TERAZİ BURCUNDA MERKÜR RETRO

Spread the love

 

terazi-merkür-retro

 

 

DURAK(DURAĞAN) ZAMANLARIYLA BERABER 14 EYLÜL-12 EKİM 2015 ARASI İLETİŞİM, İMZA, ELEKTRONİK CİHAZLAR, SEYAHATLER, EĞİTİM, İLİŞKİLER, MAHKEMELER VE PARASAL KONULAR AÇISINDAN HASSAS…

Merkür 14.09.2015 tarihinden itibaren Terazi burcunda durağan olup, sonrasında geri harekette(20 Eylül’den itibaren) bulunacak. Eski öğretilere göre işlerin ilerlememesi, yerinde sayma, her türlü tıkanıklık gibi anlamları olan gezegenlerin durak zamanlarındaki etkileri retrodan bile daha vurucu olabilir. Bu nedenle gezegenin durağan olduğu zamana da özellikle dikkat edilmesi gerekir. Retro sonunda ise gene 3 günlük durak zamanından sonra Merkür 12 Ekim’de düz hareketine geçmiş olacak.

Merkür gezegeni bizim hem yazılı hem sözlü tüm iletişimimiz, düşünce yapımız, zekamız, pratikliğimiz, analitik yönümüz, eğitim ve öğrenim hayatımız, kısa seyahatlerimiz, kardeşlerimiz ve yakın akrabalarımız ile trafik durumumuzu yönetir. Evrensel sembolik olarak da çocukları, gençleri, yazarları, gazetecileri, iletişimcileri anlatır. Sağlık açısından da sinirler, eller, kollar, omuzlar ve akciğerlerle ilgilidir. Bu tarihler arasında tüm bu konularla birlikte yaşanabilecek olası sağlık konularına da dikkat etmek gerekir. Çünkü gene eski öğretilere göre Retro hareket yapan gezegen genel sağlık konularını anlatan Güneş’in karşısında hareket ettiği için, sağlık problemleri çıkarabilir. Kötücül özellikleri ise dedikodu, her türlü hırsızlık, bilgi kirliliği, sahtekarlık, yanlış ve gerçek dışı haberlerin gündeme gelmesi ve bilgilerin izinsiz çalınıp kullanılmasıdır. İlave olarak bu dönemde Merkür Terazi burcunda geri harekette olacağı için Venüsyen konular da yani ilişkilerimiz (evlilik, ciddi partnerlik ilişkileri), devam eden mahkeme ve davalarımız varsa onlarla ilgili durumlar, yakın dostluklarımız ve parasal işlerimize de vurgu yapılacak. Daha önce de bahsettiğim gibi, önceden kurgulanmamış, zihinde oluşturmadığımız yeni işlerin ilk etapta Merkür Retro zamanı ortaya çıkması ve uygulanması işlerimize sekte vurur. Yeni başlayacağınız projeniz, atacağınız önemli bir imzanız, iş ortaklığınız, anlaşmanız, yatırımlarınız, yeni başlayacağınız ilişkiniz/evlilik tarihiniz (evlilikte iletişim sorunları yaşanmaması için), alacağınız elektronik cihaz veya yeni başlayacağınız eğitiminiz varsa mümkünse Retro sonunu beklemenizi tavsiye ederim. Ama retrodan önce düşündüğünüz, planladığınız ve bir şekilde sonuca ulaşmayan işler için Retro, tamamlanma enerjisi getirir, böyle durumlarda retrodan kaçmamıza gerek olmaz.

Kısaca kafanızda ilk olarak Merkür retroda düşünülen ve başlanan işler sorunlu gider veya bitebilir, istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir, ilişkilerde ve iletişimde sorunlar verir, işler istediğimiz gibi gitmez veya çok ağırlaşır, seyahatlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz, alınan elektronik cihazlarda problemler olur, bilgisayarlarda dosyalar uçar, sevgilinize yazacağınız mesaj yanlışlıkla patronunuza gidebilir smile emoticon Bu dönemde bu alanlarla ilgili yavaşlamalar, tıkanıklıklar, yanlış iletişim, yanlış anlaşılma, alınganlıklar yaşayabileceğimizi ve dönemin geçici olduğunu unutmamalıyız.

