SU BURÇLARI & DERİNLİK

Spread the love

 

 

Burcu-Akkiz

Burcu Akkız
Astroloji Akademisi Mezunu

Yengeç burcu, öncelikli olarak kişisel, toplumsal derinlik seviyesi belirleme konusunda aktif bir rol üstlenir. Yüzeysele yakın olmamakla birlikte derinliğe de olan mesafeyi kestirememek söz konusudur. Herkesin kendine has kişisel bir havuzu vardır ancak bu suları toplumsal bir şekilde okyanuslara çevirebilmeyi başarmışız.

Suyun kaldırma kuvvetiyle birlikte boynunuza bir iple çok ağır olmayan bir taş bağlayıp, aşağı doğru bir noktaya varana kadar battığınızı düşünün (mecazi olarak), hatta bir süre belirli noktalarda suyun sizi hafiflettiğini, her seviyede kendinizi biraz daha güvende hissettiğinizi ve istiridyenin yerleşik hayatını gördüğünüz anda, sadece ona süpürülenlerle bir inci tanesini olduğu yerde oluşturabilmesinin nedenini bir anda kavrayıverdiğinizi..

Yengeç burcu kendini güvende hissedebilme güdüsüyle, sürekli bir sakınma, korunma arzusu içinde hissediyor ve kendi içinde barındırdığı yapay derinlik ona bu arzusunda sonuca ulaşabileceği bir hazırlık sunuyor. Burada önemli olan kendini en çok neyden sakındırdığı ve bilinçsel olarak neye karşı savunma gerektirdiği konusunda tespitlerdir. Empati kurabilmesinin en büyük nedeni iletişim halinde olduğu her şeyin titreşimine ayak uydurabilmesi ve onu kendine eklemesidir. Önüne sunulan titreşimler ona kabuğunun sertlik derecesini belirleyebilme avantajını sağlar.

Biliriz ki en büyük zararı dışarıdan değil içeriye yerleştirmiş olduğumuz zararlılardan görürüz. İzin verdiğimiz ve umursamadığımız şeyler içeride toksiteye neden olup içten yıkıma doğru götürür.

Yengecin bu denli derinlik yaratmasının en büyük nedeni kendini yanlış kulvarlarda güvenli olacağına inandırmasıdır. Çünkü hayat hızla akar ve o bir an önce mutlu ve güvende olacağı bir yuvaya doğru yerleşmelidir. İşte derinlik burada başlıyor ve yengeç farkında olmadan içeri düşmanlarını yerleştirmiş ve onları savunur hale gelmiştir. Bir istiridye; siyah veya beyaz incinin arasındaki değer farkını bile gözetmeden kendi incisini meydana getiriyor. Bunların içeriden ayıklanma süreci derinliği gitgide arttırıyor.

Bu nedenle kabuğuna çekilmek aslında derin düşünme süreci ve derin düşüncenin ve bilinçaltının ayıklanamaz kalabalıklığı, yaşanmışlıkları işin içinden çıkılamaz noktalara vardırabiliyor.

Suların ve toprakların altında kalmış medeniyetlerin, hala keşfedilememiş olanların yine bir gün Güneş göreceği, geçmişteki her şeyin yeniden tekrarlanma sürecinde bir rehber olacağını ve derinleşmek gereken seviyeyi bilmemizde bize yol göstereceğini biliyorum.

 

derinlik-su-burclari-yengec-akrep-balik

 

