TUTULMA, DAĞCILAR VE CİZRE

Spread the love

 

 

 

Tutulma-dagcilar-cizre

 

 

Bu yazıyı uzun tutmayacağım, öncelikle onu belirteyim çünkü çok fazla söz söylemeye gerek yok. Bunu zaten yeterince rahat göreceksiniz.

Bildiğiniz gibi ayın 26´sında gökyüzü bir Güneş tutulmasına daha yer verdi.

[ve benim de VI. evimde yer verdi; saat 22.30, bir işim var ve hálá çalışıyorum, bitiremedim. Son bir nefes arasında bu yazıyı yazıyorum].

Her neyse, ilkin bu hakikaten ters etkili haritaya aşağıda yer vermek istiyorum ve bir daha böyle bir tutulmayla karşılaşmamamızı diliyorum. Devam eden satırlarda aynı haritayla 2 ayrı olayı göstermeye çalışacağım.

 

26 Ocak 2009, Güneş Tutulması, 09:54:35, Ankara

solar-eclipse-gunes-tutulmasi-2009

 

Haritaya ilk bakıldığında asıl olarak tepe noktası dikkat çekiyor; ASC ve VIII. ev yöneticisi Mars MC´de, Pluto MC´de, III ve VI. evlerin yöneticisi geri Merkür MC´de, tümü birden Oğlak burcunda bulunuyor. Ve Mars-Merkür kavuşumu, bir de VI ve XII. evlerde konumlanmış Satürn-Uranüs karşıtını kendilerinde topluyorlar.

Ayın 25´inde çığ düşmesi sonucu 10 kişi hayatını kaybetti, 26´sında ise Şırnak-Cizre’ de tanker patlaması sonucu 4 kişi yaşamını yitirdi, olaylar çıktı. Bu 2 olay da tutulmayla ilgili.

Şimdi her 2 olayı da kartografik hatlarla gösterelim. Öncelikle dağcıların başına gelen felaketten başlayalım. Tam çığın düştüğü yeri bulamadım ancak olay Zigana geçidi taraflarında olduğu için [http://haber.gazetevatan.com/ haberdetay.asp?detay=Son_veda_&Newsid=219970&Categoryid=7″ 01.05.2010] ben de olay merkezi olarak burasını aldım; bu yüzden km. hesabı, alttaki grafiklerde görülenlerden bir parça eksik veya fazla olabilir:

 

1.Güneş tutulması anının astrokartografik hatları [in mundo]

Astrokartografik-neptun-hatti

 

 

2. Güneş tutulması anının astrokartografik hatları [zodiacal]

Astrokartografik-neptun-mars-kare-hatti

 

İlk haritada Trabzon’a 22 km. mesafede Mars kare ASC ve ikinci haritada da Merkür kare ASC hattı yine Trabzon’a 4 km. uzaklıkta bulunuyorlar. Her iki hat da çığ felaketiyle direkt bağlantılı: Dağcıların [Mars Oğlak´ta=dağ] ölümü [Mars ASC ve VIII yöneticisi]. Henüz yürüyüş halindeydiler [Merkür III yöneticisi] ve beklenmedik bir olaydı [Mars-Merkür kavuşumu, Uranüs-Satürn karşıtını altmışlık ve üçgen açılar aracılığıyla kendisine bağlıyor].

Önemli olan nokta, hayatını kaybedenlerin hepsinin Trabzon Tenis Dağcılık Kayak Kulübünden olmalarıydı.    [http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Son_veda_&Newsid=219970&Categoryid=7 01.05.2010] Bu yüzden ilk etapta hatların Trabzon’a yakınlık/uzaklıklarını da aldık.

Olayın olduğu yere bakacak olursak, bu defa da ikinci haritada Mars kare ASC ve Neptün üçgen DSC hatlarının Zigana geçidine oldukça yakın geçtiğini görmekteyiz. İlk haritada ise buna karşın sadece Neptün üçgen DSC hattı var. Ben bu pozisyonu, bir grubun başına gelen talihsiz bir olay [Neptün XI’de=gruplar, kurban] anlamında yorumladım; aynı zamanda ani biçimde çığ düşmesi de [Neptün Kova’da= anilik, çığ] mevzunun maiyetini yeter derecede açıklıyor.

 

 

3. Güneş tutulması anının Local Space hatları [Cizre Olayları]

Astrokartografik-gunes-tutulmasi-hatti

 

Bir diğer olay ise deki tanker patlamasıydı; burada da 4 kişi hayatını kaybetti. Bunu sadece basit bir trafik kazası olarak algılamamak gerekir çünkü olay, anında bir sosyal huzursuzluğa, sosyal patlamaya dönüştü. Bunu da Güneş tutulması haritasından görmek olası; yukarıda ifade edilenler sadece daha başka bir dilde ortaya çıkıyorlar: Fuil oil yüklü bir tanker [Mars VIII yöneticisi], kaza [trafik, Merkür III yöneticisi], ölüm [Mars VIII]. Bu iki planetin bir araya tutulma haritasında hem de tepe noktasında gelmesi, Uranüs-Satürn karşıtının [sosyal huzursuzluk, Merkür de aynı zamanda VI. ev yöneticisi] harekete geçmesine zemin hazırladı.

Bir önceki haritada bu olayla ilişkili olarak Uranüs-Satürn yer merkezli harita hattını [=Local Space] görmektesiniz.

Bir diğer önemli nokta Mars´ ın Oğlak´ ta yücelimini de görmüş olmamız; bu planet tutulma haritasında ifade edilen kendi konusunu/konularını en rahat biçimde yerine getirdi.

Görüldüğü üzere bazı olaylar kartografik haritalarla bu kadar net olabiliyorlar. Hatların hem Trabzon´a, hem Zigana’ya hem de Şırnak´a ne kadar yakın durduklarına özellikle dikkat edelim.

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

 

Copyright © Devrim YILMAZER

27 Ocak 2009, 22:20:31, Unterradlberg/AVUSTURYA

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.