YAY DOLUNAYI

 

 

dolunay-uçak

 

2 Haziran’da Türkiye saatiyle 19:19’da İkizler – Yay aksında bir dolunay gerçekleşecek. Güneş İkizler burcunda, Ay da Yay burcunda bulunuyor olacak.

Dolunaylar her zaman gerçeklerin açığa çıktığı ve bitirişlerle-sonuçlanmalarla ilgili olan bir zamanı işaret ederler.

Dolunaylar, Ay bu zamanda aydınlandığı için en ilkel içgüdüleri de ortaya çıkartmalarıyla bilinirler. Mars’ın dolunaya eşlik etmesi ve bilgiyle ilgili burçlarda bulunuşları, bu pozisyonun bilginin manüple edileceğine dair güçlü işaretler olarak yorumlanabilir. Yoğun bir şekilde manüple edileceğiz. Öte yandan seçimler yaklaştığı için bunu tahmin etmek için astrolog olmaya gerek yok. Bu yüzden diğer konulara bakalım.

Güneş’in dispozitörü Merkür, kendisi gibi olduğu ve bu yüzden zihin ve bilgi karmaşasını rahatça yapabileceği İkizler burcunda gerilemede, Ay’ın dispozitörü abartılı Jüpiter ise Aslan burcunda. Bilginin yanlış kullanımıyla veya abartılı ve hatalı söylemlerle gelen problemler. Özellikle makinelerle çalışan ve risk taşıyan mesleklere sahip olanlar bu dönemlerde el ve kollarına dikkat etmeli, teknik arızalara karşı temkinli olmalıdırlar. Evde iş yaparken de kesici aletlere ve elektrikle ilgili sorunlara, kimyasallar, merdiven, asansör gibi kazalara davet çıkarabilen şeylere karşı da dikkatli olmak gerekir. Yurtdışından alışveriş yapmak şu ara akıllıca olmayabilir. Kredi kartı veya her hangi bir bilginin gücüne yönelik saldırılar artabilir, önemli bir bilgisayar virüsü ortaya çıkabilir. Virüslere (Merkür) yakalanmamak için bu dönem hijyen kurallarına uymak iyi bir fikir olacaktır. İnternette çılgın gibi sahte bilgi paylaşımı olur. Özellikle astrologları hedef alan sahte copy-paste bilgiler de göreceğiz. Merkür, ufak hayvanları da temsil ettiğinden onların yaşayabileceği kazalara karşı da temkinli olmalıyız, şimdi daha yavaş araba kullanmak gibi…

Dolunaylar sonuçlanmalarla ilgilidir demiştik. Hatta eski kültürler için sembolik anlamda “hasat zamanı” demektir. Özellikle Merkür ve İkizler sembolü trafik ve araba gibi çeşitli araçlarla ilgili yeni düzenlemeler, gene aynı her türlü kayıt, evrak, örneğin kimlikler, pasaportlar, ehliyetler gibi semboliklerle de ilgili sonuçlanmalar da getirecektir. Uzun zamandır kaçak olan birisi de yakalanabilir (Dolunay sırasında Güneş kaçak suçluları temsil eden 7. evde bulunuyor). Kişisel olarak da bu dönemde kendi ürettiğiniz fikirlerin sonuçlarını gözlemlemeye başlarsınız. Bu pozisyon zihinsel süreçlerini özellikle önemseyen, bunun üzerine yoğun çalışan insanlar için oldukça fazla verimlilik getirecektir. Daha evvel yaptığınız başvurular da, eğer sonuçlarla ilgili haber bekleniyorsa bu dönemde sonuçlanır.

Bilgiye dayanan tüm konularda sonuçlanma… Öte yandan Merkür gerileme döneminde olduğu için bu sonuçlanmalarda ufak pürüzler olabilir, bunları kontrol etmek gerekir. Örneğin uzun zamandır beklediğiniz bir evrak size ulaştığında didik didik ederek okumalısınız. Veya bir başvurunuz olumlu cevaplandığında hemen sevinmek yerine önce kontrol edin, %99’u doğrudur ama örneğin adınızın bir harfi yanlıştır ve ufak da olsa vakit kaybına sebep olur. Böyle zamanlarda tedbirli olmak vakit kurtarıcıdır.

Dolunay haritasında Ay-Jüpiter-Uranüs büyük ateş üçgeni oluşuyor. Mucizevi bir şekilde çok hızlı gelişebilecek şahane fikirler oluşabilir, lakin bunların uygulamasını Merkür gerilemesi sonrasına bırakmak daha iyi olacaktır.

 

 

Devrim Dölen

28 Mayıs 2015, İzmir

 

 

Devrim DÖLEN 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 22 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Mart 2014’ten beri astroloji eğitmenidir.

1999 senesinde kurulan Gizemciler grubunun kurucuları arasındadır. 2001 yılında kurulan, astrolojiyle ciddi anlamda ilgilenen ve ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerinden birisi olan Dölen, 10 yılı aşkın süredir tanıdığı Devrim Yılmazer ve Hakan E. Kayıoğlu ile birlikte 2010 yılında astroturkiye.com sitesinin 3 kurucusundan biri oldu. 2011 yılında ise Devrim Yılmazer’le birlikte Zodyak Astroloji Yayınevini ve Astroloji Akademisi’ni kurmuştur. Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır.

Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

 

 

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.