UFOLARLA İLGİLİ CIA AÇIKLAMASI

Contact An Agent

 

 

ufo-cia

 

Bugün Sözcü gazetesi 3. evindeki Jüpiter-Mars kavuşumunun Neptün’le karşıt yapmasından olacak eski bir haberi geçtiğimiz gün olduğu gibi gene gündeme getirdi.

Bu yılın başlarında Amerikan İstihbarat Teşkilatı (CIA), 1950-1960’lı yıllarda rapor edilen UFO iddialarının aslında U-2 casus uçağı yansıması olduğunu söyledi. Medya, bunu bir itiraf olarak ele aldı ve haber bu yönde yapıldı.

Aslında o ara Amerika – Rusya arasında gündemi takip edenlerin az çok hatırlayacağı üzere bir gerginlik öncesi suskunluk hakimdi fakat gizli faliyetler yoluyla üstünlük etmeyi amaçlayan Mars-Neptün kavuşumu karşıt Jüpiter gökyüzündeydi. Böylelikle CIA aslında Rusya’ya “elimde bilmediğin şeyler olabilir” mesajını veriyordu.

Bugünlerde de benzer bir gerginliğin tırmandığı zamanlar açısından düşünürsek manidar bir haber olabilir veya saf bir yanılgı da olabilir elbette. Yukarıda bahsi edilen üç gök cismi de (Mars-Jüpiter-Neptün) bugünlerde gene benzer bir pozisyonda (Mars-Jüpiter kavuşum karşıt Neptün). Ne var ki sıcak haber zamanlarında bu karşıtlık Aslan – Kova aksında güç gösterisi ve kitle kontrolü anlamına gelirken bugünlerde Başak – Balık aksında titizlikle planlanmış bir arkaplan anlamına da gelebilir.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.