VESTA ASTEROİDİ FİZİKEN DE BİNGÖL’DEN GEÇTİ

 

 

 

vesta-asteroidi-bingöl-den-geçiyor

 

Vesta asteroidi Türkiye’nin doğum haritasında Venüs ve Jüpiter’le kavuşuyor. Local Space hattı ise Bingöl üzerinden geçiyor. Yukarıdaki grafikte kırmızı daire içindeki siyah hat. Bir üstündeki çizgi ise Venüs’e ait.

2 Eylül gecesi fiziken de Vesta’dan kopan bir parça Bilgöl’e düştü.

Büyük bir patlamayla parçalanan meteor, Bingöl’deki Sarıçiçek Köyü ve çevresine saçıldı. O gece Vesta Koç burcunda olağandışı kolektif olayları temsil eden Uranüs’le kavuşuyordu. Türkiye’nin ülke topraklarını temsil eden 4. evdeki Mars’ın da karşısındaydı.

 

vesta-asteroidi-bingöl-e-yağdı

 

Kendi halinde yaşamını sürdüren köylünün hayatı o gece değişti. İşi gücü bırakan köylüler, yaşlısından çocuğuna, gece gündüz demeden, dağ taş meteor parçası arıyor.

Herkesi topyekûn seferber eden bu çabanın nedeni, meteor tüccarlarının akın ettiği köyde meteor parçasının 1 gramının 60 dolara kadar alıcı buluyor olması…

Venüs ve Jüpiter kavuşumları Osmanlı astrolojisinde Talî – Mesud olarak adlandırılıyor ve büyük zenginliği de haber verebiliyor.

Darısı astrolojik asteroid hatlarının geçtiği diğer köylerin başına diyorum.

Türkiye’nin kuruluş haritasındaki (29 Ekim 1923) Vesta Bingöl’den geçiyor. Ve 2 Eylül gecesi bu asteroidden kopan bir parça Bingöl’e düşüyor.

Not: Vesta taliplilerinden birisi de benim, zira Satürn’ümle üçgen yapıyor :)

 

Devrim Dölen

16 Kasım 2015, İzmir

 

(Haber kaynağı olarak Milliyet Gazetesi kullanılmıştır.)

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.