ZONGULDAK VE BİTMEYEN ÇİLE

Spread the love

 

Untitled-1Bugüne kadar binlerce işçinin kaybedildiği Zonguldak maden ocakları resmen bir kanayan yara. Burada astrolojik anlamda Şiron’un etkisi çok yoğun, ilerde kitabımda açıklamaya çalışacağım. Başbakanın lafları da bu kanayan yarayı iyice derinleştirmekten başka bir işe yaramadı.

Devrim Dölen’in İngres haritaları sıklıkla kullandığını biliyorsunuz, bunlardan birini de ben deneyeceğim. Artı olarak bu olayı Güneş tutulması haritasıyla da ilişkilendireceğim.

Yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum.

Greenwich’ e göre 2010 Koç İngresi

2

Güneş’in Koç burcuna girdiği bu İngres haritada VI. evdeki Şiron-Neptün işçiler ve yara  temasını simgeliyor.

Bunun dışında IV Pluto’su yeraltını,

ASC Satürn’ü ağır işçiliği, kendisinin Mars’la altmışlık açısı [Mars VIII yöneticisi olduğu için] ölümü ve XI’de bulunması yüzünden de ani olayları [mesela patlamaları],

Jüpiter IV yöneticisi olduğu için yine yeraltını ve Balık’ta olduğundan kurbanları,

Satürn’ün, Güneş kavuşum Merkür karşıtı hayatın sonunu,

VII. ev Uranüs’ü yine ani biçimde hayatın sonunu

Ay Düğümü de hem V. evde olduğu hem de IV Jüpiter’iyle açı yaptığı için yeraltı, yaşam ve devamlı pişirilip pişirilip önümüze koyulan kadersel olaylar konularına gönderme yapıyorlar.

Şimdi bu İngres haritanın hatlarını Zonguldak civarlarında gözlemleyelim, bakalım bir şeyler bulabilecek miyiz?

İngres haritanın astrokartografik ve Local Space hatları

3

Evet. Grafikte görülen hatların her ikisi de anlamlı. Şiron, yani kanayan yara İngres haritanın VI. evinde Kova’daydı [işçiler ve ani olaylar]. İn mundoya göre çıkarılmış astrokartografik hat olarak Zonguldak’a çok yakın gördüğümüz KAD ise, hem sürekli tekrar eden olayları göstermesi açısından, hem kadersel bir anlamı olduğu için ve hem de IV. ev yöneticisi Jüpiter’le bağlantısı yüzünden önemli.

Tutulma ve Dağcılar yazımı hatırlayanlar tutulma an haritalarını da hatlarla kullandığımı bileceklerdir. Şimdi aynı mantığı burada da deneyeceğiz…

Greenwich merkezli 15 Ocak Güneş Tutulması

4

IV, yani yeraltı yöneticisi Venüs, VII’nin lordu Ay, kıstırılmış VIII’in, yani ölüm evinin ve işçileri gösteren VI. evin beyi Merkür, yine VIII yöneticisi Güneş ve kadersel döngüyü simgeleyen KAD topluca ASC’deler. I. evin yücelim yöneticisi de olan Mars ise VIII. Evde pozisyonlamış. Venüs, tutulmaya çok yakın bir kavuşum yaparak ölümün yeraltından geleceğini, KAD ise tekrar edecek bir olayı simgeliyor. Mars’ın geri konumu da yine geçmişte yaşanmış bir olayla ölüm geleceğini vurguluyor.

Aşağıdaki harita Güneş tutulmasının astrokartografik hatlarını gösteriyor, Local Space hattı yok. Haritada ölüm evinde olan Mars, Zonguldak’a 18 km. mesafede bulunuyor.

Tutulma haritasının astrokartografik hatları

5

Herşeye rağmen yine de sevgiyle kalın demek istiyorum ve yazımı, bir zamanlar madencinin dramını olağanüstü sözleri ve bestesiyle ölümsüzleştirmiş Grup Yorum’un dizeleriyle bitiriyorum:

İndim maden ocağına, kara elmas diyarına

Yeryüzü sıcak olsun diye dost

Yıllar boyu kazma salladım suskunca bu zindanda

Çocuklarım gülsün diye dost

Oysa bizim evde gülen yok

Yürü derler yürü derler, açlığa yürü derler

Kara elmas tabut olmuş, gerekirse ölün derler

Günü gelir utanmadan, ağlaşana gülün derler

Yalanlara artık sabrım yok…

Copyright © Devrim Yılmazer

20.05.2010, 15.27, İzmir

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.