ÖLÜME MEYDAN OKUYAN ADAM: FRANE SELAK

 

 

frane-selak-dunyanin-en-sansli-sanssiz-adami

 

 

Bu makaleyi okumadan önce bilimsel olarak astrolojide ölüm göstergeleri nedir bilmiyorsanız şu makaleyi okumalısınız : ASTROLOJİDE ÖLÜM

Ölüm ve Kurtuluş göstergeleriyle ilgili bir diğer analiz: TSUTOMU YAMAGUCHI – İKİ ATOM BOMBASINDAN KURTULAN ADAM

 

Bu haritayla karşılaşmam sevgili Sevdihan Yiğitsoy’un, Astroloji Akademisi grubunda ilginç bir adamın hikayesini paylaşıp, astrolojik açıdan incelemek istemesiyle oldu. Yeşim Usuğ da bu ilginç adamın doğum tarihini buldu. Daha evvel yukarıdaki ilk paragrafta linki görünen benzer bir adamın hikayesini astrolojik semboliklerle birlikte yazdığım için oldukça ilgili çekici geldi ve benzer sembolikleri göreceğimden emin olarak inceledim, burada da paylaşıyorum.

 

Frane Selak’ın hikayesi şöyle: 

Olay 1: 1962 yılında Frane Selak’ı taşıyan tren raydan çıktı ve donmuş nehre devrildi. Kazada 17 kişi hayatını kaybederken Selak kıyıya kadar yüzüp kurtuldu. Kolu kırıldı ve hipotermiye girdi.

Olay 2: 1963 yılında Selak, uçakla Zagreb’den Rijeka’ya yolculuk ediyordu. Bir anda uçağın kapısı açıldı ve insanlar dışarı çekildi. Selak da uçaktan dışarı uçanlar arasındaydı. Uçak bir kaç dakika içerisinde yere çakıldı ve 19 kişi öldü. Selak bir saman yığınına düşmüş ve orada bulunup hastaneye kaldırılmıştı. Bu kazayı da sadece ufak sıyrıklarla atlattı.

Olay 3: 1966 yılında bindiği otobüs yoldan çıktı ve nehre uçtu. Kazada 4 kişi öldü, Selak hafif yaralı olarak kurtuldu.

Olay 4: 1968 yılında yanlışlıkla (emniyet düğmesi açık) kendisini testislerinden vurdu.

Olay 5: Selak, 1970 yılında otomobiliyle yolculuk ederken aracı alev aldı. Salek aracı durdurup kendini dışarı attı, ardından aracı havaya uçtu.

Olay 6: 1973 yılında bozuk bir benzin pompası Selak’ın otomobilinin motoruna benzin akıttı, araç alev aldı, Salek bu kazadan da kurtuldu ancak saçlarının büyük bir kısmı yandı.

Olay 7: 1995 yılında Zagreb’de Selak’a otobüs çarptı, ancak bu kazayı da Selak ufak sıyrıklarla atlattı.

Olay 8: 1996 yılında aracıyla ilerleyen Selak, bir kamyonun üzerine geldiğini gördü ve aracını yolun dışına yöneltti. Aracı yoldan çıkıp, uçurumdan yuvarlanırken Selak araçtan atladı ve bir ağaca tutundu. Aşağı baktığındaysa tam altında aracının patladığını gördü.

 

 

dunyanin-en-sansli-sanssiz-adami-frane-selak-horoskop

 

Yukarıda Frane Selak’ın horoskopunu görüyorsunuz. Hayati tehlikeleri, kazaları ve bunlardan kurtuluşu anlatan 8. evin klasik yöneticisi Satürn. Ölümü ise 4. ev yöneticisi Merkür yönetiyor. Bu iki gök cismi yolculuklar anlamını taşıyan İkizler – Yay aksında ve birbirleriyle karşıt açı halindeler. Merkür ölümü yönetirken, ölümden kurtuluşu anlatan Satürn ona karşı koyuyor, çok açık, Tsutomu Yamaguchi’de de aynısı gördüğümüz bir sembolik. Karşıt açılarla ilgili bilgi için bkz: Karşıt Açı. Öte yandan 8. evin yücelim yöneticisi Mars’ın da 3. evde olduğunu ek olarak söylemek gerekiyor. Merkür ve Satürn’ün ikisinin birden gerilemekte oluşu bu olayların da hayatında seriye bağlamış olduğuna işaret ediyor.

