SOLAR MARS

Spread the love

 

 

solar-return-mars

 

Solar Return haritalarıyla ilgili daha geniş bilgi için buraya tıklayarak ilgili dökümanı okuyabilirsiniz.

Bu yazı Astroloji Akademisi ileri seviye öğrencileri Nihan Torun ve Özlem Manav’ın yazmakta oldukları Solar Return Kitabından alıntılanmıştır ve Solar Return haritasındaki Mars konu edilmiştir.

 

Mars hareket ve yaşamsal enerjiyle ilgilidir. Solar Mars yıl içinde hangi konumda bulunuyorsa tüm enerji o alana yönelecek anlamına gelir. Koç ve Akrep burcunun kestiği evler, konuları toplar ve Mars’ın bulunduğu alanda açığa çıkarır. Mars’ın burç ve açıları da elbette önemlidir fakat bu yazıda onlara değinilmemiştir. Detaylı bir örnek için en üstte verilen dökümanı kullanabilirsiniz.

 

1.Ev Solar Marsı

Bu yıl motivasyon konusunda oldukça güçlüsünüz. Enerjiniz oldukça yüksek. Yıl boyunca yeni girişimlerin ve başlangıçların patlaması yaşanacaktır. Sizi sıkan olaylara kayıtsız kalamazsınız. Öfkenizi gösterip konuyu gergin bir hale sokabilirsiniz. Bunun için öfkenizi kontrol altına alıp düşünmeden harekete geçmemenizi öneririz. Ayrıca dışarıdan da sert mizaçlı görünebileceğiniz için yanlış anlaşılmalara da neden olabilirsiniz. Öfkenizi ve enerjinizi kontrol etmeniz için kendinizi spora ya da fiziksel aktivitelere yönlendirebilirsiniz. Kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapma fırsatını kaçırmamalısınız.

 

2. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda 2. Eve düşmüş mars bu yıl size çok para harcattıracaktır. Tabi ki harcamak için çalışma kazanma tutkunuz bu yıl ön planda olacak. Solar haritada Mars ne kadar çok enerji harcarsanız o kadar çok kazanacağınızı gösterir. Bu yıl kendinizi bir başkasının parasını idare ederken de bulabilirsiniz. Parasal konularda yeni başlangıçlar yapma fırsatlarını kaçırmamalısınız. Şans oyunları, kumar ve kendinizi ifade etmek adına yapacağınız yüklü bağışlardan da kaçınmalısınız. Ancak Mars’ın Akrep ve Oğlak gibi güçlü olduğu burçlarda daha temkinli hareket edebilmek mümkündür.

 

3. Ev Solar Marsı

Bu yıl iğneleyici ve sert bir konuşma tarzınız olabilir. Yazılarınızda ve ya konuşma ortamlarında sert bir dil kullanabilirsiniz. Ayrıca kısa yolculuklarda problemler yaşamanız muhtemel. Bunun için dikkatli olmanızı öneririz, özellikle Mars’ın açıları kaygı vericiyse. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınızla birtakım problemler ve iletişimde çatışmalar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda politik olmanız size fayda sağlayacaktır. İletişimsel konularda yeni başlangıçlar yılı. Bir yazarsanız veya iletişimle ilgili bir mesleğe sahipseniz enerjiyi aktif bir şekilde bir şeylere başlamak için kullanmalısınız.

 

4. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda mars 4. eve düşmüş ise aile, ev, vatan konularında mücadelenizi vereceksiniz demektir. Sert konumlanmış mars aile içinde kavga veya huzursuzluk verebilir. Evinizde değişiklik ve tadilat yapma zamanları gelmiş de diyebiliriz. Eve alarm takmak için uygun bir zaman olabilir. Mars bu evde çok rahat olmadığından bu yıl kişi kendini savunma ihtiyacı duyacaktır. Mars’ın en iyi kullanımı kendinizle ilgili yepyeni bir temel atmaktır. Taşınmanız gerekiyorsa, meslek değiştirmeniz gerekiyorsa yeterli enerjiyi bulabileceğiniz bir sene.

 

5. Ev Solar Marsı

Bu yıl eğer çocuğunuz varsa onlarla ilgili birtakım sorunlar gündeme gelebilir ve tüm enerjinizi bu alana kaydırabilirsiniz. Şans oyunlarından para kaybı yaşayabilirsiniz. Aşk ve flört gibi konularda oldukça isteklisiniz ve kaybetmek istemezsiniz. Fakat olayların hızlı ilerlemesini istemeniz yüzünden birtakım sorunlar çıkabilir ve duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Mars’ın enerjisini sanata harcayabilirsiniz. Zira yaratıcı enerjiniz artacaktır. Yeni bir hobi edinmek de bu enerjiden olağanüstü faydalanmanın bir başka şeklidir ve getirisi de memnuniyet verici olacaktır.

 

6. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda 6. eve düşen Mars hem zihinsel hem de fiziksel olarak sizi çalışmaya yöneltecektir. İşkolik pozisyonu diyebiliriz. Ancak çok çalışma sağlığınıza zarar verebilir. Bu konuda dikkat ufak rahatsızlıklarla uğraşmak zorunda kalmayın. Birlikte çalıştığınız insanlardan çok şey beklemeniz durumunda onlarla yollarınız ayırma noktasına gelebilirsiniz. Bu yıl aynı zamanda sigara vs. gibi bağımlılıklarla mücadele ederek kurtulma fırsatı da verecektir. Çalışma ortamınızda da yenilikler yapmak ve yeni girişimlerde bulunmak için yeterli enerjinizin bulanacağı bir yıl.

