ONLINE – UZAKTAN ASTROLOJİ EĞİTİMİ

Spread the love

 

 

Online-Uzaktan-Astroloji-Egitimi

 

 

Astroloji eğitimcileri kimdir?

Astroloji eğitimleri, Astroloji Türkiye’nin de kurucuları olan, 20 yılı aşkın deneyimi olan astrologlar Devrim Yılmazer ve Devrim Dölen tarafından  verilmektedir. Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer 20 yılı aşan astroloji maceralarında, çeşitli kaynaklardan beslenmiş, yurtdışında kendi araştırmalarını yürütmüşler ve 2001 yılında bir astrologlar grubunda tanışmışlardır. Yaklaşık 10 yıl birlikte çalışmalar yürütmüşler, gruplarda ücretsiz online dersler vermişler ve hem online hem de akademik mecralarda (Viyana Üniversitesi’ne astroloji konulu tez ve hakemli akademik yayınlar gibi) makaleler yayınlamışlardır.

2011 yılında ise prestijli astrologlar yetiştirebilmek, astrolojiseverlere tam bir müfredat sunabilmek için Astroloji eğitimleri vermeye başlamışlardır. Profesyonelleşmeye rağmen ikilinin bir çok araştırma projesi de halen devam etmektedir. Sahibi oldukları Zodyak Astroloji Yayınevi vasıtasıyla astrolojiseverlere bir yıl gibi kısa bir süre içinde 6 özgün astroloji kitabı kazandırmışlardır.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Türkiye’de astroloji dalında ilk defa, 1.5 yıl YÖK onaylı öğretim görevlisi olarak çalışmışlardır.  Aralarına 2014 yılında katılan Gülden Bulut da Akademi’den mezun olup, psikolojik astroloji derslerini vermektedir.

2014 yılında ise astrologları ve astrolojiseverleri tek bir çatı altında toplayarak, astrolojiyi ileri taşımayı hedefleyen Astroloji Derneği‘nin kurucuları arasındadırlar.

 

 

Misyonumuz

Misyonumuz size anlamsız ve sadece çevirilerden oluşan bilgi yığını vermek değil, astrolojiyi kazandırmak, bu dili gerçekten anlamanızı sağlamak ve prestijli astrologlar yetiştirebilmektir.. Eğitim vermeye başlamamızın sebebi astrolojinin Türkiye’de gelişmesini sağlayacak, varolan sömürüden rahatsız olabilecek kadar astrolojiyi seven “düzgün ve yetkin” astrologlar yetiştirmek ve bu yolla ana akım medya tarafından sürekli popüler hale getirilmeye çalışılan sahtekarların önünü kesmek, kendi öğrencilerimiz yoluyla astrolojiyi olması gereken prestijine kavuşturmaktır.

 

 

Farkımız nedir?

Astrolojiye dair bilinen tüm teknikler müfredatımızda yer almaktadır. Şu anda yurtdışındaki okulları da hesaba katarsak, bilinen tüm teknikleri gösteren başka bir okul yoktur. Bu kadar yüklü müfredata ve akademik bilgiye rağmen, bir konuyu aylarca anlatmadığımız, online derslere, pratiklere ve kendi yazdığımız eğitim kitaplarına güvendiğimiz için eğitim süresi aslında olması gerektiği gibi aşırı uzun tutulmamıştır. Normal zeka seviyesinde ve astrolojiyi önemseyen birisinin sıfırdan başlayarak astrolog olmaya giden yolda önü kesilmez, tam tersine desteklenir. Bu yüzden Akademi’ye kayıtlı olanlar seminerlere ekstra katılmak, ek ücretler ödemek zorunda kalmazlar ve bıktırıcı bir yavaşlıkta ilerlemezler. Özetle: Bilgiye doyarlar. Ne var ki her eğitim programında olduğu gibi online yada kayıtlı olan dersleri takip etmeli, eğitim dökümanlarını okumalı ve atölyelere katılmaya çalışmalısınız.

 

 

Kimler Katılabilir?