İyi tarafından bakarsak Merkür retro dönemleri daha önce planladığımız, adım attığımız, yarım kalan eski işlerimizi toparlamak, hayatta bir nefes alıp gidiş istikametinizi belirlemek, rotamızı çizmek ve sonrasında harekete geçmek için çok güzel zamanlardır. Eskiden sonuçlanmamış işlerin retroda yeniden önünüze geldiğini, kaybettiğiniz eşyalarınızı bulduğunuzu, eski arkadaş veya sevgilinizin sizinle yeniden iletişime geçmek istediğini de görebilirsiniz.

Bu kadar genel bilgiden sonra, gelelim yükselen burcumuza göre retronun etkilerine: Yalnız aşağıdaki yorumların gerçek astroloji olmadığını (astroloji transitlerin doğum haritasına olan etkilerini baz alır en kaba haliyle), genel ve eğlencelik olduğunu unutmayınız.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ:
Büyük oranda etkilenecek burçlardan biri de sizsiniz. Retro sizin evliliğiniz, ciddi ilişkiniz, ortaklığınız, yakın dostlarınız, davalarınız alanında olacak. Retro zamanı eşinizle veya partnerinizle olan iletişimize ekstra özen göstermeniz ilişkinizin zarar görmemesi için iyi olacaktır. Ayrıca evlenmeyi, yeni bir dava açmayı, herhangi bir iş kolunda ortaklık kurmayı düşünüyorsanız, Retro zamanı kesinlikle uygun bir dönem olmayacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA:
Retronun etkilerini çalışma hayatınız ve sağlık konularınızda hissedeceksiniz. İş yerinizde astlarınızla sorunlar yaşayabilir, çalışma hayatınızda ilerleyemediğinizi, tıkandığınızı düşünebilir, aldığınız işlerde düşüş yaşayabilir, iş yerinizde sorunlarınızla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte daha önce tamamlayamadığınız bir iş anlaşmanız varsa Retro, sonuca gitmeniz için size yardımcı olabilir. Retro zamanı ani bir şekilde iş değiştirmemenizi ve sağlık kontrollerinizi ihmal etmemenizi tavsiye ederim.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:
Retro zamanı aşk ilişkiniz ve çocuklarınızla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Partnerinizin sizi anlamadığını düşünebilir, iletişimde sıkıntılar, kopukluklar ve bitişlerle karşılaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olan Kovaların da bu dönemde çocuklarına karşı ekstra hassas olmalarını, ılımlı davranmalarını tavsiye ederim. Eskiden sekteye uğramış, ara verdiğiniz veya kopuş yaşadığınız ilişkinizle ilgili de haber alabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:
Kendinizi her zamankinden daha fazla melankolik, içe dönük, geçmişe takılı kalmış şekilde, devamlı aynı olayları düşünür şekilde bulabilirsiniz. Retro zamanı daha çok evde kalmayı, evde dostlarınız ve ailenizle vakit geçirmeyi tercih edeceğiniz bir dönem olacaktır. Evin içinde yapılan konuşmalarda, aile büyüklerinizle olan iletişiminizde dikkatli olmanızı, ev değişikliği, ev alımı, evde dekorasyon gibi planlarınız varsa Retro sonunu beklemenizi tavsiye ederim.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:
Retrodan iletişim anlamında en fazla etkilenecek olan burçlardan biri sizsiniz. Diğer kişilerle olan tüm iletişiminiz, eğitim hayatınız, kardeşlerinizle olan ilişkinizde bir takım sorunlar ve iletişim problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Yeni eğitime başlamamanızı, kısa seyahatlerinizde ve trafikte dikkatli olmanızı ve bu dönemde araba almayı düşünüyorsanız bir süre beklemenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde Retro sonunda aldığınız arabanın indirime girdiğini, yüksek fiyatla aldığınızı veya arabanın size sorunlar çıkardığını görebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK:
Bu dönemde parasal kaynaklarınızda daralma, mevcut alacaklarınızı tahsil edememe, ani para kayıpları gibi olaylar yaşayabilirsiniz, bu konularda dikkatli olmanızı, çok güvenmedikçe kimseye borç vermemenizi tavsiye ederim. Ayrıca yatırım amaçlı yapacağınız ev-arsa-araba gibi alımlarınız varsa Retro sonunu beklemeniz daha iyi olacaktır, sonradan sizi üzecek yatırımlarla karşılaşmanız mümkün olabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ:
Yaklaşık 1 ayı kapsayacak Retro hareket burcunuzda olacak. Bu dönemde kendinizi tam ifade edemediğinizi, çevrenizle olan iletişiminizde sorunlar olduğunu düşünebilirsiniz. Eşiniz, ortağınız, patronunuz, aile büyükleriniz, partneriniz, çocuğunuz size her zamankinden daha problematik gelebilir, kendinizi iyiden iyiye tahammülsüz hissedebilirsiniz. Sürecin geçici olduğunu unutmayın. Bu dönemde genel olarak yeni işlerinize start vermemenizi, iş değiştirmemenizi, yeni ortaklıklara girmemenizi, evlenmemenizi, bilgisayarlarınızda yedekleme yapmanızı tavsiye ederim.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP:
Retro döneminde hafiften depresif hissedip kendinizi insanlardan çekmek, izole olmak isteyebilirsiniz, arkanızdan yapılan konuşmalar, gizli düşmanlıklar canınızı sıkabilir. Geçmiş konuları gözden geçirebilir, kendinizi ruhsal açıdan şifalandırmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde kendinize birkaç gün de olsa sadece kendi başınıza kalacağınız zaman aralıkları bırakın, yalnız olmak, hayal gücünüzü çalıştırmak, sanatla ilgilenmek, yaratıcılığınızı kullanarak üretime geçmek size çok iyi gelecektir.

