SABAH GAZETESİ’NİN BÜYÜK YANILGISI

 

sabah-gazetesi-nasa-dünya-15-gün-kararacak

 

Sabah Gazetesi’nin Zaytung benzeri bir siteyi ciddiye almasıyla birlikte hoax (sahte) bir haberi konu yapması bugün gündeme oturdu. Habere göre NASA Kasım ayında 15 gün Dünya’nın kararacağını söylüyor.

Aynı yanılgıya Sabah Gazetesi’ni kaynak alan diğer bazı gazeteler de (Ulusal Kanal örneğin) düştü.

Sabah Gazetesi’nin 14 derece Kova burcunda Jüpiter’i bulunuyor. Bugün Jüpiter ise 14 derece Başak burcundan bu Jüpiter’e exact 150 derecelik açı yapıyor. 150 derece astrolojide “yanılgı” açısı olmasıyla biliniyor. Böylece aslında durum şu oluyor. Büyük (Jüpiter) ve ilginç (Kova) bir haber nedeniyle yanılmak yoluyla (150) eleştiri (Başak) yağmuruna (Jüpiter) tutulmak. Sabah Gazetesi’nin aynı zamanda 17 derecede Yay Uranüs’ü var ve yaralayıcı Chiron’dan şu ara kare almakta.

Ulusal Kanal’ın ise İkizler burcunda Jüpiter’i bulunuyor (İkizler Jüpiter sorgulamadan copy-paste haber yapmak) ve o da Başak Jüpiter ve Chiron’dan nasibini alıyor.

Hoş tüm bu yanıltıcı haberler için gök yüzündeki görünümlere gerek var mı? Çünkü medya uzun bir süredir 2012, foton kuşağı, burçlar kaydı, 13. burç gibi yalan haberlere zaten sıklıkla yer veriyor. Bunun da nedeni medyamızı temsil eden Jüpiter’in Türkiye haritasında Akrep burcundan Aslan Neptün’e kare yapması. Trajedileri, uçlarda olmayı ve/veya sansasyonel haberleri seviyorlar.

 

sabah-ulusal

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.