Yengeç’ ten bize kalan mirası Akrep burcu ile değerlendirdiğimizde, bu gizemlerin çözümünü geçmişle değerlendirebilmek için daha fazlası gerekir. Aslında geçmişte dönüştürülmeyen her şeyin burada saf halde elimize ulaşamaması, içinden yeterince bilgi ve ders çıkaramamamız, bundan dolayı mirasımızdan da hoşnut olmadığımız ve içinden çıkmakta zorlanacağımız meseleleri kullanmak yerine daha kabul edilebilinir taraflarını yüzeye taşıma arzusundan dolayı meydana geliyor. Bir şeyler gözle görülür halde iken çözümlemesi daha kolaydır. İçgüdüsel olarak Akrep yüzeye kadar getirir ve bunu kendi içinde kendi yöntemleriyle kullanır, istemediklerini ise unutmamak üzere gömer. Bu güce sahip olmasının en büyük nedeni kendini gereksiz gördüğü şeylerden arındırmış gibi yapmasıdır. Suyun gücünü ve bir nevi olan derinliğini kullanabilme kabiliyetine sahip ve onu kendi istekleri doğrultusunda kullanma yoluna gidebilme yeteneğini getirir. Akrep’te her şey dozu bilmekten geçer ve yine zehrini akıtmış olmasının cefası onun etkilediği tüm noktalarda boy göstermeye başlayacaktır.

Akrep burcu suyun öncülüğünü yapan Yengeç’ten sonra kendi grubunda sabit olanıdır. Sabit durmak ise suyu bulandırır. Pluto kirli suyu dönüştürürken kıyılara doğru çöp ve ceset bırakacaktır. Bu nedenle geçmişten gelen berraklığın önemi vardır.

Elbette bir dönüştürücüye ihtiyacımız var ve Pluto her ne kadar bir invertör görevi görüyor olsa da hazır olup olmayacağımızla ilgilenmez gibidir. Ancak bize var olduğunu gösterdiğinde evet biz orada var öyle bir şey demek zorunda kalıyoruz.

Balık burcunun derinliklerinde ise tüm titreşimler gözle görülüyor gibidir. Bir nevi modem gibi sinyalleri alıp içgüdüsel olarak bize çevirirler. Tüm nedensellikler tüm anlam veremediklerimiz aslında buradan algılanabilen titreşimlerle daha büyük anlamlar kazanmaya başlar. Profesyonel bir dalgıç gibi her şey suların altında kalmış olsa bile o derinliğine bakmadan içinden çekip çıkaracak ve bunu yapmak için bir çıkar gözetmeyecektir.Ancak derinlik sarhoşluğuna yakalanma riski vardır ve o sarhoşlukla gelen mutluluğa kendini kaptırabilir.

Balık burcundan gelen tehlike ise dip sarhoşluğu nedeniyle gerçekleşir. Üst bilince ve sezgilere kapalı olan topluluklar onların sinyallerine oldukça fazla kulak verir ve yengeçten gelen berrak kalamamış suları, akrep burcunda birikmiş kirli sular altına terk ederek ilerlemeye meyil ederler.

En baştan gelen suyun tüm bulanıklığı yüksek titreşimlerin çalkantılarıyla yeniden açılır ve onu görebilecek erdemlilerin yansıması koskoca okyanusun içinden geçen bir teknenin motorunun yaptığı dalga, salınımı ve köpürtmesiyle sona erer. Anlayamazsınız..

 

 

Burcu Akkız

Astroloji Akademisi

5 Yorumlar

 1. ilker

  Başarılar Burcu

 2. Filiz Ünal

  Merhabalar,

  Yazınızı çok beğendim. Gerçekten su gruplarını çok güzel ifade etmişsiniz.
  Acaba biraz daha kısa cümlelerle anlatmak nasıl olurdu?
  Zira cümleleriniz o kadar uzun ki kastedilen manayı tam olarak yakalamak için tekrar okudum.Mesela (‘geçmişte dönüştürülemeyen… )diye başlayan cümle biraz fazla uzun gibi gözüküyor.
  Yine de harika bir yazı. Tebrikler..

  • Burcu Akkız

   Filiz Hanim beğenmis olmanıza cok sevindim.Anlatimda güçlük cekmisim farkındayım.İlk makalem oldugu icin acemilik olmus.Kesinlikle dikkate alacağım bu konuyu.Yorumunuz icin tesekkur ederim.

 3. Merhaba, yazılarınızı beğenerek izliyorum, teşekkür ederim. Ancak yazı rengi ile zemin rengini zıt (açık-koyu)yaparsanız daha rahat okuyabilirim.
  Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.