VENÜS TERAZİ BURCUNDA – 2015

 

 

venus-terazi-burcunda

 

8 Kasım-5 Aralık

Sevginin gezegeni Venüs ilişkilerimizi, evliliğimizi, ortaklıklarımızı ilgilendiren alana; Terazi burcuna geçti, Venüs’ün bu geçişinde ikili ilişkilerimiz ile ilgili bol bol konuşup, değerlendirmeler yapacağımız, uyum ve dengeyi arayacağımız zamanlardan geçeceğiz..

Ingress haritada Boğa burcu yükseliyor, Terazi burcu ile aynı yöneticiye sahip olan Venüs Ay düğümleri ile etkileşimde ve haritanın 5. evinde konumlanmış. Ayrıca T-kare dediğimiz açı kalıbı dahilinde. Bu geçişte ilişkilerimizi ele alıp değerlendirirken maddi değerlerimizi ön planda tutabiliriz. Venüs’ün Ay düğümleri ile etkileşimi, ilişkilerle ilgili önemli yol ayrımlarına gelebileceğimizi, geçmişteki ve halihazırda devam eden yada yeni başlayan ilişkilerimizi kıyaslayıp kararsızlıklar yaşayabileceğimizi gösterebilir. Geçmişteki ilişkimize tekrar şans vermek mi, yoksa yeni ilişkilere yol almak mı soruları aklımızı karıştırabilir.

Kimimiz bilinen, her ne olursa olsun daha güvenilir gibi gelen eski yoldan gitmeyi tercih ederken kimimizde bilinmeyene, daha önce hiç yürümediğimiz bir yolda yeni bir maceraya yönelmeyi seçeceğiz. Kararımız her ne olursa olsun Ay düğümleri ilişkiler arenasında kadersel seçimlerin ve karmik olayların yol ayrımında olduğumuza işaret etmekte..

Ayrıca Venüs’ün Uranüs ve Plüto ile t-kare açı kalıbında olması ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar alanında ses getirebilecek ani bitişler ve başlangıçlara gebe.. Bitmez diyebileceğimiz ilişkilerin koptuğunu veya başlamaz dediğimiz ilişkilerin start verebileceği bir dönem.

Haritada Jupiter’in ve Chiron ve Neptün ile karşıtlığı takıntı haline getirdiğimiz,ayrıntılara saplanıp kaldığımız bir ilişkimiz var ise; geçmişte aldığımız yaraların tekrar edip bizi hayal kırıklığına uğratabileceğine vurgu yapmakta.

Ay ve Plüto açısı ilişkilerde manüplasyonun ve kıskançlık duygularının da üst seviyede yaşanmasına sebep olabilir.

Venüs Terazi burcundaki seyri sırasında içine çekilebileceğimiz ilişkilerde şehvet,tutku,kıskançlık, derin
bağlılıkların oluşabileceği ve uzun zamandır hayalini kurduğumuz bir ilişki ile karşılaşabileceğimiz gibi diğer yandan bazı ilişkilerde de varsa gizlenen ve saklanan gerçeklerin, yalanların açığa çıkmasıyla depresif duyguları da yaşayabiliriz. Durum ve seçimlerimiz her ne olursa olsun Venüs bu alanda gerekli olan düzenlemeleri yapmaya ve gerekli olan dengeyi bulmamız adına yol gösterici olmaya geldi..

Gerçek sevginin kıymetini bileceğimiz zamanlara sebep olması dileği ile..

Bendegül Çandarlı
Astroloji Türkiye İleri Seviye

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.