Astrolojiyi sevmek ve kötü veya ruhani amaçlara alet etmemek dışında aradığımız bir şart yoktur. Kayıt olacak öğrencinin bu konuda bir taahhütname imzalaması şarttır. Taahhütname şu satırları içermektedir: “Astroloji Akademisi’nden aldığım eğitimle, “astroloji” disiplini adı altında astrolojiye ait olmayan başka disiplinleri icra etmeyeceğimi, böyle bir durumda eğitimimin sonlandırılacağını, aldığım sertfikanın iptal edileceğini taahhüt ve kabul ederim. “

 

 

Daha Önce Astrolojiyi Az-Çok Öğrenmiş Kişilerin Durumu

Başka okullardan veya kendi kendine öğrenmiş öğrencilerimiz oldukça fazla sayıdadır ve bizim için bir mahsuru yoktur. Fakat zaman zaman zihin ket vurabilmektedir, bu yüzden sadece bu psikolojik olaya dikkat edilmesi gerekmektedir. (Ket vurma, öğrenme psikolojisinde üzerinde durulan ve zihindeki bilgilerin karıştırılması olarak ifade edilen bir kavramdır. Yeni öğrenilen bir bilgiyle benzer şekilde eski bilginin var olan duruma göre zihinde karışarak bireyin yanlış aktarım yapmasına neden olmaktadır. Ket vurma kavramı aslında günlük yaşamda karşılaştığımız birçok durumda karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; yeni bir telefon numarası aldığımızda bunu soranlara yanlışlıkla eski numaramızı vermemiz ya da bir yerde eskiye dair bir şey sorulduğunda şimdi olan aynı şeyi söylememiz gibi. Astrolojik açıdan konuşursak: asaletlerinde güçsüz bir gezegeni başarısızlık ve/veya kötücüllük olarak yorumlamak gibi.) 

 

 

Uzaktan Eğitim Neleri Kapsıyor?

Özellikle İzmir ve İstanbul dışında ikamet eden astrolojiseverler için Uzaktan Öğretim sunmaktayız çünkü bir üniversite eğitimi gibi sürekli ders takip edebilmek her zaman mümkün olmuyor. Öğrencilerin özgür ortamda daha verimli olduklarına şahit olduğumuzdan, bu yöntemi de takip etmeyi uygun bulduk. Eğer Üniversite eğitimine katılamayacak durumdaysanız lütfen online eğitimi tercih edin.

 

Uzaktan eğitim her ay yapılacak online dersleri ve daha evvel yapılmış ders kayıtlarını, workshopları ve öğrenci grubunda canlı soru-cevap atölyelerini kapsamaktadır. Ara ara ise sırası geldikçe adresinize eğitim dökümanları gönderilir. (2 yıllık eğitimde toplam 14 eğitim dökümanı gönderilir)

Uzaktan eğitimin bir başlangıç zamanı olmadığı için dilediğiniz zaman kaydolabilirsiniz.

 

 

 

Ücretler ve Ödemeler

Uzaktan Eğitimin ücreti aylık ödenir ve 350 TL’dir. (Yurtdışında ikamet edenler için ise 400 TL’dir.) Ücretlere alacağınız eğitim dökümanları, KDV ve Kargo Ücreti vs. dahildir. Seminerlere katılmanız, müfredatta her konu bulunduğu için gerekli değildir, hiç bir ekstra ücret istenmez.

 

Kayıt olmak için tek yapmanız gereken astrolojiturkiye@gmail.com adresine veya mesai saatleri içinde 0538 265 37 28 numaralı telefona kayıt olmak istediğinizi bildirmek. Banka hesap numaralarımızdan birisine kurs ücretini yatırdıktan sonra sizden bilgilerinizi istiyoruz ve böylece farkındalık yaratan bu maceraya başlamış oluyorsunuz.

 

Ödemelerle ilgili daha geniş bilgi, banka hesap numaraları ve ödeme seçenekleri için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 ay üstüste ödeme yapmayan öğrencinin eğitimini dondurduğu kabul edilir ve tekrar aktif olana kadar grup üyelikleri sonlandırılır (mezunlar hayat boyu grupta kalabilir), derslere giremez, eğitim dökümanı gönderilmez.

 

 

Astroloji Eğitimi Süresi

Temel Seviye: 9 ay

Orta Seviye: 8 ay

İleri Seviye: 8 ay

Her seviyenin sonunda bitirme projesi verilir ve bitirme projelerini başarıyla teslim edebilenler bir sonraki seviyeye geçebilirler. Her seviye sonunda özel eğitim sertifikası verilir.

 

> Kayıtlı öğrencilerimiz her zaman kayıt oldukları zaman geçerli olan ücreti ödeyecekler, olası ücret farklılığından etkilenmeyeceklerdir.

> Pek tavsiye etmesek de, eğitim programlarımıza dahil olan öğrenciler, öğrenimlerini dondurabilir, daha sonra kaldıkları noktadan devam edebilirler. (Kurs ücreti o arada değişmişse yeni fiyattan ödeme yapılacaktır)

> Hevesli ve astrolojiyle ciddi oranda ilgili öğrenciler ise başarabileceklerine inanıyorlarsa bir kaç dersi bir ay içinde birleştirilmiş halde alabilirler. Astrolojinin “özgür” bir doğası olduğuna inanıyor ve bu yüzden katı bir yaklaşım yerine esnek davranmaya çalışıyoruz.