8 lordu Satürn’ün, ölümü temsil eden Merkür’e karşı koyuşunun ve hasar alışının detaylarını aslında hayat hikayesinde semboliklerle görebiliyoruz. Örneğin ilk olayda kolu kırılıyor, kemik yani Satürn hasar alıyor. 2. olayda bir saman yığınına düşüyor. Saman: Satürn (Tüm kurutulmuş gıda maddeleri klasik astrolojide Satürn’le temsil ediliyor). 4. olayda testislerinden yara alıyor. Hem 8 lordu olması hem de Satürn’ün kendi mitlerine uygun. 6. olayda saçlarının büyük kısmı yanıyor. Saçlar: Satürn. 8. olayda bir ağaca tutunarak kurtuluyot. Ağaç: Satürn (Bkz ilgili makale: Asetilsalisilik Asit)

Yalnız haritayı incelerken bir konu dikkatimi çekti. Asıl zararı veren Merkür. Çünkü hem 4 lordu hem de İkizler burcunda güçlü. Semboliklerini de biliyoruz. 8 olaydan 7’si Merkür atağı. 1 tanesi Satürn Yay. Uçak. İnternette tüm copy-paste cehenneminin arasında gerçekten de böyle bir uçak kazası kaydına rastlanmadığını öğrenebildim (Bkz: http://www.planecrashinfo.com/1963/1963.htm). Bağımsız kişiler tarafından da tüm hikayelerin doğrulandığına dair bir şey bulamadım.

Malum olduğu üzere Merkür evrensel olarak sahtekarlığın temsilcisi ve gerçekliğin temsilcisi Satürn’e karşıt. Haliyle bu hikayede olayların bazılarının abartılmış ve gerçekliğe ters olduğunu rahatlıkla düşünebiliriz. Ne var ki bu terslik hepsinin yalan/türetilmiş olduğunu göstermiyor, çünkü karşıtlıkların doğasında bir gök cisminin yok oluşu yoktur, bütünlük sağlama vardır. Haliyle İkizler/Yay aksına uygun bir şekilde olaylardan bir kaç tanesi biraz süslenmiş olabilir. Bu konuyu 3. evdeki Aslan Mars’ı ve Neptün’ü de doğrulamakta.

Bu arada bilindiği üzere daha evvel bir yazı yazmıştım bkz: HANGİ MERKÜR NASIL YALAN SÖYLER?

Selak’ın Merkür’ü İkizler burcunda orada İkizler Güneş ve Boğa Jüpiter’i yer alıyor. Uçak kazasıyla ilgili yalan söylediğini düşünüyorum ki kanıtla da destekli zaten. Videolarda adamın nasıl konuştuğunu anlamaya çalıştım, ne var ki düzgün, uzun konuştuğu bir videosu yok. Kısa kısa veya hep birilerinin konuştuğu, ıvır zıvır videolar. Eğer bir gün rastlar da tane tane ve çok yavaş, çok rahat konuştuğunu görürseniz, fazla el kol hareketi kullanmadığını, hızlı konuşmadığını görürseniz yalan söylüyor demektir :)

Bir başka insandan hamamböceği datasında buluşmak üzere demeyeceğim artık yeter, başka konularda -tercihan faydalı- buluşmak üzere :)

 

Devrim Dölen

20 Haziran 2015, İzmir

 

 

Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde, Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı sertifika veren astroloji eğitmenidir.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.