 

7. Ev Solar Marsı

Eğer evliyseniz eşiniz ve ya partneriniz ile birtakım çatışmalar, fikir ayrılıkları söz konusu olabilir ve ilişkinizin bitmesine kadar süregelen çalkantılı bir döneme giriyor olabilirsiniz. Eğer evli değilseniz problemler ya da iş ortamında düşmanlaşma ve bir takım tehdit konuları gündeme gelebilir. Mars bu konumdayken ortaklaşa işler yapmamanızı öneririz. Yasal sorunları gündeme getirebilir. Taşınmayı düşünüyorsanız değerlendirebileceğiniz bir pozisyondur.

 

8. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda 8. Eve düşen Mars, bu yıl ortak kullanılan para konularında huzursuz olacağınız bir zamanı temsil eder. Vergi ve sigorta konularında can sıkabilir. Bu dönemde psikolojiye ve doğaüstü konulara ilgi duyabilirsiniz. Aynı zamanda cinsellik bu yıl ön planda olacaktır. Ameliyatlar ve kazalar da konular içinde olacaktır. Ancak bununla bir değişim dönüşüm zamanı kişiyi beklemektedir. Kavga ve çatışmalar riskli olacağı için uzak durulması önerilir. Eşin harcamalarında artış yaşanacaktır. Ezoterik konulara eğilmek, derin araştırmalar içinde olmak enerjinin iyi bir yönleniş şeklidir.

 

9. Ev Solar Marsı

Dini, felsefi konular hakkında ve üniversitelerle ilgili oldukça aktif bir yıl sizi bekliyor. Bilgiyi araştırmak, kültürü yükseltmek açısından çok uygundur. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Hatta isteğiniz yabancı ülkelerde gezerek ve oralardaki öğretilere katılarak da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Mars’ınız çok kötü etkiler aldıysa biraz temkinli olmanızda fayda var. Ayrıca böyle bir durumda farklı görüş ve inançlara karşı da saldırgan davranma olasılığınız var, bunun bilincinde olmalısınız. Eşin akrabalarıyla olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekir. Yasal sorunlar olabileceği için iletişime dikkat etmekte fayda var.

 

10. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda 10. eve düşen Mars ; başarı, kariyer, sosyal statü konularında mücadele vereceksiniz anlamına gelmekte. Kariyerinizde zirveye çıkmak için hiç bir engeli tanımadan çalışacaksınız. Önder bir görünüş sergileyeceksiniz. Mars bu evde en güçlü konumlarından birindedir. Hırslı ve atak bir kimliğe bürünebilirsiniz bu yıl. Ailedeki otorite figürleriyle olan ilişkilerinize dikkat; çünkü nasihat ve yol göstericiliği bu dönemde sevmeyeceksiniz. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız iyi bir dönem diyebiliriz. Bu yıl kişinin toplumun ilgisini çekmek istediği , zirvede olma isteğinin mücadelesini vereceği bir yıldır. Mars çok kötü etkiler altındaysa sosyal statünüzü aşağıya çekebilecek olaylara karşı temkinli olmalısınız.

 

11. Ev Solar Marsı

Bu yıl enerjinizi grup çalışmaları ve arkadaşlarınızla harcayabilirsiniz. Mars’ınız kötü etkiler aldıysa kırıcı hareketlerinizle arkadaşlığınızı bitirebilirsiniz. Enerjinizi ve yeteneğinizi zihinsel alanlara kaydırabilir, yeniliklerde bulunabilirsiniz. Özgürlükçü olup kişisel olmayan olaylara yönelebilirsiniz. Bilim ve teknoloji ile ilgili konularda arkadaş gruplarınızda ve sosyal ortamlarınızda sohbet ve tartışmalara girerek enerjinizi daha olumluya sevkedebilirsiniz. Ayrıca bu pozisyondaki Mars gelecek planlarında yepyeni bir dönemi de haber verir. Yeni bir plan ve yeni bir bakış açısı.

 

12. Ev Solar Marsı

Solar haritanızda 12. Eve düşen Mars, gerçek olmayan istek ve hayaller peşinde koşturabilirsiniz. Gereksiz durumlarda hareketlerinizi saklamak isteyeceğiniz bir yıl olacaktır. Aldatılma ve kandırılmaya açıksınız. Tehdit ve tehlikelere dikkat. Yine Mars’ın konumuna göre ya çok saldırgan ya da savunmasız olacağınız bir dönem. Güvenlik sizin için çok önemli olacak. Bilinçaltı ve rüyalarınızın da etkin olacağını söyleyebiliriz. Gizli işlerden zarar görme potansiyeliniz olduğu için gizli saklı işlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Mars enerjisi burada vizyoner hareket etme zorunluluğunu doğurur. Vizyonsuz hareketler sorunlara yol açacaktır.

 

Nihan Torun & Özlem Manav

Astroloji Akademisi & Solar Return

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.