 

 

Gönüllü Kolektif Çalışmalar

Arzu eden öğrencilerimiz ortak projelere de evlerinden katılabiliyorlar. Ortak proje konularımız; data toplama, kolektif kitap yazarlığı, pozisyon yorumlama ve örnek toplama, çeviri yapma vb. gibi; çeşitli konularda tek tek bilgilere katılım ve ortak bir havuz oluşturma amacı taşıyor. Ortak projelerimiz, özellikle ileride profesyonel astrolog olmaya karar verebilecek öğrencilerimiz için, faydalı olacak bir bilgi havuzu ve database oluşturmaya yönelik olarak tasarlandı.

 

Astroloji Akademisi, Zodyak Astroloji Özel Eğitim ve Yayıncılık San.Tic.LTD.Şti’nin astroloji eğitimini üstlenen markasıdır. İstanbul ve İzmir’de İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde YÖK onaylı yüzyüze eğitimler de vermektedir.

 

Burs Şartları

Astroloji Akademisi’nde her yıl 15 öğrenciye burs verilmektedir. Burs vermek için belli bazı şartlarımız vardır ve genellikle burs verilecek kişiyi gruplarda, sayfalarımızda aktif ve ilgili olan kişilerden kendimiz seçmeyi severiz.

 

 

Ders Programı & İçerik Özeti

Not: Aşağıda ders programının bir özetini görüyorsunuz. Ana başlıklar bir çok başka ders de içerebilir. Her ay adresinize eğitim dökümanı gönderilir. Eğitim dökümanı özel eğitim kitabı, atölye kitapçığı, cd veya test olabilir, derslere göre türü değişecektir.

 

TEMEL SEVİYE

1. Ay: Astronomi, Bilim ve Felsefe, Astroloji Tarihi, Etik

2. Ay: Gökcisimleri & Burçlar

3. Ay: Evler & Pratik Harita Yorumu

4. Ay: Açılar

5. Ay: Asaletler Öğretisi

6. Ay: Sembolizm

7. Ay: Arap Noktaları & Athla Çemberi & Personar & ASC Haritaları

8. Ay: Harita Yorumlama & Sınava Hazırlık

Temel seviyeyi bitirdikten sonra size bir bitirme projesi verilecektir. Orta seviyeye bitirme projesini başarıyla teslim ettikten sonra geçebilirsiniz.

 

ORTA SEVİYE

1. Ay: Zaman Lordları (30″luklar & 7″likler & Firdaria)

2. Ay: Return Haritaları ve Septar

3. Ay: Progressler ve Solar ARC

4. Ay: Profeksiyonlar

5. Ay: Transitler & Ingress

6. Ay: Prenatal ve Harmonik Haritalar

7. Ay: Rezonans Haritalar & Integritas & Paran & Zodiacal Releasing

8. Ay: 

Orta seviyeyi bitirdikten sonra size bir bitirme projesi verilecektir. İleri seviyeye bitirme projesini başarıyla teslim ettikten sonra geçebilirsiniz.

 

İLERİ SEVİYE

1. Ay: İlişkiler Astrolojisi

2. Ay: Sağlık Astrolojisi

3. Ay: Dünya Astrolojisi

4. Ay: Uranian Astroloji ve Kozmobiyoloji (Alman Ekolü)

5. Ay: Horary (Soru Astrolojisi)

6. Ay: Coğrafi Astroloji

7. Ay: Eleksiyon (Optimum Zamanı Belirleme)

8. Ay: Rektifikasyon (Doğum Saatini Düzeltme)

İleri seviyeyi bitirerek Astroloji Akademisi’nden mezun olabilmek için hem sınavı geçmeli hem de kendi seçeceğiniz bir konuda Bitirme Tezi hazırlamalısınız.

 

24 Yorumlar

 1. Yüz yüze eğitim için şartlar nelerdir? Örgün eğitimdeyim acaba bir bölüm olarak mı yoksa serfitikasyon programı olarak mı dersler devam ediyor?