YAY VE YÜKSELEN YAY:
Bu dönemde arkadaşlarınızla anlaşmazlıklar, iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Geleceğe yönelik koyduğunuz hedeflerin tıkandığını, ilerlemediğini hissedebilir, kariyer gelirinizin size yetersiz geldiğiniz düşünebilir, kendinizi sosyal ortamlardan ve grupsal çalışmalardan çekmek isteyebilirsiniz. Daha önce hayatınızdan çıkmış, problem yaşadığınız arkadaşlarınızla da görüşme ve bir araya gelme imkanınız olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:
Kariyer hayatınızda, patronlarınız, aile büyükleriniz ve hayatınızda otorite figürü olarak gördüğünüz insanlarla olan ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilir, kendinizi iş ortamlarında tam ifade edemediğinizi, işlerinizin tıkandığını, ilerlemediğini düşünebilirsiniz. İş değiştirmek isteyen Oğlaklara Retro sonunu beklemelerini, şu dönemde kariyerleri adına yeni beliren radikal kararlar almamalarını tavsiye ederim.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA:
Yükseköğrenim ve eğitim hayatı devam eden Kova burçları, Retro zamanı bir takım problemlerle karşılaşabilirler, vermeleri gereken proje ve tezlerin istedikleri gibi sonuçlanmaması, yurtdışı bağlantılı iş ve seyahatlerde, varsa hukuksal davalarınızda, insanların sizinle olan iletişimlerinde bir takım sorunlarla karşılaşmanız mümkün olabilir. Seyahat planlarınızı iyi yapmanızı, tüm evraklarını ve bavullarınızı kontrol etmenizi ve evlilik planınız varsa Retro sonunu beklemenizi tavsiye ederim.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK:
Retro sizin ortaklaşa gelirleriniz, evlilik ve eşten gelen parasal kaynaklar alanınızda olacak. Kredi, burs, nafaka gibi konuları olan Balıkların Retro sonunu beklemelerini tavsiye ederim. Aksi takdirde kredilerde yüksek faiz, nafaka davalarının olumsuz sonuçlanması gibi durumlar olabilir. Şu dönemde gelecek parasal kaynaklarda gecikmeler, kayıplar, kesintiler yaşamanız olası. Çok güvenmedikçe kimseye borç vermemenizi tavsiye ederim. Eskiden gelen, çözülmemiş miras davalarınız varsa Retro zamanı sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Herkese güzel bir Retro dönemi dilerim.

Sevgilerimle
Pınar GÜRÇAY

Astroloji Türkiye Orta Seviye öğrencisi

4 Yorumlar

  1. Merhaba pinar hanim ikizlerdeki yorumunuzda kovalarin cocuklari demissiniz bu ikizlerin yorumumu kovalarin mi

    • yanlış yazılmış yükselen ikizler sizin 5. eviniz yani çocuklar evinizde merkür retro yapıyor, kalem hatası yani ;)

  2. Bu retrospektifi Döneminde yeni işlere başlanmamalı deniyor fakat sizin kurs bu dönemde Başlıyor . Yani yeni işe başlamamı laZım yoksa başlamamakmı anlayamadım . Teşekkürler

    • Merhaba, yazıdaki genel bir yorumdur, tekrarlanması veya içselleşmesi istenen şeylerde retro tercih edilebilir, tercih edilmeyen gök cisimlerinin durağan halleridir (klasik veya neo-klasik astrologlar için elbette).

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.