları sonucunda oluşturulmuştur. Burçlar ve gezegenlerin, mitoloji ve psikoloji ışığında ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra, psikolojik çözümlemeler için Sigmund Freud, Carl Gustav Jung ve takipçileri Erich Neuman, Joseph Campbell’a başvurulmuştur. Burçların ve gezegenlerin özelliklerinin arkasında yatan mitoslar gün yüzüne nasıl çıkıyor? Bunların psikolojik açılımları nelerdir? Burçlarla ilintili arketipler nasıl tezahür eder ve haritalarımızda nasıl bir yol göstericidir? Bu ve daha birçok sorunun cevabını bulmak için 120’nin üzerinde kaynaktan yararlanılarak yazılan, astroloji, mitoloji ve psikolojiyi harmanlayan bu kitap, kendini keşfetmek isteyenlere farklı bir bakış açısı sunmayı hedeflemiştir.

Yazar: Gülden Bulut, Basım Tarihi: Ağustos 2014, Sayfa Sayısı: 352 Fiyatı: 26 TL

 

 

 

 

sinastri-el-kitabı

Sinastri El Kitabı. Sinastri adı verilen ikili ilişkiler astrolojisi sadece aşk ilişkilerini inceleyen bir astroloji dalı değildir. Sinastri işlemi astrolojide çocuk-ebeveyn, doktor-hasta, öğrenci-öğretmen, işveren-işçi, astrolog-danışan vb. gibi her türlü ikili ilişkiyi kapsar.

Bu kitap tamamen ikili ilişkileri inceleyen ve bunun detaylarını vermeye çalışan bir kitaptır. Kitabın birinci bölümünde ikili ilişkiler hakkında genel bilgiler yer almıştır. Bunlar dikkatle okunmalı ve iyi incelenmelidir. İkinci bölüm tamamen evlere ayrılmıştır. Bu bölümde ev esaslı astroloji eğitimine önem verenler için önemli “Planetler Evlerde” bölümü elden geldiğince uzun olarak verilmiştir. Kitabın üçüncü bölümü ise tamamen açılara ayrılmıştır. Bu bölümde kişinin planetlerinin diğer kişinin planetlerine oluşturduğu açılar incelenmiş ve bunlar da oldukça uzun bir şekilde verilmiştir. Bu kitabı okuyanların kendi tercihleri doğrultusunda hangi bölüme ağırlık vermeleri gerektiği kendi isteklerine bırakılmıştır.

Yazar: Gufran Erkılıç, Basım Tarihi: Ocak 2015, Sayfa Sayısı: 417 Fiyatı: 32 TL

 

 

 

 

cografi-astroloji-devrim-yilmazer-zodyak-yayincilik

Coğrafi Astroloji Astroloji zaman ve mekana dayalı bir bilgi. Fakat bizler genel olarak astrolojinin zamana dayalı bilgisini kullanırken, mekanı dayalı olanına gereken önemi atfetmeyebiliyoruz. Halbuki bir insan her yerde mutlu, her yerde mutsuz olamaz. Veya her konu ayrı mekanlarda farklı sahne alır, mekan değişimleri çoğunlukla dramatik değişimlere neden olur. Bunun en güzel örnekleri, Salvador Dali gibi sanatçıların mekan değişimleriyle gelen büyük sanatsal değişimleri veya Newton gibi biliminsanlarının mekan değişimleriyle gelen yeni analitik görüşleridir. Mekanlar da aynı astrolojik bir harita gibi kişiye özeldir. Örneğin seyahat seçimlerinde, taşınmalarda, partner seçimlerinde, köken araştırmalarında vs. Coğrafi Astroloji dışında, bunların cevaplarını arayabileceğiniz başka bir teknik yoktur. Elinizde tuttuğunuz bu kitap, hem astrolojinin mekana dayalı olan eksik kısmını gidermekte, hem de mekanı kişiye özel yorumlayabilmenin yöntemlerini anlatmaktadır.

Yazar: Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Şubat 2015, Sayfa Sayısı: 239 Fiyatı: 80 TL

 

 

 

 

açılar-el-kitabi-gufran-erkılıç

Açılar El Kitabı, 879 ayrı açının tek tek anlamını aktaran, Türkiye’de bu konuda bugüne kadar çıkmış en kapsamlı çalışmadır. Kitabın en büyük özelliği 2.cil açılar olarak da bilinen en önemli minör açılara yer vermesi ve ayrıca ASC, MC ve Chiron’u da içermesidir. Kitap, bu anlamda benzersizdir.

Yazar: Gufran Erkılıç, Basım Tarihi: Temmuz 2015, Sayfa Sayısı: 366 Fiyatı: 30 TL

 

 

 

 

2015-gökyüzü-takvimi-almanak2015 Gökyüzü Takvimi E-Kitap Gün, gün saat saat 2015 yılına ait eksiksiz astrolojik pozisyonlar ve yorumları.

Gök cisimlerinin burç geçişleri,

Kavuşum, paralel ve kontra paralel olarak bilinen gerçek açılarda dahil tüm gerçekleşen açılar,

Ay’ın boşlukta olduğu saatler,

Güneş ve Ay tutulmaları,

Yeniay ve Dolunaylar,

Gök cisimlerinin durak ve gerileme zamanları,

22 yıllık astroloji deneyimine sahip Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer’in yorumlarıyla birlikte.

Yazar: Devrim Dölen & Devrim Yılmazer, Basım Tarihi: Aralık 2014, Sayfa Sayısı: 722 Fiyatı: 22 TL

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.