 2. Merhabalar.. Benim astrolojiyle hic bir ilgim ve bu konuda hic bir bilgim yok. Fakat tv de veya int te ne zaman bir astrologa rastlasam pur dikkat dinliyorum ve onlar gibi olmak istiyorum. Acikcasi bunun egitiminin bile verildigini bilmiyordum. Astrolojiyi nasil ogrenebilirim diye yazip aratinca bu siteyi buldum ve inceleme sansim oldu. 2 yillik bir egitimin sonunda uzmanlasiyor olabilmek beni cok heyecanlandirdi..

  Sorum şu; Bazi insanlar sadece karsilarindakinin dogum tarihleriyle ,onlari gelecekte nelerin bekledigini bilebiliyorlar. Uzman bir astrolog sadece dogum tarihiyle analiz yapabilir mi? Ayni gun dogmus olan milyonlarca insanin kaderi bir olmayacagina gore,astroloji haritasi cikacak kisinin daha baska ne tur bilgileri vermesi gerekiyor?

  Diger sorum da yurt ici 2015 online egitim aylik fiyatlari.
  Tesekkur ederim simdiden..

  • Merhaba, ne yazık ki TV’lerde çokca gördüğünüz kişiler genellikle “astrolog” değillerdir, sadece kendilerini öyle lanse ederler, öncelikle bunu bilmenizde fayda var, zira astrolojiden beklentiniz farklı olabilir, bu yüzden özellikle belirtme gereği duyuyorum. Bunun dışında yetkin bir astrolog evet elinde sadece doğum tarihi, yer ve saat olduğu müddetçe, karşısındaki insanı görmeden hem geçmiş, hem an, hem de geleceğe yönelik potansiyelleri tahmin edebilir.

   Bir diğer soru: Aynı gün (BBC’nin internet sitesine göre) günde 367.000 kişi doğuyor. Dünyada ise 193 ülke var, bunların şehirlerini de hesaba kattığımızda aynı şehirde, aynı dakikalarda doğmuş bir insanı bulmak çok zor. Şu yazının ikinci paragrafında daha detaylı bilgi var: http://www.astroturkiye.com/astrolojinin-kaniti-kozmik-ikiz-aktris-ve-katil/

   Yurtiçi online derslerimiz bu senenin eylül ayında başlayacak. Eğitim fiyatı şu anda 300 TL (yurtiçi), 350 TL (yurtdışı). Geri kalan tüm sorularınızı eğitim koordinatörümüz Gülden Bulut’a 0538 265 37 28 numaralı telefondan sorabilirsiniz. sevgiler.

   • Ben de egitim almak istiyorum. Egitimleriniz eylulde mi basliyor? Azerbeycanda yasiyorum, astrolojiye ilgim çok fazla oldugu icin ogrenmek istiyorum.

 3. Arzu Çağlıbulanik

  Astrolojiye eskiden beri meraklıydım, geçtiğimiz yıl bitmez tükenmez öğrenme isteğim daha fazlasına öğrenmeye itti. İnternet üzerinden birçok siteden daha derin astroloji öğremeye çalışıyorum. Ne kadar okusamyyetmiyor. “Ayy burçlara inanmıyorum ben…” diye kestirip atan insanlara; Astrolojinin kadim bir bilgi olduğunu, bir rehber kılavuz olduğunu, 5000 yıldan eski bir bilgi olduğunu, tüm kadim dinlerden bile eski olduğunu, hatta hiçbir din astrolojinin tahtını sallayamadıgini, zaten tüm dinlerin astrolojiyi kabul ettiğini, Kur’an-ı Kerim’de Buruc süresi, ayın güneşin, yıldızların geçtiği onlarca ayet olduğunu, aslında astrolojiyi reddetmesinin inancının zayıflığından kaynaklandïğini anlatıyorum. Binlerce yıldır tüm kralliklarin, imparatorluklarin, medeniyetletin, kavimlerin, klanlarin vs. Gökyüzü hareketlerine göre kararlar aldığını, asla yadsınamaz bir bilgi kaynağı olduğunu söylüyorum. Astrolojiyi tam layığıyla öğrenmek istiyorum. Yarı doktor candan eder hesabı yüzeysel bilgide kalmak istemiyorum. Aydın üniversitesinde ki derslerinize katılmayı çok arzu ederim. Çalışmıyorum ve her ay 300 tl bütçe ayıracak şartlarım yok. Bir yolu var mıdır?
  Gününüz aydın, yolunuz açık olsun.

 4. ŞENAY

  örgün eğitiminde mi ücreti aynı ve yeri nerededir Aydın Üniversitesinde mi eğer oradaysa hangi kampüsde ?

 5. raziye ünal

  Devrim hanım merhaba,

  Bütün astrolojik sembolikleri birarada topladığınız bir ders kitabınız var mı?
  ben online eğitim almak istiyorum sizden ama programa uyamamaktan çekiniyorum. uzun çalışma saatlerimden dolayı. ama ders kitaplarınız varsa onları edinmek isterim. ya da daha esnek online birprogramınız varmı? temel konulara epey aşinayım. 3 yıldır bu konu da sürekli okuyorum ama yeterli değil. ne yapmam lazım daha hızlanmam için? sevgiler. Raziye

  • Raziye Hanım merhaba,

   Eğitim notlarımızda yaklaşık 3 ay sonra ilk üçü basıma çıkmış olacak, Toplamda 10 adet kitabımız var. Bunlardan Coğrafi Astroloji yayınlandı. İsterseniz hepsini de edinebilirsiniz. Ayrıca online eğitimimiz devam ediyor. Daha önce kayıt altına alınmış dersleri istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

   Sevgiler,

 6. Nilay yılmaz

  Online eğitimleriniz devam ediyor mu acaba?

 7. zehra yılmaz

  Merhaba yukarıda vermiş olduğunuz numaradan kimseye ulaşamadım nasıl sizlere ulaşabilirim. sevgiler

 8. Birgül Selcen

  Merhaba, uzaktan eğitim konusuyla ilgileniyorum..sunu sormak isterim özel doğum haritamda benim bu eğitime uygun olup olmadıgim bilgisi varmidir ?

 9. ebru turan

  merhabalar,
  bir şey sormak isterim.üstteki açıklama da uzaktan eğitim yurt içi aylık 300.-tl yazıyor.fakat yorumlarda aylık 250.-tl olarak bilgi düşülmüş. Doğrusu hangisidir.Teşekkürler.Saygılar

 10. merhaba,

  online eğitim tarihinizle ilgili bilgi almam mümkün mü?
  tşk

 11. Pınar K.

  Merhabalar,

  Online kursunuza katılmayı düşünüyorum, yurtdışında ikamet etmekteyim ve profesyonel astrolog olma yolunda ilerliyorum.. Kollektif projeleriniz olduğunu okuduğumda çok sevindim. Sorum şu: bu kollektif projelere yurtdışından da katılabiliyor muyuz? Yurtiçi ve yurtdışı kursları araştırıyorum, her konu hakkında bilgi sahibi olmak ve ardından uzmanlığımı seçmek amacım ve sanırım her konu hakkında bilgi veren tek kurs sizinki.. Ayrıca uzaktan eğitimde diğer öğrencilerle tanışmak ve bilgi paylaşımı yapmak mümkün mü? Profesyonel software kullanımı hakkında yardımcı oluyor musunuz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  Teşekkürler

  • Merhaba Pınar Hanım,

   Derslerimize online olarak katılabilirsiniz. Ayrıca ders içeriğini aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

   http://www.astroturkiye.com/astroloji-egitimi-ders-programi/

   Yurtdışından katılan öğrencilerimiz mevcut, temel seviye 6 ay, ileri seviye 8 ay süürüyor. Her ay bir kitap ile seviyeyi tamamlamış oluyorsunuz. Ayrıca 2 haftada bir iki saatlik video eğitimleriyle destekleniyorsunuz. Bunun dışında facebooktaki grubumuza katıldığınızda pratiklerin olduğu, öğrencilerin astroloji üzerine konuştuğu bir platformda bulunmuş oluyorsunuz.

   Sevgiler,

 12. ayşe kırma

  selamlar bir suredir sizi takip ediyorum ve sizden eğitim almak istiyorum.tabi sizden eğitim alan bir arkadaşımında tavsiyesiyle.
  Antalya’da oturuyorum. Arkadaşım temel seviye için 3,5 ay surdu diyor. yüz yüze eğitim ve online eğitim süreleri farklımı. birde 2. seviyeden başlamak için ne yapılmalı. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Ayşe Hanım,

   Aydın Üniversitesinde (İzmir ve İstanbul’da) eğitimlerimiz başlayacak, online eğitimlerimiz ise devam ediyor. Yüzyüze eğitim ve online eğitim süreleri aynı. Online eğitim alırsanız, her ay kitap (eğitim materyali) alıyor, ayrıca eğitim 2 haftada 1, iki saatlik videolarla destekleniyorsunuz. Ders içeriğimizi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

   http://www.astroturkiye.com/astroloji-egitimi-ders-programi/

   Aylık ücret, yurt içinden katılanlar için 250 TL, Ücrete her ay alacağınız eğitim dokümanları, KDV ve kargo ücreti dahildir.

   Sevgiler

 13. güzel ilgilenecem

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.